strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Хемпкрит: Майбутнє будівництва

хемкритна "цегла" Населення планети неухильно зростає, через що з’являється пожвавлений інтерес до надійніших будівельних матеріалів. Одним із інноваційних рішень сьогодення є використання хемпкриту (дослівно «конопляна цегла», або ж цегла з коноплі) – матеріалу, що є сумішшю вапняку, піску та коноплі. Із часу винайдення його в основі мостових підпор у Франції, будівництво яких датують VI ст., в Європі подекуди вже перейняли подібну практику і лише знедавна до його властивостей почали придивлятися в Північній Америці.

Згідно US Green Building Council в США, житлові будинки відповідальні за 38% викидів вуглекислого газу . З огляду на це, використання хемпкриту надає великі переваги, оскільки матеріал завдяки поєднанню з вапняком та властивістю довго кам’яніти поглинає вуглекислий газ та залежно від його накопичення виділяє кисень . Вже через десять років його використання ми матимемо суттєвий вплив на наше середовище.

Сам матеріал є біосумішшю з коноплі та з’єднувальної речовини, в основі якої вапняк . Перемішуватися з вапняком коноплі допомагає високий вміст силікату – речовини, якої вдосталь у деревоподібних стеблах рослини. Найбільшою ж вадою при використанні хемпкриту називають його низьку щільність, що становить 15% від щільності звичайного бетону. Це означає, що для того, щоб витримувати вертикальне навантаження, хемпкрит повинен використовувати кістяк іншого матеріалу.

Хемпкрит має високий рівень термічного спротиву, тобто вогнестійкості. Коефіцієнт його густоти складає 2,08 на дюйм, в той час як в бетоні лише 0,08. У світі не існує такого матеріалу, який би мав схожий рівень вогнестійкості та чиє виготовлення вартувало би так дешево .

матеріал майбутнього

Оскільки цей матеріал є вогне- та водостійким, гарним утеплювачем, не прогниває й може використовуватися повторно, його можна застосовувати для будівництва стін, підлоги та утеплювання даху.

Будь-які залишки від будівництва або ж знесення хемпкритових стін застосовують як удобрювання . І це лише на додачу до того факту, що сам матеріал регулює рівень вологості та наділений природним диханням . Як наслідок, не пліснявіє, не покривається грибками і запобігає низці інших проблем, пов’язаних з вологістю . Це також означає, що менша кількість енергії використовуватиметься для провітрювання та опалення оселі, оскільки термічний спротив допомагає підтримувати необхідну температуру всередині помешкання.

Причина, чому використання цього продукту проходить переважно в Європі, пояснюється обмежувальними законами, які забороняють вирощування коноплі, яка необхідна для його виготовлення, на території США. Через це імпортні замовлення для доцільного використання обходяться дуже дорого, проте є надія, що справа йде до легалізації.

Для Кліматінфо підготував та переклав Кирило Гусаков

Редактор: Марія Харитонюк

Поділитись в соціальних мережах: