strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Чи перероблюються коробки з-під піци?

Коробки з-під піци Переважна більшість людей вважає, що вони можуть віддавати коробки з-під піци на переробку. До речі, більшість коробок містять надруковані символи про можливість переробки та, зазвичай, виготовлені з гофрованого картону. Тобто вони можуть бути утилізовані. Однак...

Фото: Марк Вати (Marc Wathieu)

Однак, гарячі смачні частування, які містяться в середині, роблять деякі частини коробки непридатними до переробки. Усе це відбувається тому, що жир і сир із піци забруднює картон.

Ось тому коробки з-під піци або інші паперові продукти, забруднені їжею або жиром, неможливо піддати переробці, аж допоки забруднені частини не будуть видалені.

Але чому це відбувається та які наслідки це має для населення, яке обожнює піцу? 

Як перероблюються коробки з-під піци

Їжа є одним із найгірших забруднювачів паперу, коли це стосується процесу вторинної переробки . Жир та олія є не настільки великою проблемою при переробці пластику, металу та скла, тому що ці матеріали перероблюються шляхом нагрівання. Але що стосується переробки таких паперових продуктів як картон, то вони змішуються з водою та перетворюються на суспензію. Так як ми усі знаємо, що вода та олія не змішуються, тому проблема є очевидною.

Жир на коробках з-під піци спричиняє піднімання олії на поверхню суспензії, до того ж паперові волокна не можуть відокремитись від олії під час варіння целюлози. По суті, цей забруднювач спричиняє руйнування цілої партії . Отже, це є причиною того, що інші паперові вироби, які мають відношення до їжі, також неможливо переробити (використані паперові тарілки, використані серветки, використані паперові рушники та інше).

«Олія піднімається на поверхню, коли розпочинається процес виготовлення паперу, – розповідає Тері Гелленбек (Terry Gellenbeck), адміністративний аналітик твердих відходів міста Фінікс.  Жир спричиняє величезні проблеми для якості паперу, особливо для зв’язання волокон. Під час вичавлення води з волокон, які містять забруднювачі, виникають плями та дірки».

Але як щодо інших речовин, які можуть регулярно потрапляти на паперові продукти, таких як чорнило ? « Більшість чорнил не мають нафтової основи, тому вони швидко розкладаються. Їжа – це найбільша проблема »,  –  розповів аналітик.

Також будьте уважними до різноманітних паперових купонів, листівок та інших паперових виробів, які можуть прилипнути до коробки, тому що вони також є забруднювачами. Вони можуть зруйнувати процес переробки так само, як олія або залишки іжі.

Чимало людей визнає, що вони намагаються сховати коробки з-під піци між іншими картоними коробками та речами. У дійсності, це робить більше шкоди ніж добра, тому що забруднений картон може зруйнувати цілу партію при переробці продуктів.

До речі, забруднення у пререробному бізнесі є величезною проблемою . Воно викликає пошкодження обладнання, витрати на утилізацію для матеріалів, які не можливо переробити, а також витрачений час, матеріали та ефективність.

Що ж мені робити?

Найпростішим способом вирішення цієї проблеми є вирізання або відривання забруднених частин коробки з-під піци та викидання їх у сміття. Наприклад, ви можете відірвати верхню частину коробки, відправити її на утилізацію, а нижню частину, яка забруднена жиром, викинути. Якщо вся коробка не має жирових плям, її можна із чистим сумлінням відправити на переробку цілком.

Читати також:  Шредер чудово вирішує питання знищення документів. Що ж робити з подрібненим папером далі?

Іншим варіантом для переробки картону є відправлення його на виготовленння компосту , хоча і тут потрібно звертати увагу на жирові плями. «Навіть із олійними плямами ви не повинні віддавати коробку на компост (забруднений жиром картон). Це спричиняє гниття, приваблює більше комах та спричиняє виникнення неприємного запаху, що не зовсім добре для рослин»,  –   розповідає Гелленбек.

Найбільш важливою є обізнаність людей про те, що приймається вашими місцевими переробними компаніями. Це змінює чимало.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Катерина Андерссон

Редактор: Анна Семененко

Поділитись в соціальних мережах: