strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Боротьба із забрудненням повітря може щороку рятувати півтора мільйона людей від передчасної смерті

Забруднене повітря Забруднення повітря становить суттєву загрозу для здоров’я теперішніх і майбутніх поколінь. Міжнародна агенція з досліджень раку (IARC) класифікує його як канцерогенний фактор. На 68-му з’їзді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) вкотре було наголошено на катастрофічних наслідках забруднення повітря. Воно є особливо небезпечним для дітей, жінок та літніх людей. Саме час прояснити ситуацію.

У світовому масштабі забруднення повітря надворі спричиняє 3,7 мільйона смертей на рік. Крім того, 4,3 мільйона людей щороку помирає від забруднення повітря у приміщенні . Внаслідок цього виникають астма, онкологічні захворювання, інсульти, хронічні ураження легенів . Забруднення повітря (в тому числі дрібними частками) – основний фактор ризику неінфекційних захворювань у дорослих та дітей . Однак можна частково запобігти цим хворобам, адже вони зумовлені недотриманням рекомендацій ВООЗ.

Зараз 2,3 мільярда людей у світі (переважно в країнах Азії, але також у Південній та Північній Америці) піддаються дії зважених у повітрі часток діаметром 2,5 мікрометра, концентрація яких перевищує встановлені ВООЗ межі (10 мкг/м3). Що ж до Європи, у 2020 р. 250 мільйонів людей зіткнуться із ризиками для здоров’я, зумовленими поганою якістю повітря, що не відповідає нормам ВООЗ.

Читати також:  Європейський повітряний апокаліпсис

Якби стандарти, розроблені ВООЗ щодо якості повітря надворі (2005 р.) та у приміщенні (2014 р.), дійсно застосовувалися на практиці, можна було б запобігти половині смертей від забруднення повітря.

Викиди СО2

Починаючи з 2030 р., можна буде щороку рятувати півтора мільйона людей від передчасної смерті

Якби всі країни застосовували вже наявні у них методи для зменшення кількості дорожнього транспорту та зменшення викидів, пов’язаних із опаленням і виробництвом, можна було б рятувати щороку півтора мільйона людей від передчасної смерті, спричиненої забрудненням повітря. Цей прогноз було отримано в результаті проекту AC HIA 2011/2014, під час якого оцінювалися можливі переваги від різних сценаріїв зменшення забруднення у 2010, 2030 та 2050 роках з урахуванням кліматичних змін. Однак якщо найбільш оптимістичні сценарії дозволяють рятувати півтора мільйона людей щороку, починаючи з 2030 р., то з 2050 р. прогнозується погіршення якості повітря, спричинене потеплінням. Отже, діяти потрібно у двох напрямках, поєднуючи стратегії покращення якості повітря та боротьби з парниковим ефектом.

Голландські громадяни покарали свою країну за кліматичний скептицизм

Нещодавно 900 громадян Нідерландів за підтримки недержавної організації  « Urgenda »  подали в суд на свою країну за порушення прав людини у зв’язку з потеплінням, що дорівнює або перевищує 2°C. У результаті Міжнародний кримінальний суд у Гаазі зобов’язав Нідерланди з 2020 р. на 25% зменшити викиди парникових газів. Аргумент суду: держава зобов’язана захищати навколишнє середовище, а відтак повинна вжити рішучіших заходів з огляду на неминучу небезпеку, спричинену кліматичними змінами. Історичне рішення і прекрасна новина! Маємо приклад для наслідування.

Читати також:  Делі проводить двотижневий експеримент по забороні автомобілів задля очищення повітря

На завершення нагадаємо, що у Франції згідно із Законом про повітря, прийнятим ще у 1996 р., «кожен має право на чисте повітря». Тож користуймося цим правом!

Паскаль д’Ерм (Pascale d’Erm),
журналістка, яка спеціалізується на проблемах навколишнього середовища.
Авторка книг «Вони це зробили і це вже працює: як екологія змінює Францію»
(Ils l’ont fait et ça marche! Comment l’écologie change déjà la France),
«Стати екомамою (або екотатом)» (Devenir une écomaman (ou un écopapa).

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ірина Серебрякова

Редактор: Катерина Буряк

Поділитись в соціальних мережах: