strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Гарвард готується до протистояння судовій справі щодо вилучення інвестицій з викопного палива

Студенти Гарварду подалу у суд на..Гарвард Найбагатший університет у світі з’явиться в суді, щоб просити відхилення позову, поданого власними студентами з метою змусити університет відмовитися від інвестицій у вугільні, нафтові та газові компанії. 

Адвокати Гарвардського університету постануть перед судом для того, щоб протидіяти спробам змусити найбагатший університет у світі позбавити вугільні, нафтові та газові компанії спонсорування, яке нині становить близько 36 мільйонів доларів.

Судовий позов , поданий минулого року сімома студентами-юристами стверджує, що університет зобов’язаний боротись із глобальним потеплінням, пориваючи свої зв’язки з компаніями, що працюють з викопним паливом.

Читати також: Оксфордський університет наполягає на припиненні інвестувань у викопне паливо зі свого фонду розміром в 3,3 мільярди фунтів стерлінгів 

Університет та штат Массачусетс, котрий також названий у позові, просять суд про його відхилення.

Проте студентська сидяча демонстрація у кабінеті ректора Гарварду та швидке поширення у кампусі руху за вилучення інвестицій говорять нам, що університетові слід очікувати подальшого тиску.

«Це для нас дуже важливо, тому що глобальне потепління має бути величезною проблемою, і досі наші організації не мали змоги виразити це співрозмірно з проблемою», — говорить Аліса Черрі, студентка-юристка другого року навчання і одна із семи студентів, що подали позов. «На нашу думку, настав час для нашої правової системи висловитися щодо цього».

Позов стверджує, шо Гарвард, продовжуючи інвестування у викопне паливо, ставить під загрозу теперішнє та майбутнє покоління .

«Такі інвестиції шкодять нинішній та майбутній репутації Гарвардського університету, зокрема студентам та випускникам, заважає студентам вчитися та жити вільно від загрози катастрофічного глобального потепління. У майбутньому ці інвестиції можуть призвести до фізичних пошкоджень кампусу через підняття рівня моря та підвищеної грозової активності», — стверджує скарга.

Студенти закликають Гарвард негайно скасувати капіталовкладення у вугільні, нафтові та газові компанії та почати поступову відмову від інвестицій у всі компанії, пов’язані з викопним паливом.

Судовий позов привертає увагу до Гарварду як до найбагатшого університету в світі . Протягом останніх кількох років рух за скорочення інвестицій поширився з університетських кампусів до благодійних організацій та пенсійних фондів: нещодавнє падіння цін на нафту укріпило необхідність розв’язку фінансового питання щодо відмови від викопного палива.

Нещодавно 34 студенти Гарварду організували сидячу демонстрацію біля офісу ректора університету, Дрю Гільпіна Фауста. Понад 230 студентів та викладачів підписали петицію, що закликає Гарвард відмовитися від інвестицій.

Досі Гарвард не погодився скасувати інвестиції. У 2013 році, коли Гарвардові вперше висунули такі вимоги, Фауст відповів, що фонд був заснований лише для підтримки академічних цілей.

Читати також: Найбагатший суверенний фонд у світі дівестує десятки вугільних компаній напередодні Глобального дня дівестування 

Університет повідомляє, що його адвокати закликають суддю відхилити позов.

«Зміна клімату — серйозна загроза для нашої планети. Гарвард погоджується, що ця загроза мусить бути зупинена, але ми маємо зосередити увагу на підтримці досліджень, які знайдуть рішення, щоб повністю вирішити проблему», — повідомив в електронному листі Джефф Ніл, представик університету.

У цьому листі він також звинуватив у насиллі студентів, що брали участь у сидячій демонстрації та наполіг на тому, що вони перейшли межу прийнятних форм протесту.

«Ми глибоко розчаровані тим, що адвокати, які виступають за скорочення інвестицій, вирішили вдатися до окупації будівлі в якості засобу просування своєї точки зору. Така тактика перетнула лінію від форм переконання до нешанобливого та насильницького втручання у діяльність інших людей».

Читати також: Україна долучається до глобальної акції проти інвестицій у вугільну галузь 

Для КліматІнфо переклала та підготувала Аліна Гілевич

Редактор: ]]> Ірина Коцюбинська ]]>

Поділитись в соціальних мережах: