strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Котячий «бебі-бум» серед найбільш рідкісних видів планети, що знаходилися на межі вимирання

Далекосхідний леопард

За 2015 та початок 2016 року відбувся справжній «бебі-бум» серед плямистих кішок. Принаймні 16 малюків далекосхідного леопарда було помічено в російському природному заповіднику — доказ відновлення тих видів тварин, яких у дикій природі налічували лише 30 особин. І це менш ніж 10 років тому. Як відзначають фахівці, такого масштабного поповнення в родині плямистої кішки вони не спостерігали дуже давно.

Фотопастки сфотографували нових мешканців Національного парку «Земля леопарда», коли вони грались і полювали. Росія відкрила цей парк у 2012 році для захисту кішок, які знаходились на межі вимирання, та за останній рік їхнє число подвоїлось (порівнюючи з найнижчою кількістю у 2007 році) – з 35 до 70 особин.

16 малюків – це втричі більше від кількості народжених дитинчат у заповіднику, про яку звітували лише 2 роки тому. Щонайменше 8 самиць леопарда народили цієї весни, тоді як одна з кішок привела трійнят – та, що отримала ім’я Королева Борте на честь дружини Чингісхана, яка першою народила йому дітей.

Зоологи з гордістю повідомляють, що усі малюки мають здоровий вигляд та вже готові зайняти своє місце у прайді.

«На багатьох знімках маленькі леопарди тримають хвіст пістолетом, що свідчить про гарний котячий настрій. Малюки слідують за своїми мамами по п’ятах та не відходять надто далеко», – інформує національний парк.

Кошенята леопарда

Кошенята далекосхідного леопарда .
Фото: Валерій Малєєв

Цікаво: Далекосхідний леопард – найбільш рідкісний та північний підвид леопардів. У Росії леопарди проживають лише у південно-західній частині Приморського краю. Спеціально для захисту хижаків у Примор’ї три роки тому був створений національний парк «Земля леопарда» площею 262 тис. гектарів. На цій території за леопардами ведуть постійний нагляд: більш ніж 300 фотопасток цілий рік фіксують усі переміщення хижаків. Кожний леопард, який проживає в Росії, має свій номер у каталозі, й за життям тварини уважно слідкують науковці.

За матеріалом Террі Тюрнера (Terry Turner)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Катерина Андерссон

Редактор: Марія Соловей

Поділитись в соціальних мережах: