strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Фрекінг забруднює повітря канцерогенними речовинами

сланцева свердловина У зразках повітря, які було зібрано поблизу сланцевих свердловин, зареєстровано високу концентрацію бензолу, сірководню і формальдегіду. «Фрекінг вивільняє в повітря канцерогенні сполуки», – повідомляє дослідницька група.

У США поблизу свердловин, які добувають сланцевий газ, місцеві жителі збирали зразки повітря . У результаті проведених аналізів було виявлено високу концентрацію бензолу, сірководню і формальдегіду.

Дослідження опублікували в журналі «Environmental Health», і хоча було опрацьовано лише невелику кількість зразків повітря, стаття додала нові потенційні загрози до «послужного списку» фрекінгу.

Як заявив керівник дослідницької групи Девід Карпентер з університету Олбані, штат Нью-Йорк, концентрація отруйних речовин у повітрі викликає занепокоєння.

Читати також: Світові зірки проти фрекінгу ,   Вів'єн Вествуд на тему моди та фрекінгу: «Хто ці люди, що правлять світом? Я вам скажу ...»

Він додав, що ця розвідка надасть цінну інформацію і державним дослідженням.

Практика гідравлічного розриву, чи фрекінгу, у видобуванні сланцевого газу в останні роки спричинила появу революційно дешевого палива.

Не обійшлось і без явищ, які викликають занепокоєння: від форсування глобального потепління внаслідок вивільнення метану до забруднення водойм.

Акції проти фрекінгу  

До цього часу існує досить мало досліджень із забруднення повітря внаслідок фрекінгу.

Читати також: Фрекінг спричиняє «невеликі» землетруси 

Протягом останнього дослідження було проаналізовано 35 зразків повітря, зібраних в 11 різних місцях в межах 5 штатів. Місцевих жителів попросили збирати зразки, коли вони бачили якісь промислові роботи або почувалися зле через діяльність цих підприємств.

Крім цього взяли 41 «випадкову» пробу, яку також протестували на наявність формальдегіду.

У 16 пробах з першого експерименту та в 14 «випадкових» пробах лаборанти виявили небезпечні речовини, частка яких у повітрі перевищувала всі дозволені норми.

Серед цих речовин були бензол і формальдегід, що є канцерогенними, а також сірководень, що має запах тухлих яєць і призводить до подразнення очей та дихальних шляхів, слабкості, втрати апетиту, головних болей, роздратування, погіршення пам’яті та запаморочення .

«Ми обрали підхід, який ігнорували попередні дослідження: проаналізували повітря поблизу місць альтернативного видобування нафти і газу, які викликають занепокоєння в місцевого населення», – повідомив Карпентер.

Він наголосив, що в центрі уваги дослідження є не середньостатистичні показники забруднення, а «максимальні концентрації».

Таким чином, подібну розвідку можуть взяти собі на озброєння активісти, що прагнуть перешкодити будівництву нових свердловин.

Шкода від фрекінгу

Результати дослідження були оприлюднені після того, як одна компанія, що займається розробкою сланцевого газу, оголосила про свої плани свердлити в столиці Великобританії.

Місцевий філіал компанії подав запит на отримання ліцензії для дослідження трьох ділянок землі, одна з яких межує з резиденцією прем’єр міністра на Даунінг-стріт.

Президент Нік Грелі наполягає на тому, що навіть в густонаселеному місті є потенційно вигідні для свердління місця.

Читати також: Сланцевий газ в Україні: «з екологією якось розберемося» , Що приховується за видобуванням сланцевого газу в Україні?

Для КліматІнфо переклала та підготувала Валентина Білокриницька

Редактор: Катерина Сіпакова

Поділитись в соціальних мережах: