strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Фермери з Індії, Китаю та інших країн об’єднують свої зусилля з метою спільної адаптації до змін клімату

Киргизька сім’я перед власною юртою в долині річки Чонкимін, гори Тянь-Шань Близько 25 тубільних гірських общин обмінюються корисною інформацією та насінням задля забезпечення надійнішого майбутнього в добу кліматичних змін.

25 тубільних общин 10 країн світу об’єдналися в мережу для обміну практичними знаннями стосовно адаптації до кліматичних змін. В мережу входять общини з таких країн як: Китай, Перу, Бутан, Киргизстан, Індія, Таджикистан та Папуа Нова Гвінея.

Обмін насінням поміж цими общинами гарантуватиме фермерам багатий, різноманітний та стійкий урожай, спроможний перенести наслідки незвичайних погодних умов. 

«Ми з різних країн, проте проблеми, пов’язані зі зміною клімату, у нас усіх схожі», - повідомив економіст Киргизького національного аграрного університету та лідер Киргизької делегації на семінарі для тубільних общин в Бутані Акилбек Касимов.

Міжнародна мережа тубільних гірських общин була створена мешканцями гірських регіонів світу, які розмовляють на 22 різних мовах, для обопільного обміну ідеями, інформацією та навіть насінням задля можливості відновлювати власний врожай в силу прийдешніх кліматичних змін.

Гірські регіони представлених країн зіткнуться зі схожими небезпеками, в той час як наслідки від кліматичних змін стають ще суворішими, загрожуючи традиціям та життю місцевих громад.

Поміж багатьох проблем виділяють: танення льоду, зсунення дощових зон, неврожай та збільшення шкідників і хвороб .

Приміром, в Папуа Нова Гвінея землеробство є найбільшою галуззю економіки країни, і завдяки природним для неї кліматичним умовам, більша частина врожаю залежить від дощу.

На нещодавній зустрічі в Бутані, папуаські фермери висвітлили, яким чином зсув дощових зон змушує острів’ян відчувати все більшу потребу в зрошуванні задля збереження власних врожаїв. Власного ж досвіду в цій сфері їм не вистачає. Через створену мережу общини матимуть змогу допомагати одне одному, ділячись досвідом подібного роду.

Згідно наукової доповіді ООН, представленої міжурядовою групою експертів з питань змін клімату, практичне знання тубільних народів може зробити вагомий вклад у допомогу невеликим фермерам, навчаючи їх як можна адаптуватися до кліматичних змін . У доповіді також наголошується, що наслідки потепління лише набирають обертів, піддаючи особливому ризику існування гірських общин.

«Це означає, що наявні традиційні знання мають бути збережені та поширені», - каже Касимов, додаючи, що певні практичні знання були втрачені після розпаду Радянського Союзу, коли широкомасштабна імміграція дещо перекрила передачу знань між поколіннями.

«Наші пращури, киргизи, якимось чином жили в гармонії з природою, - говорить Касимов, - і фермери та прихильники традиційного землеробства досі володіють багатим досвідом».

Читати також: "Сонячні" фермери з Японії збирають"урожай" електрики з зернових культур 

На зустрічі в Бутані, яка відбулась минулого місяця, представники тубільних общин, закликаючи владу підтримати адаптацію засновану на традиційному землеробстві, оскільки «збереження систем цих знань є ключовим для подальшого існування людства», підписали так звану « Бутанську Декларацію ».

Вже в наступному році в Тайвані, десь за шість місяців до того, як у Парижі ООН підпише угоду про глобальні кліматичні зміни, має відбутись чергова зустріч мережі тубільних гірських народів.

Для Кліматінфо переклав та підготував Кирило Гусаков

Редактор: Віола Нгуєн

Поділитись в соціальних мережах: