strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Гонконгський уряд прогнозує кінець внутрішній торгівлі слоновою кісткою

Слонова кістка 13 січня 2016 року після великої кампанії з боротьби проти продажу слонової кістки, яку проводив WWF-Гонконг, керівник адміністрації спеціального адміністративного району Гонконг (Південний Китай) Лян Чженьін оголосив, що уряд активно розробляє план поетапної відмови від внутрішньої торгівлі слоновою кісткою.

Уряд також має намір посилити заходи щодо боротьби з незаконною торгівлею слоновою кісткою.

В Африці щороку вбивають близько 30 000 слонів для того, щоб задовольнити попит на слонову кістку в Азії. Гонконг є однією із ключових ланок цієї торгівлі. Дослідження показують, що в Гонконзі набагато більше пунктів з продажу слонової кістки, ніж у будь-якому іншому місті у світі.

«Рішення  керівника адміністрації  – це значний крок вперед у боротьбі з торгівлею слоновою кісткою і важливий етап у справі збереження слонів, »  – сказав Гевін Едвардс (Gavin Edwards), керівник напряму збереження природи у  WWF-Гонконг . – « Немає сенсу навіть розглядати це питання, якщо заборона необхідна – ми повині зосередитися на тому, коли і як звести нанівець торгівлю слоновою кісткою в Гонконзі » .

Слони в Африці

Оголосивши політичні плани на рік,  Лян Чженьін  наглосив, що Гонконг дуже стурбований з приводу браконьєрства в Африці й заявив, що уряд вживатиме  « відповідних заходів, наприклад, затвердить закон про заборону на імпорт, експорт та місцеву торгівлю слоновою кісткою » . Також він зауважив, що будуть введені більш суворі покарання за контрабанду та незаконну торгівлю рідкісними видами тварин.

Читати також:  Південна Африка скасовує заборону на торгівлю рогом носорога

« Уряд повинен якнайшвидше ухвалити ці закони й розробити конкретний графік поступового припинення торгівлі слоновою кісткою, адже час більше гаяти не можна »  – додав Едвардс.

Торік WWF-Гонконг разом з іншими природоохоронними організаціями запустив кампанію з припинення торгівлі слоновою кісткою. На початку вересня WWF-Гонконг надав звіт, який показав фундаментальні недоліки в нормах, що регулюють внутрішню торгівлю слоновою кісткою. Торгівці мали змогу «відмивати» гроші з нелегального продажу слонової кістки, що сприяло розвитку браконьєрства.

Як добувають бивні у слона

12 січня 2016 року, Всесвітній фонд дикої природи подав петицію про заборону торгівлі, підписану десятками тисяч жителів Гонконгу. Законодавча рада також долучилася до руху в грудні, закликаючи уряд затвердити додаткові обмеження на торгівлю слоновою кісткою, щоб зрештою домогтися її повної заборони.

« Уряд Гонконгу прислухався до жителів міста й політиків, які вимагали заборонити торгівлю слоновою кісткою » , – сказала Шеріл Ло (Cheryl Lo), старший директор з питань боротьби зі злочинністю проти природи WWF-Гонконг.  –  « Гонконг тепер може завдати серйозного удару глобальній незаконній торгівлі слоновою кісткою » .

Таке рішення було прийнято після заяви президента Китаю Сі Цзіньпіна і президента США Барака Обами у вересні 2015 року про застосування значних і своєчасних заходів, щоб зупинити внутрішні комерційні угоди з продажу слонової кістки.

12 січня 2016 року Європейський союз вніс рекомендації щодо національних планів (National Ivory Action Plans), у тому числі закликаючи Гонконг забезпечити додатковою інформацією про реєстраційну систему торгівлі слоновою кісткою та дотримання правил внутрішньої торгівлі.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ніна Ромащенко

Редактор: Яна Канєвська

Поділитись в соціальних мережах: