strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Кліматичні зміни та екологія страху

Сучасні системи підігріву та охолодження тримають температуру повітря і води в експериментальних природних середовищах Трасселла рівно на 2,5 градуси за Цельсієм вище, ніж поточні температури в затоці Нахант Передбачається, що зміни клімату матимуть значний вплив на численні види тварин, для яких скелясті берегові лінії Америки є домівкою. Насправді, різновиди, що мешкають у цьому літоральному природному середовищі і проводять половину дня на відкритому повітрі й іншу– під водою, можуть зазнавати подвійної невдачі, коли температура зростає як у повітрі, так і у воді. Зважаючи на те, що людська спільнота у значній мірі залежить від екосистем прибережних зон, вирішальним є поглиблення нашого розуміння щодо того, як кліматичні зміни впливатимуть на них.

Страх – це не лише людська емоція, але й впливовий екологічний феномен. Джеофф Трасселл (Geoff Trussell), професор і директор Північно-східного морського наукового центру в Наханті, Массачусеттс, вивчав екологію страху відколи він приїхав до університету ще у 2002 році.

Він виявив цікаві речі: коли жертва, що живе у припливній зоні, відчуває поблизу хижака, значно зменшується її ефективність у спрямуванні енергії у ріст. Вона виробляє настільки багато нервової енергії у вигляді прискореного метаболізму, стресових гормонів, білків теплового шоку та ферментів-антиоксидантів, що залишається зовсім небагато ресурсу для створення нових тканин.

Читати також: Ссавці можуть зменшитися через глобальне потепління

Трасселл, голова Факультету морських та природних наук, вважає, що цей факт може стати критичним стимулом для визначення того, якою буде екосистема в цілому . Велика кількість ресурсів та хижаків завжди буде коливатися, але те, як середні види будуть справлятися з цими коливаннями, і визначає спосіб, у який уся система буде реагувати. Як він пояснив: «Те, що види в середньому класі мають позбутися своєї потреби годувати через ризик бути з'їденими хижаком, це в кінцевому рахунку і визначить, як зміниться система».

Але дещо випало з цього розрахунку: значення кліматичних змін. У деяких працях було досліджено, як кліматичні зміни взаємодіють зі страхом, як сказав Трасселл, але більшість з них не цілком відповідають дійсності. Складність, як він пояснив, полягає у тому, що всі вони являють собою температурні показники, що постійно зростають, базуючись на проекціях кліматичних змін, що розповсюдила Міжурядова панель зі змін клімату. Вони не враховують природні кліматичні варіації, які помітні на локальному рівні.

Читати також: Вплив кліматичних змін на харчовий ланцюг

«Якщо Ви випікаєте щось на високій температурі весь час, Ви матимете результат», - як сказав Трасселл. Тому у новому дослідженні, опублікованому в журналі «Біологія глобальних змін» (Global Change Biology), Трасселл та його команда спробували використати новий підхід. Дослідники побудували сучасну систему, що дозволяє їм постійно регулювати температуру води і повітря у своїх експериментальних середовищах, тримаючи її на 2,5 градуси за Цельсієм вище, ніж реальна температура, що постійно спостерігається в Наханті.

Традиційна природа їхнього підходу робить ці вражаючі результати ще більш значущими, зазначив Трасселл. Вони виявили, що, коли вид-жертва, в їхньому випадку змія Nucella Lapillus, помітила хімічні сигнали хижака, агресивного зеленого краба, вона їла менше мідій і тому, як і очікувалося, менше росла.

Але, коли команда ввела сценарій підігрівання, цей результат став ще яскравіше вираженим. Незважаючи на те, що вони їли таку саму кількість мідій, як і в сценарії без підігріву, змії фактично втратили вагу в умовах підігрівання.

« Ми маємо цих тварини, що вже спалюють багато енергії через те, що бояться бути з’їденими », - пояснює Трасселл. « А ми додаємо до цього ще й стрес, викликаний зростанням температури і, як наслідок, бачимо тварин, що борються за життя ».

Читати також: Гепарди не можуть успішно розмножуватися через зміни клімату

Поєднання ефектів ризику з боку хижаків та зростання температури, може загалом спричинити ще більші труднощі для цих проміжних видів, які, як вважає Трасселл, є невід’ємними від загального здоров’я екосистеми. Результати, як він зазначив, вказують, що вплив кліматичних змін може бути більш значущим на територіях, де страх бути з’їденим особливо важливий для динаміки групи.

«Дуже рідко види перебувають в ізоляції, просто маючи справу з температурою та її можливим підвищенням. Вони також взаємодіють з іншими видами та з усіма складнощами, які вони несуть із собою», - сказав Трасселл. «Тому вивчення того, як клімат впливає на ці види, що взаємодіють між собою – це те, що нам необхідно робити, якщо ми хочемо зрозуміти справжні екологічні наслідки кліматичних змін ».

Автор: Анджела Херрінг, Науковий коледж Північно-східного університету

Для КліматІнфо переклала Юлія Розумна

Редактор: Наташа Чебишева

Поділитись в соціальних мережах: