strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

11 способів того, як молодь влаштовує революцію на кліматичних дебатах

молодь змінює зміну клімату Маленькі люди рішуче діють, коли йдеться про кліматичні зміни, як показали ці одинадцять перемог. Молодь часто подає найбільш палкий голос з приводу кліматичних змін, і не без причини – від того, як планета нагрівається останнім часом, залежить майбутнє молодих людей.

Як така, молодь часто є найголоснішою і найбільш амбітною у закликах до дій, доводячи, що може бути як серйозним поборником, так і потенційним союзником для політиків при владі.

Але чи їхні пікети та заклики до чогось приводять? Для RTCC, ми підібрали 11 життєвих ситуацій, в яких молоді люди відзначилися у кліматичній історії.

1. Молода порушниця спокою, яка змінила напрям кліматичної політики США

Тодд Стерн , лідер Штатів з питань кліматичних змін, здивовано посміхнувся, коли Ебігейл Бора, двадцятиоднорічна студентка Міддлберзького коледжу, перервала його приготовані нотатки закликом до значнішого лідерства на кліматичній конференції ОН в Дурбані 2011 року. Але, мабуть, щось більше відбулося за його здивованим виразом обличчя, тому що після того, як охоронці конвоювали молоду крикунку, Стерн, здається, змінив свою байдужу позицію щодо пропозиції ЄС про нову кліматичну угоду, і підтримав ідею .

2. Дівчина, що змусила світ мовчати шість хвилин

1992 року дванадцятирічна дівчина на ім’я Северн Сузукі виступила перед 172-ма урядами і сказала їм: «Якщо ви не знаєте, як владнати це, припиніть, будь ласка, ламати це». Випадок трапився на конференції ОН в Ріо, де народилася Конвенція про кліматичні зміни. Промова Сузукі, що довела делегатів до сліз і стала відео-вірусoм , завоювавши їй прізвисько «Дівчина, що змусила світ мовчати шість хвилин», є однією з легендарних подій ОН і продовжує надихати.

3. Школярі, які зберегли предмет з кліматичних змін у навчальному плані

Коли секретар з освіти Великобританії Майкл Гоув хотів викреслити предмет із кліматичних змін зі шкільного навчального плану, діти були незадоволені. П’ятнадцятирічна студентка з Лондона, член мережі UKYCC, закликаючи Гоува зберегти предмет у програмі, започаткувала петицію, яку підписали більш ніж 70 тис. осіб. Зустрівши тиск з боку британського секретаря з клімату та енергетики Еда Дейві, Гоув зрештою відкинув свої плани виключити предмет із кліматичних змін зі шкільного навчального плану .

4. Студенти, які змусили викинути викопне паливо з коледжа

Як сучасна версія «Знедолених», студенти університетів керують кампанією за кращий світ. Але замість того, щоб будувати барикади, вони закликають свої альма-матер відмовитися від викопного палива, відбираючи їхні інвестиції з брудної індустрії . У США 13 коледжів, у тому числі Стенфордський університет, урочисто пообіцяли відмовитися, і рух починає розростатися так само й у Великобританії, де університет Глазго і Школа східних та африканських досліджень Лондонського університету наразі переглядають свої інвестування.

Читати також: Оксфордський університет наполягає на припиненні інвестувань у викопне паливо зі свого фонду розміром в 3,3 мільярди фунтів стерлінгів 

5. Коли половина населення планети взяла слово в ОН

Промова молодіжної делегатки Енджалі Аппадурай спровокувала скандування та рідкісний момент симпатії від чільного дипломата на кліматичній конференції ОН в Дурбані 2011 року. Взявши слово, Аппадурай сказала делегатам, що вона прийшла «виступити від імені половини населення планети» . Наприкінці промови співголова Артур Рандж-Метцгер зробив винятковий власний відступ: «На чисто особистій ноті мені цікаво, чому ми не дозволяємо половині населення світу говорити першими на цій конференції, а лише останніми?»

6. Молодь Мальдівів, що змусила ОН визнати молодих людей

Можливо, делегація Мальдівів не знала, на що вони наважилися, коли домовилися приєднати двадцятишестирічну учасницю кампанії Аішу Ніяз до своєї команди під час кліматичної конференції ОН 2011 року. Саме її цілеспрямованість призвела до того, що роль молоді було офіційно визнано – у письмовому вигляді – під час тогорічного раунду розмов . Юність – це питання, близьке до серця багатьох молодих активістів, але саме присутність Аіши у делегації означала, що вона змогла підняти це питання за столом перемовин і домогтися включення до остаточного тексту.

7. Діти Венесуели, які хочуть змінити систему, а не клімат

У липні кліматичні активісти зібралися у Венесуелі, щоб висловити власний погляд на світ, який, вони сподіваються, буде прийнято до кліматичного списку ОН 2015 року. В межах конференції була спеціальна сесія під назвою «Майбутнє бере слово», на якій молоді венесуельські скаути мали змогу проводити деякі секції і брати участь у культурних подіях . Значення Декларації «Маргарита», яку учасники виробили під час сесії, визначать міністри, які отримають документ у листопаді.

"Майбутнє бере слово"

8. Молоді підприємці створюють чистіший світ

Якщо вам потрібний доказ того, що молоді люди роблять більше ніж просто кричать, погляньте на Берніс Дапаах та Міллі Дарлінг, двох підприємців, які не могли дочекатися створення чистішого світу. Дапаах, з Гани, започаткувала Ініціативу з бамбукових велосипедів у 2010 році ще в коледжі, створивши зелений спосіб пересування із стійких матеріалів, завоювавши титул «Молодий світовий лідер всесвітнього економічного форуму». У віці 21 року Дарлінг заснувала свій енергетичний кооператив у Хакні, в Лондоні, пропонуючи сонячну енергію, якою володіє спільнота, місцевим мешканцям.

9. Крихітні діти, які надихають великих лідерів

Деяких політиків мав би розчарувати той факт, що деякі діти , здається, просто своїм існуванням мають більший вплив на кліматичні зміни , ніж вони самі. Лідери, у тому числі президент США Барак Обама, часто називають своїх дітей натхненням і причиною для дій. «Ти говориш із Маліа, ти говориш із Сашою, ти говориш зі своїми дітьми чи онуками – ось що вони мають», – сказав він. «Їм не потрібні аргументи».

10. Австралієць, що знищив вугільну компанію

Джонатан Мойлан, двадцятичотирирічний австралієць, розпочав небезпечну гру, коли він підробив прес-реліз АНЗ банку, оголосивши про вилучення позики у 1,2 мільярди доларів від «Maules Creek», проекту з видобутку вугілля, з екологічних та етичних причин . Журналісти повірили слову негідника й опублікували історію, тим часом змітаючи 314 мільйонів доларів від вартості компанії «Whitehaven Coal», що керує розвитком. Мойлан спершу отримав 10 років ув’язнення, але зрештою йому призначили умовну міру покарання в один рік і вісім місяців.

11. Дев’ятирічна дитина, що посадила мільйон дерев

2009 року дев’ятирічний хлопчик-німець на ім’я Фелікс Фінкбейнер мав робити доповідь у школі про зміни клімату. Після деяких пошуків у Гуглі він вирішив розповісти про кенійського Нобелівського переможця Вангарі Маатай, що посадив 45 мільйонів дерев. Це дало поштовх його кампанії «Посади заради планети» , що мала на меті посадити мільйон дерев. Цього було досягнуто 2011 року, і з того часу Фелікс став еко-зіркою, написав книгу і виступав з промовами у Європейському парламенті та ОН.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Юлія Розумна

Редактор: Наталія Гусарук

Поділитись в соціальних мережах: