strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Чому ми повинні заборонити використання пластикових пакетів

Заборонити пластикові пакети! «Ось ваш продукт. Це все – пластикові пакети», – сказав я Філу Розенскому (Phil Rozenski), директору стійкого розвитку та маркетингу в компанії Novalex, яка виробляє пластикові пакети. Ми знаходились на сцені та сперечались про ефективність пластикових пакетів на щорічній конференції Стабільної Пакувальної Коаліції (Sustainable Packaging Coalition), яка проходила в місті Шарлотт у Північній Кароліні (Сharlotte, North Carolina) на початку жовтня.

Об’єктом, на який я вказував, була 20-кілограмова маса сплутаних пластикових пакетів, які були знайдені в шлунку мертвого верблюда в пустелі. Я хотів звернути увагу на продукти та упаковку, які, в умовах кругової економіки, уникнули найкращих переробних систем планети, і тому платники податків повинні незаслуговано витрачатись на їх прибирання. Дизайн таких продуктів та упаковок повинен бути замінений на такий, перевагою якого була б вигода, а не ціна.

Читати також:  Викопні рештки майбутнього: каміння з пластику

Протягом 30 хвилин ми тягали туди-сюди статистику, яку кожен із нас використовував у власних цілях, вказуючи на слабкі аргументи іншого, але я хотів розібратись у всьому до кінця, тому я сказав: «Ви знаєте, ми можемо цілий день копирсатися в потрібній статистиці, знаючи, що ми просто заперечуємо позицію іншого. Чи можемо ми покінчити з цим?»

Моя позиція була досить простою. Пластикові пакети за своєю конструкцією досить вдало уникають переробних систем, проте зараз, коли ми знаємо наскільки небезпечний пластик для навколишнього середовища, логічним кроком було б переробити дизайн . Відкиньмо старе та зустрічаймо нове. Розенский кивнув, а потім відповів: «Чи готові ви підтримати нашу програму «Як переробляти» (How2Recycle)?» І через два тижні я розмовляв по телефону із представниками програми.

Читати також:  Переробки недостатньо! Спільне використання – це шлях до кругової економіки

«Як переробляти» створена Стійкою Пакувальною Коаліцією, а її метою є створення кругової економіки навколо пластикових продуктів і пакування для того, щоб утримувати матеріали подалі від смітників та спалювання, а також забезпечити їх рух в круговій системі від виробництва до споживання та перероблення.

Це буде величезним кроком уперед у боротьбі з плутаниною навколо стандартного знака – ]]> трикутника зі стрілок з номером усередині ]]> , який спонукає всіх думати, що все може бути перероблено. Цей номер – це лише код, який не спрямовує споживачів до місць переробки.

Знаки переробки

Під час моєї розмови з представниками «Як переробляти» ми розпочали дискусію про продукти, які не підлягають переробці. Інститут 5 Кругообігів (The 5 Gyres Institute) працює із широкою коаліцією партнерів по всій країні та пропагує законодавчу заборону на пластикові мікроку́льки в споживчих продуктах. У 2015 дев’ять штатів США оминули заборони.

Заборона на мікрокульки забороняє використання пластикових частинок розміром із дрібку солі в косметиці та зубній пасті, які змиваються в каналізацію після використання.  Це величезний недолік дизайну, який неможливо змінити, і тому єдиним рішенням є підвищення законодавчого рівня та створення простору для компаній, які зможуть винайти хімічно доброякісну альтернативу.

Читати детальніше:  Іллінойс першим забороняє пластикові мікросфери в косметичних засобах

У нашому суспільстві, де все викидається, існують сотні різновидів непереробних виробів з пластику Я запитав представників «Як переробляти»: «Яка ваша позиція щодо таких продуктів та подібних їм, на які неможливо начепити наклейку утилізації, та навіть, якби це було можливо, скоріше за все, вони ніколи не були б утилізовані через свій невловимий дизайн? Як, наприклад, обгортки для цукерок, пластикових паличок, пакетиків кетчупу тощо…» Відповідь була досить простою. Вони сказали: «Ми нейтрально ставимось до матеріалів». Це означає, що програма «Як переробляти» та Стійка Пакувальна Коаліція в цілому не зважають на матеріали, які компанія обирає для використання. Замість цього, вони фокусуються на покращенні переробки.

Протиріччя тут у тому, що якщо ви не готові протистояти погано продуманому дизайну виробів з пластику, тоді ви не звертаєте увагу на незворотній дизайн, який є одним із орендарів кругової економіки. Ви повинні розробляти дизайн системи, який відповідає системі ефективної переробки, або звертатись до екологічно безпечних матеріалів. Ви не можете одночасно підтримувати кругову економіку та нейтрально ставитись до матеріалу.

Це протиріччя відкриває глибший набір філософських припущень щодо козирів у розмові про переробку. Це моральне обличчя ведення бізнесу , де будь-який натяк на регулювання, щодо мікрокульок або заборони пластикових пакетів сприймається як єресь щодо вільної ринкової системи. Непохитною є віра в те, що ринок сам себе регулює та будь-які обмеження підривають інновації. Некомерційні організації, які працюють із питаннями відходів, одностайні щодо видалення шкідливих матеріалів з суспільства, якщо доведено, що вони можуть заподіяти шкоду . Це повинно робитись заради суспільного блага. Цей розрив між промисловістю та збереженням лише підживлює це протиріччя.

То яке ж рішення, врешті-решт? Ми можемо подивитись на загальні цінності. Ми усі віримо в необхідність бути відповідальними громадянами . І ми усі віримо, що робити вчинки, які шкодять іншим людям та спричиняють страждання, – це погано. Коли ми читаємо останні дослідження про забруднення океану пластиком та про шкоду, яку це спричиняє навколишньому середовищу й морським харчовим ланкам , стає зрозумілим, що пластик у навколишньому середовищі є небезпечним, оскільки він розкладається на мікропластик, всмоктує токсини та широко впливає на екосистему.

Читати також:  З яких країн потрапляє найбільше пластика до океанів

Пластик заподіює шкоду навколишньому середовищу, тому відповідальність повинна бути розділена між секторами, ми повинні мати мужність усунути погано розроблені продукти та пакування. Галузі, які виробляють пластикові продукти та пакування, надто довго насолоджувались економічними перевагами від перекладення витрат та відповідальності щодо цих проблем на муніципалітети та платників податків.

Ми просимо усіх припинити бути «матеріально нейтральними» та зайняти радикальнішу позицію щодо погано розроблених виробів. 

Маркус Еріксен (Marcus Eriksen)

Читати також:  Зменшити кількість пластикових відходів вже сьогодні - легко

Для КліматІнфо переклала та підготувала Катерина Андерссон

Редактор: Юліана Зелена

Поділитись в соціальних мережах: