strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Канадський театр обігрівається стічними водами (і ні, він не смердить)

театр «Гейтвей» Зазвичай, коли ми думаємо про стічні води нашого міста (якщо ми взагалі про таке думаємо), то вважаємо їх проблемою. «Жирові гори», масляні засмічення та інші каналізаційні катастрофи свідчать про те, що система очищення стокових вод наразі не працює.

Театр «Гейтвей» (The Gateway Theater), Британська Колумбія, м. Річмонд, теплопостачання та охолодження якого забезпечується стоковим водами.
Фото: JiggyDotTv/YouTube.

Представники міської адміністрації та компанії, яка займається питаннями енергоефективності в канадському місті Річмонд, стверджують, що вони, можливо, знайшли правильне рішення. Стокові води при температурі 21 °С використовуються як зручне джерело для теплопостачання та охолодження міських будинків.

Наприклад, у театрі «Гейтвей» було встановлено систему перекачування вищезгаданих нечистот з околиць та каналізацій зі швидкістю 200 галонів за хвилину. Вони проходять крізь мацератор (решітку-дробарку), де тверді залишки їжі подрібнюються та відділяються від води. Потім ці залишки повертаються до каналізації, а очищена таким чином вода є джерелом постійного тепла для 40 теплових насосів, які постачають 150 тонн для опалення та охолодження будинків.

За словами Роса Бартона (Ross Burton), директора з виробництва канадської компанії «International Wastewater Systems», можна повністю відключити бойлер та охолоджуючий стояк, і замінити їх цією інноваційною енергоефективною системою.

  Інноваційна с-ма охолодження

Технік компанії «International Wastewater Systems» перевіряє систему використання тепла, виробленого із стокових вод, встановлену у багатоквартирному будинку.
Фото: International Wastewater Systems

Компанія встановила подібні системи у 172-квартирному кооперативному житловому будинку, тож усі квартири забезпечені гарячою водою, а мешканці економлять близько 70% на комунальних платежах за гарячу воду. За оцінками компанії, таким чином зменшується кількість викидів до 100 тонн на рік.

Вважайте мене занудою, але я б краще використовував стокові води тільки для обігріву, але не як питну воду.

Семі Гровер (Sami Grover)

Читати також: Пакистанський парламент першим у світі запрацює на сонячній енергії 

Для КліматІнфо переклала та підготувала Анна Даниленко

Редактор: Тетяна Фарафонова

Поділитись в соціальних мережах: