strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Австралія обирає вугілля, а не корали, підштовхуючи ЮНЕСКО відмовитися від Великого Бар'єрного рифу

Барєрний риф Дві доповіді підірвали райдужні заяви уряду Еббота про загальний стан австралійського Великого Бар'єрного рифу, який належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.  Генеральний аудитор Квінсленда видав нищівну доповідь про те, як уряд намагався поліпшити якість води на рифі, але виявилося, що зусилля щодо зменшення кількості відходів, які знищують корали, були неефективними, а інформація не була достатньо прозорою і вводила в оману.

Друга доповідь від організацій «Environmental Justice Australia» та американської «Earthjustice» також виявила, що  поточний стан рифу відповідає шести з восьми критеріїв, що їх ЮНЕСКО у своїх оцінках надає об’єктам Світової спадщини, які знаходяться у небезпеці.

ЮНЕСКО потрібен ще тільки один критерій для внесення рифу до списку «об’єктів у небезпеці».  

Юрист «Environmental Justice Australia» Аріана Уілкінсон (Ariane Wilkinson) говорить: «Наш правовий аналіз виявив, що риф відповідає критеріям для включення його у список об’єктів Світової спадщини, які знаходяться у небезпеці . Стан Великого Бар'єрного рифу чітко відповідає п'ятьом з восьми критеріїв, і, можливо, зіткнеться із шостим. Це означає, що піднімуть шість із восьми можливих червоних прапорців. Відколи це відсутність двох з восьми критеріїв – хороший показник?»

Якість води та осади серйозно впливають на риф , але, навіть знаючи, що доповідь спростовує перебільшені заяви уряду про прогрес у вирішенні цих проблем упродовж декількох тижнів, міністр навколишнього середовища Грег Хант (Greg Hunt) проштовхнув оманливий «табель успішності» до ЮНЕСКО.  

Цей крок – частина лобістських зусиль вартістю у 218 тис. дол., викладених у документах, отриманих завдяки свободі інформації, про підготовлений проект постанови не вносити природний знак до списку об’єктів, «які знаходяться у небезпеці», дозволяючи великим вугільним проектам рухатись вперед , за умови, що вони перші не проваляться економічно.

Лобістська стратегія федерального уряду, можливо, зараз і уникла внесення до списку, але вердикт ЮНЕСКО все одно не був позитивним.

Майбутнє рифу і 5 млрд. доларів, які він щорічно приносить в економіку, залишаються під серйозною загрозою, якщо Австралія не полишить спроб експортувати брудне вугілля.

Туроператорів уже попередили, щоб вони припинили використовувати мальовничі підводні фотографії яскраво-рожевих та жовтих коралів, адже якість води справді погіршується, і нині туристи не можуть зайнятися плаванням або пірнанням.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: ]]> Ірина Коцюбинська ]]>

Поділитись в соціальних мережах: