strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

ЄС обмежить виробництво біопалива з продовольчих культур

Біопаливні культури поширюються через розчищення земель, використання добрив і витіснення інших культур. Міністри енергетики згодились на семивідсотковий ліміт використання продовольчих культур, таких як кукурудза чи рапс для виробництва біопалива. Міністри енергетики ЄС погодилися обмежити виробництво біопалива, виготовленого з продовольчих культур, у відповідь на критику, що це розпалює інфляцію та завдає більше шкоди навколишньому середовищу, ніж користі.

Міністерське схвалення компромісу долає торішню безвихідь, коли уряди країн ЄС не змогли домовитись на запропонованому п’ятивідсотковому ліміті на використання біопалива, зробленого з таких сільськогосподарських культур як кукурудза чи рапс.

Укладена угода створить семивідсоткове обмеження на використання біопалива, зробленого із сільськогосподарських культур для транспорту. Тепер це має бути враховано новообраним Європейським парламентом.

«Ми вважаємо, що ця пропозиція –це набагато краще, аніж нічого», - заявив уповноважений ЄС у справах енергетики Гюнтер Оттінгер (Guenther Oettinger) на нараді міністрів у Люксембурзі.

«Ми маємо підтримувати наукові дослідження та розробки передових видів біологічного палива, щоб бути спроможними рухатись від першого покоління до другого та третього», - додав він, посилаючись на складніші біопалива, які не конкурують із вирощуванням сільськогосподарських культур для споживання в їжу.

Біопаливо з харчових культур

Запропонована межа в 7% є частиною мети, яка полягає в тому, щоб отримати 10% транспортного пального з відновлюваних джерел до 2020 року , а також частиною зусиль щодо стримування викидів парникових газів і зменшення залежності ЄС від імпорту нафти й газу.

Спочатку ЄС підтримав біопаливо як спосіб боротьби зі зміною клімату, але потім дослідження показали, що створення палива з такої сільськогосподарської культури як кукурудза, витісняє інші культури, прискорює очистку цінного природного середовища, і може призвести до різкого підвищення цін на продовольство.

Наступне покоління передового біопалива, виготовленого, наприклад, з відходів чи морських водоростей не викликає таких проблем, але вимагає більших інвестицій.

Компроміс, підтриманий міністрами в п’ятницю включає в себе 0,5% не обов’язковий план стосовно біопалива наступного покоління, чого, як кажуть активісти навколишнього середовища, зовсім недостатньо, щоб змінити ситуацію.

Аналітики кажуть, що угода може означати лише те, що спільна мета щодо отримання 10% транспортного пального з відновлюваних джерел до 2020 року є проґавлена. На даний момент, близько 5% транспортного палива ЄС надходить з поновлюваних джерел.

Біопереробники продовольства, які інвестували на підставі початкових 10%, побоюються, що нижча контрольна цифра загрожує втратою робочих місць.

А ті, хто намагаються розвивати передове біопаливо, говорять, що їхній прогрес перебуває під загрозою.

Читати також: Біопаливо. 6 природних ресурсів 

Томас Нагі (Thomas Nagy), виконавчий віце-президент компанії Novozymes, що виробляє ферменти, які використовуються у виробництві біопалива, сказав, що компроміс, прийнятий в п’ятницю, дав змогу «перезавантажити процес прийняття рішень».

Тим не менше, на його думку, були наявні «недостатність амбіцій та відсутність стимулів, щоб дозволити звичайній промисловості біопалива впевнено розвиватися» і закликав Європейський парламент, який відновить обговорення проекту закону в кінці цього року, запропонувати до нього поправки.

Для КліматІнфо переклала Діана Ямко

Редактор: Віола Нгуєн

Поділитись в соціальних мережах: