strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Почни з себе — вимикай, або чверть кВт/годину на заклик до раціонального енергоспоживання

Для великих змін потрібен кожен Українські екологічні активісти провели акцію на підтримку всесвітнього народного маршу протидії змінам клімату.  22 вересня 2014 року у вечірній час екологічні та кліматичні активісти влаштували світлове проеціювання на градирні Дарницької ТЕЦ у м. Києві, щоб закликати українців до раціонального використання електроенергії та привернути увагу до необхідності розвитку відновних джерел енергії. Жителі навколишніх кварталів могли бачити заклики:

« ПОТРЕБЛЕНИЕ↓», «Для великих змін потрібен кожен», «ПОЧНИ з СЕБЕ – ВИМИКАЙ!»,  «Зміни клімату починаються тут», « Climate change starts here » , а також зображення вітряків.

У такий спосіб активісти чотирьох українських екологічних організацій намагалися привернути увагу до відновних джерел енергії та ризиків, які несе застаріла енергосистема України, ролі енергоефективності не лише на шляху подолання енергетичної кризи, а й у сповільненні кліматичних змін. Щоб донести ці повідомлення до широкого загалу , активісти обрали енергоощадний спосіб: використали проектор, а споживання електроенергії на проведення акції склало близько 0,25 кВт/годину. До акції «Почни з себе – вимикай!» долучилися активісти кліматичного руху в Україні та просто небайдужі громадяни.

Зміни клімату починаються тут

« Ми проводимо цю акцію для того, щоб привернути увагу громадськості до величезного потенціалу  з енергозбереження. Воно наразі є останнім стратегічним енергоресурсом, який залишився в Україні  в достатній кількості. Наприклад, якщо замінити всі освітлювальні прилади в країні на енергозберігаючі, можна буде закрити більше 10 вугільних енергоблоків ТЕС, або дві великі електростанції, які інтенсивно забруднюють повітря. Зараз саме час викручувати "лампочки Ілліча" та переходити від радянської "комуналки" без лічильників до європейської моделі   жорсткого обліку, ефективності та прозорості.  Для цього потрібна воля громадянського суспільства », — стверджує Олег Савицький, фахівець Національного екологічного центру України.

Раціональне споживання енергії у кожному домогосподарстві, на великих промислових об єктах в усьому світі — це шанс для людства сповільнити зміни клімату. Відповідно, це шанс попередити критичні зміни погоди, стихійні лиха у різних куточках світу, уникнути людських жертв та економічних втрат. Кожна людина може реально впливати на ситуацію: відповідально споживати енергоресурси і відкрито висловлювати свою думку щодо міжнародних економічних, енергетичних та екологічних рішень політиків, від яких залежить майбутнє Планети і якість життя на ній.

Відновлювана енергетика - шлях до незалежності і чистого довкілля

  « Ця акція – одна з 2 500 подій, котрі люди всього світу організовують у ці дні перед Самітом ООН зі змін клімату, що відбудеться 23 вересня в Нью-Йорку», — коментує подію Юлія Маклюк, координатор міжнародної екологічної організації 350. org у Східній Європі. «На Саміт з’їдуться голови практично усіх країн світу, і громадяни вимагають від них рішучих дій для подолання змін клімату. Зокрема, в неділю в Нью-Йорку пройшов найбільший в історії кліматичний марш, в якому взяли участь 400 тисяч людей ».

Слідкувати за ходом всесвітньої акції та саміту можна в соціальних мережах за хештегами #PeoplesClimate  та #Climate 2014. Більше на сайті  ]]> http://peoplesclimate.org/ ]]>  

Почни з себе - вимикай  

350. org , Морква-клуб, Національний екологічний центр України, Українська молодіжна кліматична асоціація щиро дякують усім ЗМІ, які допомагають поширити цю інформацію!

Фото : Ольга Фурсик

 

Інформація про організаторів:

 

]]> 350 . org в Україні ]]>  

350 – це глобальний рух, організаторами та учасниками якого є звичайні люди, що піклуються про своє майбутнє. Є спільна ідея – розпочати практичні дії для зменшення викидів парникових газів негайно. Ми хочемо зменшити концентрацію парникових газів в атмосфері до безпечного рівня. Цей рівень становить 350 ппм (частинок на мільйон) СО2 еквіваленту. Концентрація парникових газів в атмосфері вже 390 ппм
]]> і продовжує зростати. Під п рапорами 350 відбулося більше 10 000 акцій по всьому світу – від Норвегії до Кенії, від Мексики до Монголії.

 

Морква-клуб ]]>  

Морква-Клуб  - це мережа свідомих і енергійних людей, які готові ділитися своїми ідеями та досвідом, коло друзів і знайомих в Інтернеті і в реалі, об’єднаних загальною небайдужістю до питань здорового і екологічного та етичного життя,  активізмом, спрямованим на виправлення гнітючої ситуації, що склалася у країні. Діє
за принципом простору для ознайомлення з найновішими тенденціями природоохоронного та зоозахисного мистецтва, принципами професійного впровадження та поширення екопрактик.

 

]]> Національний екологічний центр України ]]>  

 

Національний екологічний центр України (НЕЦУ) – громадська природоохоронна організація національного рівня. Ми працюємо на захист природних територій, біорізноманіття, для попередження глобальних змін клімату та негативних наслідків енергетичного сектору. НЕЦУ був заснований 30 серпня 1991, має 24 територіальних відділення по всій Україні. Це одна з перших екологічних громадських неприбуткових організацій національного рівня, зареєстрованих у незалежній Україні. НЕЦУ спонукає чиновників та політиків приймати рішення з урахуванням необхідності збереження довкілля та безпеки населення, готує свої оцінки та дослідження і пропонує альтернативні рішення.

 

]]> Українська молодіжна кліматична асоціація (УМКА), ]]> (англ. – YUCA) є неурядовою організацією соціально-екологічного спрямування, ключова галузь – зміни клімату, попередження, адаптація. Організація заснована

з метою створення платформи для взаємодії та розвитку кліматичних активістів. Основні проекти:  «Бери

і роби» - кампанія практичних екоінтервенцій, щорічний освітньо-практичний форум «Енергія змін» (Power Shift), мережа центрів популяризації ідей і практики сталості, «Стале життя» - практичний експеримент
з низьковуглецевого способу життя та ведення домогосподарства в Україні, тренінговий тур з розвитку активістів «Генерація Е».

 

 

Поділитись в соціальних мережах: