strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Іллінойс першим забороняє пластикові мікросфери в косметичних засобах

Скраб Іллінойс став першою у світі юрисдикцією, що забороняє використання пластикових мікросфер у косметичних засобах і засобах особистої гігієни. Чотири інші штати готові наслідувати приклад Іллінойсу, усвідомлюючи екологічні проблеми, пов'язані з крихітними пластмасовими частинками.

Пластикові мікросфери додають у скраби для обличчя й тіла та зубні пасти, отримуючи таким чином зернисту текстуру для пілінгу, але насправді – екологічний жах.

У розмірах мікросфери варіюють від 0,0004 до 1,24 міліметрів, тому вони занадто малі, щоб відфільтровуватися водоочисними спорудами . Як наслідок, потрапляють у водойми і, врешті-решт, опиняються в озерах, плаваючи у воді й поглинаючи токсини . На жаль, морські тварини сприймають маленькі пластмасові кульки за ікру і з'їдають їх.

Чим загрожують скраби довкіллю

Кілька років тому косметичні компанії стали додавати пластикові мікросфери в скраби з надією на чималий прибуток і гладку шкіру. Відтоді мільярди пластикових кульок забруднили водні шляхи й отруїли рибу . Іллінойс стає першим, хто офіційно займає активну позицію проти пластикової добавки.

Протягом літніх сезонів 2012 і 2013 років, хімік Шеррі Мейсон (Sherri Mason) очолював команду дослідників з американської організації 5 Gyres Institute (діяльність організації спрямована на зниження забруднення пластиком), з вимірювання кількості пластикових мікросфер у водах Великих Озер. Вони виявили, що кількість таких мікросфер становить від 1500 до 1,1 млн часток на квадратну милю, з найвищою концентрацією в озері Онтаріо. Після дослідження команда склала модель законодавчого акту, запропонованого штатам на заборону пластикових мікросфер , позначених словами «поліетилен» або «поліпропілен» у переліку інгредієнтів на упаковці продукту.

Поліетилен - що треба перевіряти на упаковці

«Заборона Іллінойсу є, безсумнівно, важливим кроком для штату, але заборона в інших штатах вкрай необхідна, адже це створить «жах у логістиці» для компаній-виробників і змусить їх придумати альтернативи такому продукту», – розповідає директор 5 Gyres Стів Вілсон (Stiv Wilson). «Якщо ми здобудемо перемогу у двох штатах, то захистимо весь північноамериканський регіон. У Нью-Йорку, Огайо і Каліфорнії все ще йде процес розгляду актів у своєму законодавстві проти мікросферних часток у косметичних засобах».

Голландський парламент тим часом також наполягає на європейській забороні використовувати пластикові мікрогранули .

Інститутом екологічних досліджень було встановлено, що в «200 мл пляшці косметичного засобу перебуває 21 грам, або приблизно десята частина від усієї маси засобу , пластикових мікросфер». Деякі компанії вже пообіцяли виключити зі своїх продуктів пластикові мікросфери, але у досить різні терміни. Colgate-Palmolive обіцяв зробити це в 2014 році, Unilever прагне зробити це до 2015 року, а Procter & Gamble очікує 2017 року. L'Oréal і Johnson & Johnson поки не дали своїх коментарів. До слова, ці ж компанії в лютому, як тільки перша версія законодавства потрапила на стіл до губернаторів штатів, давали зовсім інші цифри. Proctеr & Gamble, Unilever, Colgate-Palmolive, Johnson & Johnson і The Body Shop обіцяли вивести пластикові частинки зі своїх продуктів вже у 2015 році.

Ініціатива «Великі озера та Річка Святого Лаврентія», що представляє собою коаліцію з 114-ти американських і канадських міських мерів, закликає ці компанії з'ясувати, як тепер вони будуть усувати пластикові мікросфери з Великих озер – «місія наразі вважається неможливою».

Але споживачі не повинні чекати, поки спрацюють усі заборони, щоб запобігти забрудненню водостоків у будь-якому районі земної кулі. Досить відмовитися від купівлі засобів, що містять пластикові мікросфери, уважно вивчивши склад.

Скраб для тіла у домашніх умовах Наприклад, можна легко замінити скраб натуральними компонентами, такими як вівсянка, мелений мигдаль, сіль, які діють набагато краще, ніж втирання пластика в шкіру.

Читати також: Корисне використання лимонів та цедри

Вітаємо штат Іллінойс з такою активною позицією і сподіватимемося, що це початок кінця, на щастя, нетривалої присутності пластика в косметичних засобах.

 

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Марія Харитонюк

Поділитись в соціальних мережах: