strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Папа Франциск: «Руйнація тропічних лісів – це гріх!»

Папа Франциск Папа Франциск висловив промову проти знищення тропічних лісів, називаючи вирубку лісів «гріхом» і закликаючи своїх братів-католиків поважати Боже творіння.

Виступаючи в Молізькому університеті у суботу п’ятого липня перед аудиторією фермерів, що борються, Франциск засудив знищення Південноамериканських тропічних лісів таких, як Амазонський, у якому налічується приблизно 390 мільярдів окремих дерев, але який має найвищі показники вирубки лісів у світі за 2005 рік.

«Одна з найбільших проблем нашого часу: навернутися до такого виду розвитку, що знає, як поважати творіння», – сказав Папа у вільних зауваженнях. «Коли я дивлюся на Америку, також і мою Вітчизну (Південна Америка), стільки багато лісів, що стали землею… яка вже не спроможна давати життя. Експлуатація Землі і перешкоджання їй давати нам те, що вона має в собі – це наш гріх ».

Франциск, родом з Аргентини, розвиває свою репутацію як прихильник захисту навколишнього середовища на основі віри, а також працює над офіційною папською енциклікою про навколишнє середовище. Окрім згадки про кліматичні зміни у своїй інавгураційній папській месі, він сказав перед величезним натовпом в Римі раніше цього року, що «якщо ми зруйнуємо Творіння, то Творіння зруйнує нас». І це не вперше, коли понтифік висловився на захист Амазонки. У липні минулого року він відвідував Бразилію і сказав групі єпископів, що Амазонка – яка майже повністю перебуває у володінні націй, де Католицизм є панівною релігією – не повинна бути «огульно експлуатованою, але з неї мають витворити сад».

«Присутність Церкви в басейні Амазонки – це не присутність того, хто з набитими валізами готовий від’їхати, експлуатувавши все можливе», – сказав єпископам Франциск. «Церква була в басейні Амазонки від самого початку у своїх місіях, релігійних громадах, священиках, мирянах та Єпископах і досі є, критично ставлячись до майбутнього регіону» .

Папське послання – це частина багатої історії Католицьких активних дій щодо захисту Південноамериканських тропічних лісів. Сестра Дороті Стенг, Католицька черниця, яку деколи називають «Ангел» чи «Мучениця» Амазонки, провела більш ніж 40 років пропагуючи проти вирубки тропічних лісів і звертаючи увагу на стан місцевого корінного населення. Трагічно, але її активізм був достатньо успішним, щоб зажити ворогів серед фермерів та нелегальних лісорубів. Як повідомляють, до Стенг наблизилися наймані вбивці, коли вона йшла на зустріч із прихожанами у лютому 2005 року. Коли її запитали, чи має вона зброю, Дороті витягнула свою Біблію та благословила двох озброєних бандитів перед тим, як вони вистрелили в неї шість разів і вбили її.

Подібним чином, коли визначні власники бізнесу та лісоруби спробували переробити «Код лісу» Бразилії, щоб дозволити збільшення вирубки лісів Амазонки 2011 року, Бразильська католицька Церква лобіювала президента Ділма Руссеффа накласти вето на законопроект, і поширила прохання серед її 12 тис. приходів, що протистояли реформам. Два інші інститути церкви, Пасторський комітет із земельних справ і Католицькі «низові» спільноти також довгий час були захисниками корінного населення Амазонки, чиї життя і земля часто насильницьким способом експлуатують багаті ранчо та земельні спекулянти. Церковні групи працюють над тим, щоб забезпечити місцевих юристами, які б представляли їхні інтереси і завжди повідомляли уряд, коли застосовується насилля, щоб примусово заглушати їхній голос.

Читати також: Лист про зміну клімату до духовенства 

Автор: Джек Дженкінз

Для КліматІнфо переклала Юлія Розумна

Редактор: Ірина Оначук

Поділитись в соціальних мережах: