strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Глобальне потепління в Європі приведе до збільшення кількості катаклізмів

посуха

Глобальне потепління в Європі приведе до прискорення танення льодовиків і районів вічної мерзлоти, а також зростання кількості екстремальних погодних явищ, таких, наприклад, як руйнівні теплові хвилі, які супроводжуватимуться засухами і повенями.

Про це йдеться в доповіді Міжурядової групи із зміни клімату (МГЗК) щодо Європи і регіону Альп, яка була розглянута на брифінгу в Європейському відділенні ООН у Женеві.

За даними офіційного сайту ООН, в доповіді прогнозується, що в осяжному майбутньому європейські річки і озера замерзатимуть пізніше або взагалі не будуть. У регіоні, особливо в його північній частині, зросте період вегетації. Міграційні птахи абсолютно заплутаються, і повертатимуться до Європи раніше, ніж вони робили це раніше. Очікується збільшення випадків зимових повеней в приморських районах, танення гірських снігів в Центральній і Східній Європі, і повеней, пов'язаних з проливними дощами, по всьому регіону.

Представляючи висновки доповіді, Виконавчий директор Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) Ахім Штейнер заявив, що Європа, яка щойно пережила найтеплішу за всю свою історію зиму, зіткнулася із стрімкою зміною клімату і численними негативними наслідками цього явища. Проте найнебезпечніші з них чекають її в найближчі десятиліття.

Глава ЮНЕП вітав рішення ЄС до 2020 року скоротити на 20 відсотків викиди парникових газів, які приводять до глобального потепління. Він закликав лідерів регіону зробити додаткові рішучі кроки, спрямовані на збереження континенту для майбутніх поколінь.

Експерти ООН прогнозують, що Південна Європа виявиться найвразливішою перед лицем глобальної зміни клімату. І без того теплий і посушливий клімат цієї частини Європи стане ще теплішим і сухішим, що приведе до засух і висихання багатьох резервуарів прісної води. Ці зміни стануть справжнім випробуванням для фермерів і лісників.

У Північній Європі теплі зими супроводжуватимуться підвищенням рівня опадів. Потепління на півночі регіону приведе і до позитивних явищ: розширення лісових масивів і зростання урожаїв. Проте вони йтимуть рука в руку з повенями, руйнуванням прибережних районів, зникненням деяких видів тварин і рослин, таненням льодовиків і районів вічної мерзлоти.

Повені і підвищення рівня моря, які загрожують Європі, призведуть до того, що кількість осіб, яких торкнуться ці явища, щорічно збільшуватиметься на 2, 5 мільйона чоловік.

До кінця сторіччя багато рослин, рептилії і тварини Європи опиняться під загрозою зникнення.

Останніми роками в Альпійських горах температура повітря вже зросла на декілька градусів, і це привело до випадання меншої кількості снігу. Непокриті снігом темні скелі, поглинаючи тепло, зігрівають повітря, що призводить до загального підвищення температури. Зміна екосистеми Альп вже негативно позначилася на туристичній галузі.

Поділитись в соціальних мережах: