strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

10 способів зменшити відходи від продуктів

Як зменшити харчові відходи Останнім часом тема збереження їжі та зменшення харчових відходів стає усе більш хвилюючою. Нещодавно ми писали про масштаби втрати продуктів  у світі, причини та наслідки. Сьогодні матеріал блогерки Крістен, відомої як  Бережлива дівчина ( Frugal Girl), радить як боротися з проблемою марнування їжі у себе вдома.

Якщо ви бачили мої попередні фото харчових відходів і мій неохайний холодильник, то ви знаєте, що я не завжди була такою вправною у споживанні їжі. Нещодавно я зрозуміла, що поки я самовіддано розміщувала фото про зменшення кількості відходів від продуктів, я насправді не дуже багато розповідала про те, як саме мені це вдалося. Тому я вирішила, що слід написати про це, сподіваючись, що комусь ці ідеї можуть бути корисними.

1. Сплануйте меню та чітко дотримуйтесь його.

Зберігайте спокій та плануйте меню

Якщо у вас немає плану, буде дуже складно купити в магазині саме те, що вам потрібно. Більш ніж ймовірно, що у результаті ви матимете продукти, які ви не використаєте до закінчення терміну придатності, або поки вони не запліснявіють, або не покриються цвіллю.

Я вважаю такий план корисним не тільки для планування головних страв на вечерю, але й для гарнірів. Це допомогло мені зменшити створення харчових відходів. Зазвичай я просто йшла та купувала купу фруктів й овочів, сподіваючись, що ми зможемо з'їсти їх усі. Зараз я планую більш ретельно (виноград до вечері вівторка, зелений салат по понеділках і середах), і тому переводжу дуже малу кількість фруктів і овочів.

2. Робіть уявну інвентаризацію холодильника щодня або через день.

Одна з проблем із залишками їжі – не забувати, що їх слід з'їсти! Дуже легко засунути контейнери у задню частину холодильника і зовсім забути про них. Я з’ясувала, що мені варто проводити швидку візуальну інвентаризацію у власному холодильнику через день або два, і саме так я можу слідкувати, що треба з’їсти.

3. Перегляньте вміст свого холодильника, морозильної камери та комори, перш ніж скласти меню.  

Навіть якщо ви не робите інвентаризацію кожні кілька днів, зробіть це принаймні перед плануванням меню. Таким чином, ви можете обрати страви, в яких будуть використані інгредієнти, які залежались у домі аж надто довго.

4. Складіть список покупок і дотримуйтеся його.  

Це пункт прямо пов'язаний із першим пунктом... коли ви складете своє меню, запишіть саме те, що вам потрібно, і не намагайтеся купувати більше. Будь-які додаткові швидкопсувні продукти, які ви купите, скоріш за все зіпсуються і стануть відходами.

Це також допомагає мені контролювати відходи від продуктів. Коли я перевіряю свій холодильник, я шукаю фрукти або овочі, які скоро можуть почати гнити, і намагаюся включити їх у наші основні страви або перекуси, поки не стало надто пізно.

5. З'їдайте залишки на обід.

Як я згадувала раніше, мені не подобається це робити, але це правильний спосіб з’їсти залишки, замість того, щоб їсти їх на вечерю кілька вечорів поспіль.

6. Зробіть сандвічі або салати із залишками їжі.

Це краще робити, коли у вас щось на кшталт простої їжі (тобто курка-гриль, а не енчіладас). Залишки м'яса і різноманітні овочі можна перетворити у смачний сандвіч або салат, майже не докладаючи зусиль.

7. Спечіть що-небудь.

Випічка (навіть щось дуже просте, типу кексів) є відмінним способом, щоб використати залишки маслянки (або вершків, або молока), або фрукти, які втратили оптимальну свіжість.

8. Заморожуйте продукти, які ви не можете використати вчасно.

Очевидно, це не спрацює з усіма продуктами, але мені вдалося заощадити достатню кількість їжі таким чином. Звичайно, якщо ви забудете про продукти і ваша морозильна камера згорить, ви все одно отримаєте продуктові відходи. Тому, було б добре час від часу проводити інвентаризацію морозильної камери (і я досі намагаюся почати це робити!).

9. Думайте про харчові відходи як про реальні долари.

Наприклад, якщо ви викидаєте цілий огірок, нагадайте собі, що ви щойно викинули 99 центів у відро для сміття. Мені знадобилося багато часу, щоб зрозуміти, скільки грошей я викидала кожного тижня, але як тільки я це усвідомила, це стало неабиякою мотивацією.

Їжа як гроші

Читати також:  Біорозкладний одноразовий посуд з харчових відходів

10. Знайдіть людей, які будуть спонукати вас до відповідальності.

Я думаю, це, напевно, допомогло мені найбільше. Усвідомлення того, що люди по всьому світі кожного тижня збираються переглядати фото відходів від моїх продуктів спонукало мене «боротися» з багатьма залишками їжі, які би в іншому випадку просто викинули.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: Ірина Коцюбинська

Поділитись в соціальних мережах: