strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Боротьба зі зміною клімату. Регіон за регіоном

Ти контролюєш зміну клімату Стало відомо, що в Лондоні створюють нову світову угоду по боротьбі зі зміною клімату. Сполучені Штати Америки приєднались до Європейського Союзу, формально приймаючи його план скорочення викидів парникових газів (ПГ), в рамках Конвенції про зміну клімату Організації Об'єднаних Націй (КЗК ООН). США дали потужний сигнал, коли першими показали свою прихильність до конкретних кроків боротьби зі зміною клімату. Очікується, що найближчим часом багато інших країн, зокрема Китай та Індія, подадуть свої плани кліматичного руху.

У сукупності ці стратегії (відомі як «заплановані національні внески», або «INDCs» ‒ «intended nationally determined contributions») являтимуть собою колективні світові зусилля, направлені інвестувати в благополучне майбутнє з низьким рівнем викидів вуглецю.

І сьогодні ми ‒ співголови Альянсу держав і регіонів кліматичної групи, закликаємо державних лідерів приєднати свої зусилля до цих амбітних кліматичних планів. Ми робимо цей заклик до національних лідерів, тому що віримо – це правильно, і тому що знаємо – це можливо. Ми вважаємо, що це правильно, тому що, як лідери державних і регіональних органів влади, відповідальних за реалізацію власних кліматичних проектів, ми зрозуміли – вирішення проблеми зміни клімату є нашим обов'язком і входить у наші можливості. Це обов'язок, оскільки зміна клімату торкається і повсякденного життя. Це можливість розвитку, оскільки заохочення сталого кліматичного розвитку створює нові технологічно-чисті робочі місця і більш диверсифіковану, зелено направлену і гнучку економіку.

Ми знаємо, що це можливо, бо бачимо результати. Кожен з наших регіонів скоротив викиди парникових газів до рівня 1990 року і навіть нижче. Від того часу наші економічні системи зросли більше ніж у два рази. Це було досягнуто частково за рахунок інноваційних стратегій, прийнятих урядами.

Вуглецевий ринок, що охоплює 85% викидів парникових газів, знаходиться в центрі стратегії уряду Квебека по боротьбі зі зміною клімату. З 1 січня 2014 року Квебек пов'язав свій вуглецевий ринок із Каліфорнійським, створивши найбільший ринок вуглецю в Північній Америці. Всі доходи від продажу одиниць викидів йдуть у Зелений фонд Квебеку та інвестуются у проекти, спрямовані на подальше скорочення викидів парникових газів та надання допомоги жителям провінції адаптуватися до наслідків зміни клімату. У цей напрямок Квебек планує інвестувати більше 3,3 млрд дол. США до 2020 року, що сприятиме зростанню економіки.  

Країна Басків створила програму під назвою «Місцевий порядок денний 21», призначену для створення та підтримки місцевих стратегій сталого розвитку в регіоні. В результаті реалізації програми, майже всі муніципалітети прийняли такі стратегії та втілили більш ніж 25 000 проектів в таких областях, як мобільність, управління відходами, та розвиток економіки. Ці місцеві стратегії стали двигуном сталого розвитку в регіоні, започаткували обмін досвідом між муніципалітетами, закладаючи фундамент для подальшого прогресу.  

Тим часом, Південна Австралія розробила найбільш сприятливу нормативно-правову базу для інвестицій у галузі відновлюваної енергетики в Австралії, що дозволило збільшити частку відновлюваних джерел енергії практично з нуля у 2003 році до майже 40% сьогодні. Така зміна створила тиск і падіння оптових цін на електроенергію і в короткостроковій перспективі зменшить вартість подальшого переходу Південної Австралії на поновлювані джерела енергії, що теж сприятливо для споживачів. Це також позиціонує Південну Австралію як лідера в нових енергетичних галузях. На цей штат у даний час припадає більше 40% виробництва вітрової електроенергії, він також має один із найвищих у світі показників використання сонячних батарей (кожна четверта сім'я має фотоелектричні системи).  

Зараз ми дивимося в майбутнє. Взяли на себе ініціативу до 2020 року скоротити викиди на 20% у країні Басків і Квебеку, і до 2050 року на 60% в Південній Австралії, але нам потрібні партнери на національному рівні. У наших регіонах підприємства потребують постійної довгострокової політики й нормативної бази для подальших інвестицій у низьковуглецеву економіку. Працюючи разом, національні та місцеві уряди можуть досягти набагато більшого, ніж при неузгодженій роботі.  

Тому, оскільки ми готуємося до Конференції ООН зі зміни клімату в грудні у Парижі, то заохочуємо наших державних лідерів не сумніватися. Навпаки, вони повинні об'єднатись задля боротьби зі зміною клімату, висуваючи амбітні національні плани, які допоможуть місцевим урядам досягнути необхідних скорочень викидів парникових газів.

Для КліматІнфо підготував Сергій Бровченко

Редактор: ]]> Наталія Гуральчук ]]>

Поділитись в соціальних мережах: