strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Натуральні фарби: кімнати засяють, як нові, а клімат в оселі покращиться

біофарби Людину зустрічають по одежі, а для кімнати головне – її колір. Для тих, хто не хоче схибити і робить ставку на натуральність, на ринку вже є широкий асортимент безпечних фарб. Адже біофарби для стін, стель та інших поверхонь виготовлені лише з природної сировини: вапно, глина, олії та пігменти.

Хто ж відмовиться від майстерно декорованих стін та стелі у себе в будинку чи квартирі. Натуральні фарби, вони ж біофарби - це не лише ідеальна можливість освіжити вигляд кімнат , але й запорука здорового, не забрудненого отруйними речовинами клімату у приміщенні. Їхньою перевагою є те, що на відміну від звичних емульсійних фарб, вони не містять розчинників і не мають в основі дисперсію синтетичних смол. До того ж майже кожен виробник надає правдиву детальну інформацію про склад продукту. Тобто, на упаковці не просто вказано «екологічно чистий» чи «без шкідливих речовин», а перераховано усі складники фарби. Звісно, шкідливі чи отруйні речовини до банки не потрапляють. Таким чином, натуральні фарби – це вибір № 1 не лише для алергіків, а й для кожного, хто хоче знати, чим фарбує, і бути впевненим в тому, що його фарба виготовлена з природної сировини.

Глиняні фарби: затишок серед кольорів природи

Коли мова заходить про фарби на основі глини, багато хто уявляє лише брудні болотяні кольори. Але насправді глина легко поєднується з багатьма природними пігментами і утворює понад сто відтінків: від теплих земляних тонів до яскраво-жовтого чи кольору соковитої зелені. Фарби з глини приваблюють своїми позитивними якостями. Адже глина «дихає», утримує вологу і нейтралізує запахи, створюючи таким чином комфортний клімат у помешканні.

Біофарби з вапна: стіни, що «дихають» без усякої хімії

Фарби з вапна чи вапняного казеїну також «дихають» та за усіма стандартами «біо-якості» не містять синтетичних домішок. Вапняні фарби мають довгу історію і зараз переживають своє друге народження. Вони мають безліч застосувань і чудово лягають на будь-яку мінеральну ґрунтовку, шпалери під фарбування чи гіпсокартон. Через високий лужний показник pH фарба має дезінфікуючу дію та запобігає появі плісняви.

Вапняні фарби, як і глиняні, мають хорошу покривну властивість та прості у використанні.

Крейдяні фарби: якісно фарбуємо стіни та меблі

екологічні фарби

По аналогії зі всіма іншими типами фарбів, насиченість кольору крейдяних фарб залежить від концентрації в ній певного пігменту. Крейдяні фарби мають різноманітне застосування, добре лягають майже на всі поверхні, особливо на штукатурку, шпалери чи дерево. На дереві крейдяну фарбу можна додатково покрити лаком чи воском. Тоді старі меблі перетворяться на справжні предмети декору, а суха матовість крейдяних фарб засяє блиском. Крейдяну фарбу можна також тонувати та мити.

Фарба на основі лляної олії: задля довговічності дерева вибираємо тільки найкраще

Прихильникам снідати мюслями часто трапляється на очі насіння льону. З цієї, однієї з найдревніших культурних рослин вичавлювали олію, яку впродовж тисячоліть використовували для захисту деревини та догляду за нею. У минулих століттях багато хто самотужки добував лляну олію чи виготовляв фарбу на її основі. З початком індустріалізації швидкими темпами розвивалась хімічна промисловість, через що фарба з лляної олії поступово втрачала свої позиції. Сьогодні фарбу на основі лляної олії знову визнають ефективним натуральним засобом захисту деревини у внутрішньому та зовнішньому просторі приміщення. Дерев’яні віконні рами чи балки фахверкового будинку можна захистити з тим самим ефектом, що і дерев’яні сходи чи красиву терасу з дерева.

Ці та інші натуральні фарби безпечні для застосування в приміщеннях, довго зберігають яскравий колір і зазвичай такі ж прості у використанні, як і звичні нам фарби. А подекуди і простіші завдяки високій покривності природних пігментів.

Для КліматІнфо переклала Валентина Білокриницька

Редактор: Оксана Николайчук

Поділитись в соціальних мережах: