strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Боннська конвенція взяла під охорону нових тварин

Мігруючі тварини: білий ведмідь До Конвенції, що набула чинності у 1983 році, додали 31 вид мігруючих тварин. Рішення щодо збереження цих видів стало необхідним через загрозу їхнього вимирання.

Білих ведмедів, деякі види газелей, китів та акул було додано до списку мігруючих видів, які знаходяться під охороною. 120 країн, які свого часу підписали Боннську конвенцію (Conservation of Migratory Species), цьогорік близько тижня (4–9 листопада) перебували на зустрічі в Кіто (Еквадор).

У результаті напружених шестиденних переговорів до згаданого списку внесли ще 31 вид тварин . Серед них фігурують білі ведмеді, кількість яких складає від 20 до 25 тис. особин. Територія їхнього проживання зменшується через танення арктичних льодовиків . Червонолоба газель з Африки та дрохва (птах, який зустрічається на території від Європи до Китаю) також потрапили до переліку мігруючих видів, що підлягають охороні. Натомість африканського лева туди не внесли через відсутність необхідної інформації від країн, на території яких його можна зустріти.

Читати також: ООН б’є на сполох: найважливіші заходи щодо збереження біорізноманіття на межі зриву

«Перелітні птахи стали провідним питанням серед невідкладних проблем нашого часу, - заявив Бредні Чемберс, секретар Конвенції, назвавши «історичною» конференцію в Кіто. - Забруднення океанів пластиковими виробами, зміна клімату, а також масове браконьєрство, - всі загрози, що нависають над перелітними птахами, стосуються кожного з нас ».

Щодо підводного світу, під охорону потрапили різноманітні види акул (серед яких акула-бик та акула-молот) і скатів.

Читати також: Зміна клімату впливає на поведінку акул

Боннська конвенція підкреслює, що держави повинні виступати захисниками мігруючих видів, що знаходяться на їхній території чи лише перетинають їхні кордони під час міграції. Особливу небезпеку для мігруючих видів становлять скорочення територій їхнього проживання, полювання, а також погіршення джерел харчування.

До конференції в Кіто сотню мігруючих видів, яким загрожувало знищення, вже було внесено у Додаток I до Боннської конвенції. У Кіто 31 вид було розділено між Додатком І та Додатком ІІ (види, статус яких є несприятливим).

Наступна конференція щодо Боннської конвенції відбудеться у 2017 році на Філіппінах.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Олександра Гончаренко

Редактор: Ірина Каленська

Поділитись в соціальних мережах: