strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

До Місяця можна долетіти на ракеті, заправленій відходами людської діяльності

ракета у стилі Apollo Вчені розробили технологію, яка перетворює відходи людської діяльності на досить вибухонебезпечне паливо, якого вистачить для польоту пілотованої ракети на Місяць і назад.

Дослідники NASA з Університету Флориди зробили маленький крок на шляху до перетворення відходів, які зазвичай спалюють, на паливо, здатне запустити ракету у Космос.

За словами винахідників, цей високотехнологічний процес, запущений на Землі, допоможе здійснити гігантський стрибок для всього людства.

За словами Пратапа Пуламанапаллі (Pratap Pullammanappallil), доцента кафедри сільського господарства і біоінженерії Університету Флориди, " її (технологію) можна використовувати на території навчального закладу або в межах міста, відходи можна перетворювати в паливо будь-де ".

У 2006 році NASA почала розробляти плани спорудження населеного об'єкта на поверхні Місяця між 2019 і 2024 роками. Частина цього плану передбачала зменшення ваги космічних апаратів.

Читати також: Як «Інтерстеллар» змусив Майкла Кейна ще раз замислитися про зміну клімату 

Історично склалося так, що відходи, які утворюються під час космічних польотів, не можливо використовувати надалі. NASA зберігає їх в контейнерах до завантаження у вантажні космічні кораблі, які згорять у атмосфері на зворотному шляху на Землю. Однак під час майбутніх довгострокових місій повернення відходів назад на Землю буде недоцільним.

Відвантаження відходів на поверхню Місяця не розглядається, тому космічне управління уклало угоду з Університетом Флориди для розвитку тестових ідей.

Пуламанапаллі прийняв виклик, а з ним і аспірант Абішек Добл (Abhishek Dhoble).

"Ми намагалися з'ясувати, скільки метану можна отримати із залишків їжі, упаковки від неї та відходів життєдіяльності людини ", стверджує Пуламанапаллі, куратор Добла та викладач Інституту продовольства та сільськогосподарських наук Університету Флориди. "Ідея полягала в тому, щоб вияснити, чи можемо ми створити достатньо палива для запуску ракет і не везти все це паливо на зворотному шляху . Метан можна використовувати як ракетне паливо. Можна отримати достатню кількість метану для повернення із Місяця ".

За словами Пуламанапаллі, NASA розпочали із того, що забезпечили вчених Університету Флориди упакованими відходами хімічної промисловості, а також імітацією харчових відходів, рушників, ганчірками для миття, одягу і пакувальних матеріалів . Сумісно з Доблем, тепер докторантом Університету штату Іллінойс, він провів лабораторні тести, щоб з’ясувати кількість метану, яку можна отримати з відходів і з якою швидкістю це можна зробити.

Вони виявили, що один екіпаж може виробляти 290 літрів метану на день, весь необхідний об’єм виробиться за тиждень.

У результаті утворюється анаеробний процес варіння, який вбиває хвороботворні мікроорганізми у відходах життєдіяльності людини, а також виробляє біогаз - суміш метану і вуглекислого газу, розкладаючи органічну речовину у відходах.

У наземній апаратурі це паливо можна використати для опалення, утворення та транспортування електроенергії.

У результаті процесу розкладу щорічно з усіх відходів буде вироблятися близько 200 галонів ( 757 літрів) непитної води . Ця вода міститься в органічній речовині та виділяється внаслідок її розкладу.

Шляхом електролізу, воду можна потім розділити на водень і кисень, який може бути резервним джерелом дихання для космонавтів. Вуглекислий газ і водень, які виділяються, можна за технологією перетворити в метан і воду.

Для КліматІнфо переклав та підготував ]]> Олександр Юрчишин ]]>

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: