strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Кавове паливо: новий вид біопалива

Кавові залишки у паливо Щоденна доза кофеїну може підзаряджати не тільки вас, якщо  старт-ап  «Bio-bean»  матиме успіх.  Коли говорять про відходи, що створюють кав'ярні, то зазвичай мають на увазі значні об'єми використаних кавових стаканчиків, які врешті потрапляють на звалище. Але, кав'ярні щодня викидають близько 9 кг використаної кавової гущі щодня. 

Якщо порахувати у масштабах такого міста як Лондон, то виходить ~ 200 000 тонн на рік. Ідея нового проекту полягає у тому, щоб перетворити ці відходи у паливо для машин та енергію для обігріву будинків.

«Bio-bean», заснована у Лондоні студентом факультету архітектури, та яку підтримали програмою прискорення старт-апів Founder.org, може стати першою компанією, яка перероблятиме відходи кави у промислових масштабах. «Коли починається розмова про переробку кавової гущі, то люди зазвичай думають про торбинки кавових відходів із місцевих кав'ярень»,   каже Артур Кей (Arthur Kay), президент та співзасновник «Bio-bean». «Bio-bean» –  це трохи складніший процес. Ми зацікавлені у оптових продажах від виробників розчинної кави та кавової гущі із великих кавомашин».

Зібравши відходи кави, компанія буде звозити їх на місцевий завод для переробки, де їх будуть сушити, віджимати олію, а решту перетворювати на біо-палети, якими можна буде опалювати будинки. Олію можна буде використовувати, як біопаливо для легкових машин та вантажівок.

Сучасний варіант біопалива   кукурудзяний етанол   критикують за те, що на його виробництво відбираються посівні площі, що можуть бути використані для виробництва їжі. Кавове паливо позіціонують, як біопаливо із нульовим рівнем викиду вуглецю. «Bio-bean» вже має охочих покупців.

« У Великобританії ринок біопалива швидко зростає завдяки зростанню цін на звичайне паливо та зростання усвідомлення громадян »,   розповідає Кей.  –  «Таке зростання ринку, поєднане із низькою вартістю та екологічними вигодами нашого біопалива, означає, що наш продукт має значний попит».

Читати також:  Тиждень без…паперових стаканчиків

Крім того, таке паливо навіть дешевше за інші альтернативи , адже для виробництва палива використовується те, що планують викидати на смітник,   кав'ярні змушені сплачувати за вивіз сміття та кавових відходів на сміттєзвалища чи заводи анаеробного очищення.

« Компанія має на меті створити повністю замкнену модель переробки, постачаючи електроенергію кав'ярням, які постачають кавову гущу. «Bio-bean» можна віднести до концепції економіки закритого циклу»,   каже Кей.  –  « До сміття ми ставимося, як до цінного ресурсу. Просто воно потрапляє у неправильне місце ».

Після розвитку такої системи у Лондоні, де вона сьогодні працює у незначних масштабах, засновники сподіваються розширитись і за кордон.

Читати також:  20 незвичних способів використання кавових капсул

Для КліматІнфо підготувала та переклала ]]> Ірина Ісай ]]>

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: