strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Королівство Марокко планує перейти на 50% поновлювальної енергії до 2020 року

Марокко переходить на альтернативну енергію Королівство Марокко купається у променях сонця, володіє величезними площами пустель і має великий попит на імпортне паливо (94% енергетичних потреб країни задовольняється за рахунок імпорту викопного палива). І саме тому, як повідомляє газета «The Guardian», уряд Марокко докладає багато зусиль, щоб прискорити запуск величезного заводу по виробництву концентрованої сонячної енергії.

Завод розташувався поблизу пустельного міста Варзазат. Це один із чотирьох заводів, потужність якого буде сягати 580MВт. Завдяки докладеним зусиллям, у вітровій та гідроенергетичній галузях, уряд Марокко планує забезпечити потреби країни на 50 відсотків ще до 2020 року.

У  перший період проекту (електростанція Noor 1, потіжністю у 160 МВт) розпочнеться виробництво електроенергії з наступного місяця, що також буде включати в себе зберігання енергії від розжареного піску, що надасть до трьох годин електроенергії після заходу сонця . Уже в наступні періоди, ємність буде сягати до восьми годин, що забезпечить безперервний потік електроенергії до будинків. Також налагоджується міждержавна лінія електропередач між країнами та навіть континентами, що дозволить продавати надлишок електроенергії сусіднім країнам та Європі.

Вражаючим є і те, що ці плани швидко будуть втілені у життя. Які ще форми енергії зможуть так радикально змінити енергетичний баланс країни за такий короткий термін? Це заохочуючий сигнал не тільки для прихильників альтернативних джерел, але й для потенційних інвесторів у генеруючу спроможність традиційного викопного палива. Будь-який інвестор, який вкладає кошти у вугільну чи газову промисловість, повинен керуватися не тільки тим, наскільки ці промисловості є конкурентними сьогодні, але й яку конкуренцію вони становитимуть через 20 чи 30 років.

І якщо світова громада нарешті зменшить субсидії на викопне паливо (Марокко вже пообіцяло це зробити), уряди скоротять викиди вуглекислого газу, і якщо витрати поновлюваних джерел електроенергії будуть надалі знижуватись, нові джерела електроенергії потиснуть із почесного місця вже існуючі вугільні та газові заводи. Деякі аналітики припускають, що процес вже запустився. Наприклад, в США, вугільні заводи закриваються раніше, аніж очікувалося. Все це через зростаючу конкуренцію від газових та відновлюваних джерел електроенергії, а також через жорсткіші регулювання викидів. До того ж, альтернативні джерела електроенергії, від вітру та сонця, нарощують свою потужність, а газова і вугільна промисловості відходять на задній план. І якщо це надасть поштовх до розвитку в Північній Африці, Марокко допоможе перетворити енергетичну систему навіть за межами своїх кордонів.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Надія Грица

Редактор: Юлія Розумна

Поділитись в соціальних мережах: