strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Чому кожна країна могла б повчитися в Еквадору

Еквадор ставить новий рекорд по висадці дерев Організації із захисту довкілля налаштовані побити світовий рекорд Гіннеса із найбільшої кількості людей, що одночасно саджають дерева по всій країні, зокрема і в цій засушливій місцевості поряд зі столицею.

На фото:  Діти саджають дерева на пагорбі Катекілья в районі під назвою «Ла Мітад дель Мундо», де пролягає екватор, на північ від Кіто

  16 травня, коли усюди стояла задушлива спека, згідно наявних даних, більше 44 тисяч людей Еквадору засіяли свій шлях до "Книги світових рекордів Гіннеса", посадивши 647 250 дерев 200 різних видів за один день . Захід організував уряд Еквадору, започаткувавши ініціативу під назвою “Siembratón”.

Еквадорський рекорд було встановлено на основі кількості видів посаджених дерев . «В історії немає свідчень про аналогічні заходи, які включали б більше 150 видів», -  судді "Рекордів Гіннеса"  розповіли агенції новин "Франц Прес".

За отриманими даними, волонтери посадили близько 216 видів дерев, що займають приблизно 2 000 гектарів землі у 150 локаціях, розташованих від побережжя Тихого океану до басейну Амазонки у передгір’ї високих Анд . Скоріш за все, саме наявність місцевостей із різними кліматичними умовами допомогла посадити таке розмаїття рослин у країні із невеликою територією. До їхнього числа входять вільха, дика вишня, верба, кедр, розмарин, залізне дерево, мирт, подокарпус, ріжкове дерево, циперус, лавр, акація, миртові роду Евгенія, червоне дерево, бруссонетія або паперове дерево, волоський горіх, фігове дерево та різуха.

Президент Еквадору Рафаель Корреа теж брав участь у висадженні дерев у окрузі Піфо, що в столиці Кіто. «Сьогодні Еквадор знову творить історію», - сказав він у прес-релізі. – «Ми – зелена країна».

Рекорд із масового відновлення лісового покрову цілком може позмагатися з іншими світовими заходами , пройшовшими нещодавно:

 

  1. Минулого року організація «Люди дерев» протягом однієї години посадила 100 450 дерев у Уайтман-Парку в місті Перт, Австралія, тим самим встановивши рекорд із кількості рослин, посаджених одночасно в одному місці.
  2. Рекорд із кількості дерев, посаджених одночасно в різних місцях, було встановлено на Філіппінах, де в 29 різних географічних точках посадили 2 294 629 одиниць каучукового, кавового, червоного дерев, какао та лісових фруктів.
  3. У 2011 році Індія посадила понад 1,9 мільйонів саджанців.

 

Рікардо Кірога, державний працівник, який визвався добровольцем на час акції на Катекільї, розповів "Франц Прес", що рекорд встановлювався не для того, щоб власне здобути першість, але в надії, що всі хотітимуть його перевершити.

«Я б хотів піднімати планку все вище щомісяця, щоб планета якнайшвидше вкрилася деревами – саме це нам потрібно», - сказав він.

Захід організувала міністр із охорони навколишнього середовища Лорена Тапіа Нуньєз Лорена Тапіа Нуньєз (на фото), і саме вона в суботу оголосила громадянам, які зібралися, новину про те, що рекорд встановлено.

Раніше цього ж тижня Тапіа сказала, що ця акція є лише частиною більш широкої програми із відновлення 500 тисяч гектарів, що зведе до нуля поточні показники збезлісення.

Завзяті зусилля із відновлення лісів можуть пом’якшити ефект зміни клімату , адже дерева використовуються як шляхи, за допомогою яких вуглець потрапляє в земну кору після поглинання вуглекислого газу стовбурами та листям рослин . У цілому саме збезлісення відіграє найважливішу роль у світовому циклі вуглецю, якщо враховувати, що загальна втрата лісного покрову щороку складає близько 5-6 млн гектарів. За рахунок збезлісеня відбувається від 6 до 12 відсотків щорічного викиду вуглекислого газу в атмосферу.

Позитивні наслідки акції не обмежуються лише впливом на клімат, або збільшенням вкритої лісом площі – відновлення лісів також дозволяє покращити життя в містах, знизивши рівень забруднення повітря тим же озоном, який шкодить здоров’ю людини.

На тому, що уповільнення вирубки тропічних лісів важливе, наголосив і Папа Римський Франциск, назвавши знищення дерев «гріхом». Показники зникнення амазонських дощових лісів зросли після періоду певного покращення. Для них, можливо, з’явилася нова надія: у Бразилії став сенсацією новий спосіб розводити худобу (за зразком Нової Зеландії), який дозволяє власникам ранчо залишати 80% своєї землі незмінною, одночасно отримуючи в десять разів більше молока, ніж зазвичай. І з того моменту, як скотобійні підписали угоди, що роблять їх ланцюги постачання повністю безпечними для лісів, загальні показники збезлісіння "різко" впали.

Однак далі на північ знаходиться країна, що спричиняє ще більше шкоди. Канада стоїть на першому місці у світі за рівнем збезлісення , згідно із даними, отриманими за допомогою картографічного методу та опублікованими минулого року. А Росія протягом трьох років підряд втрачає площі лісів, що дорівнюють території Скандинавії.

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Еліна Сардалова ]]>

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: