strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Ейфелева вежа стає всесвітнім символом ефективного енергоспоживання

Ейфелева вежа стає екологічно-дружньою Щоб зробити відому міську пам’ятку більш безпечною для навколишнього середовища, на висоті 120 метрів над Парижем встановили сонячні батареї, вітряні турбіни та колектори для збору дощової води.

Відвідувачі Ейфелевої вежі тепер більш забезпечені електроенергією завдяки двом майже безшумним і непомітним вітряним турбінам, прихованим на висоті 120 метрів у складній сталевій конструкції.

Дві турбіни преміум класу VisionAIR5 завдяки вертикальній осі, що обертається навколо прямої колони, кращі за перпендикулярні до землі вітряні двигуни, і щорічно вироблятимуть 10 тис. кВт електроенергії на годину .

Для обслуговування комерційних територій довкола вежі потрібен саме такий рівень виробництва, тож тепер вони екологічно цілком раціональні.

Ейфелева вежа навесні Але незважаючи на величезну продуктивність турбін, їх буде важко помітити. Вони не тільки майже безшумні, але й компактно розміщені на висоті 120 метрів над землею та пофарбовані у той самий колір, що й сталева конструкція.

Для постійного оновлення вежу час від часу перефарбовують. З 2013 р. вона бронзова.

У компанії "UGE", що встановлювала турбіни, зазначили, що це було "складне завдання", тому що кожну частину треба було високо підняти на тросах, перш ніж закріпити у потрібному місці.

Встановлення турбін — це лише етап у грандіозній реконструкції першого поверху вежі, що також передбачає будівництво скляної підлоги для прогулянок відвідувачів на рівні 57 метрів над землею.

Були здійснені й інші заходи, щоб зменшити вплив вежі на навколишнє середовище. Наприклад, підключення світлодіодного освітлення, розміщення на даху сонячних батарей та збирання дощової води, щоб використовувати її у вбиральнях замість чистої питної води.

Сонячні батареї самотужки забезпечать потреби вежі в гарячій воді на 50 відсотків.

30 мільйонів євро, необхідних для оновлення, сплатить "Société d'Exploitation de la Tour Eiffel" — компанія, що забезпечує життєдіяльність вежі. Це перший значний проект реконструкції вежі за останні 30 років.

“Ейфелева Вежа, мабуть, — найвідоміша архітектурна пам’ятка у світі, і ми пишаємось тим, що наші сучасні технології були обрані, щоб забезпечити їй більш енергоефективне майбутнє ”, — зазначив Нік Бліттерсвік, президент компанії "UGE".

"Коли відвідувачі з усього світу побачать ці турбіни, ми будемо на крок ближчими до світу, забезпеченого чистими та надійними відновлюваними джерелами енергії" .

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Кочерга

Редактор: Альона Дєдушкіна

Поділитись в соціальних мережах: