strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

7 фільмів, які нагадують, що людство — частина природи

Кінофільми Стосунки людини з природою складні. Вони далеко не завжди гармонійні, але абсолютно завжди — цікаві. Ці 7 фільмів із дуже різних позицій — але кожен по-своєму красиво — розповідають про те, що відбувається при зустрічі людини з природою.

Фото: utter.bewakoof.com

 

1. «Весна, літо, осінь, зима... і знову весна» , 2003

  Весна, літо, осінь, зима... і знову весна

Фото: moviestape.com

У фільмі Кім Кі Дука життя людини має свою весну та осінь. Кожна пора року наділена власною мудрістю і красою. А кожна істота — навіть непоказна змійка чи риба — наділена життям, і це життя важливе для гармонії світу. Можливо, цей урок є найголовнішим із усіх, які повинен засвоїти маленький учень старого цілителя.

2. «Із Африки» , 1985

  Із Африки

Фото: classiq.me

Свого часу фільм Сідні Поллака із Меріл Стріп та Робертом Редфордом у головних ролях здобув 7 «Оскарів», у тому числі за найкращий фільм та найкращу режисуру....а ще за найкращу операторську роботу. Величні простори Кенії — не лише місце дії, а ще й основа сюжетної канви: Африка — це новий світ, який відкриває для себе Карен, приїхавши з Данії, щоб організувати вирощування кави. Люди, для яких природа є рідною, показані з великою любов’ю та майстерністю.

3. «Тіні забутих предків» , 1964

Тіні забутих предків

Фото: uainfo.org

«Карпати — забута Богом і людьми земля гуцульська» — такі слова бачить на екрані глядач на початку фільму Сергія Параджанова. І ця загублена на околиці світу земля, попри свою красу, далеко не завжди ідилічно милосердна до героїв. Та й краса її дика, і дивні люди живуть на берегах стрімких річок і густих лісів, які забирають життя.

4. «Явище» , 2008

  Явище

Фото: moviemir.com

М. Найт Ш’ямалан поповнив сценарії фільмів-катастроф, стабільно популярних з самого початку ХХ століття, ще однією версією загибелі людства. Світ поринає у кошмар невмотивованих моторошних самогубств. Поки уряд шукає терористів із біологічною зброєю, купка ізольованих від соціуму вцілілих починає усвідомлювати справжню причину катастрофи: рослини бачать в людях ворогів і виділяють у повітря токсини, які змушують людей убивати себе... Цей фільм, суголосний «Птахам» Альфреда Гічкока, нагадує, що природа — не затишна колиска для людства, а загадкова і небезпечна сила.

5. «Навсікая з Долини Вітрів» , 1984

  Навсікая

Фото: media.kg-portal.ru

Це одна з перших робіт засновника студії «Гіблі», класика японської анімації Хаяо Міядзакі, і вже там простежується важлива для всієї творчості режисера тема — взаємини людини з природою. Дія відбувається після масштабної війни, яка знищила індустріальну цивілізацію. І хоча відтоді минуло вже ціле тисячоліття, рани планети ще не загоїлися і для людей у новому світі лишилося дуже мало місця. Скрізь росте Ліс дивних дерев, населений величезними комахами-мутантами, але чи справді природа стала ворогом людини?

6. «Принцеса Мононоке» , 1997

  Принцеса Мононоке

Ліси Якусіми н адихнули Хаяо Міядзакі на створення цього фільму
Фото: xexe.club

Цей повнометражний анімаційний фільм продовжує знакову для Хаяо Міядзакі тему взаємин людини і довкілля. Тут, як і у «Навсікаї», основою сеттінгу є Ліс, але дія відбувається не у постапокаліптичному майбутньому, а в історичний період Муроматі, на який припала стрімка індустріалізація Японії. Залізне Місто бореться із Древнім Лісом та його мешканцями — вовками, вепрами та людьми, які стали на бік природи. Мешканці Міста намагаються знищити Ліс, щоб відкрити собі доступ до покладів залізної руди. На лісові пейзажі режисера надихнули справжні древні ліси японського острова Яку. У 1993 році ліси Якусіми зі збереженою у первозданному вигляді рідкісною тропічною флорою потрапили до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО. 

7. «Аватар» , 2009

Аватар

Джерело: ]]> www.filmz.ru  ]]>

Цинізм і жадоба не мають меж, і людям уже не вистачає ресурсів Землі. Колонізація іншої  планети заради цінних корисних копалин поступово переростає у винищення місцевого  населення і природи.  І синьому племені з планети Пандора вдається вистояти лише завдяки єдності з природою і  здатності дослухатися до неї.  А які фільми змушували вас замислитися про стосунки людини і природи?

Читати також:  Як антиутопії вчать про зміну клімату

Для КліматІнфо підготувала Ірина Серебрякова

Редактор: Анна Семененко

Поділитись в соціальних мережах: