strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Посуха в Сан-Паулу – сигнал тривоги для планети

Жакареї Тут, де бразилець Ернане да Сільва рибалив більше тридцяти років, зараз можна побачити лише колючі кущі та потріскану від сонця землю. Цей рибалка з Сан-Паулу ніколи не бачив долину у такому стані. Для цього регіону в південно-східній частині Бразилії це найгірша посуха за останні 80 років. Ситуація, що склалася, повинна стати сигналом тривоги для багатьох інших міст, тому що вирубання лісів, підвищення температури та збільшення міської території призводять до подібних катастроф у всіх куточках планети.

«Сьогодні я був одним з перших рибалок, що прийшли сюди, та одним з останніх, що залишилися», - з сумом розповідає цей шестидесятирічний чоловік, стоячи посередині затоки Жакареї в Піракаї (110 км від Сан-Паулу). «Я рибалю тут вже 30 років. Як я навіть міг уявити, що коли-небудь тут не буде води?» - запитує себе рибалка у розпачі та здивуванні.

Ця проблема стосується не лише да Сільва, але й мільйони мешканців цього регіону, що по праву вважається найбільш населеним регіоном країни.

Читати також: Бразилія: від повеней до посух 

На голові рибалки картуз, щоб хоч якимось чином захистити себе від палючого сонця. Ернане вже довелося покинути свій будинок біля загати. Цього року він рибалив у регіонах, що знаходяться вище, де ще залишилась вода. Рибалка навіть гадки не має, чи ситуація буде подібною наступного року.

- Неправильне управління -

Побудована у кінці 70-х років загата Жакареї є однією з п’яти, що формують величезну систему Кантарейра. Вона забезпечує водою 45% двадцяти мільйонного населення Сан-Паулу та його околиць. Рівень води впав до історичного мінімуму. Під час сезону дощів (з жовтня по березень) опадів було недостатньо. У листопаді на загатах Кантарейра випало 90 мм, тоді як зазвичай випадає 161,2 мм.

«Недостатня кількість дощів цього року була особливо помітною. Як літом, так й зимою, це супроводжувалося підвищенням температури, що тільки прискорило випаровування на загатах, - пояснив метеоролог Марсело Шнайдер спеціально для Агентства «Франс Прес» (АФП),- на відміну від попередніх посух, цього разу потреби населення у воді значніші».

Сан-Паулу, економічні легені Бразилії, вже пережив сильну посуху в 2001 та ще одну, що мала страшні наслідки, – на початку 60-х років. Економічні збитки сьогоднішньої кризи ще не підраховані, але експерти вже наголошують на пошкодженні системи.

На думку Марії Асунсан Сільва з Відділу метеорології Університету Сан-Паулу, важливо знати, чи готові ми протистояти такому явищу, як посуха. Враховуюче те, що вона спровокована не лише кліматичною зміною.

Посуха поблизу Сан-Паулу

Експерти зазначають, що за відсутністю інвестицій та оснащення для збору води у врожайні роки на систему Кантарейра впливають перевантаження та неправильне управління.

АФП вже почуло багато розповідей про відключення водиу самому мегаполісі та на околицях.

Найбільша водна компанія Сан-Паулу Sabesp стверджує, що немає жодної необхідності у будь-яких обмеженнях. Такої ж думки дотримується Херальдо Алькмін, переобраний у жовтні губернатор Сан-Паулу. Він повідомив про будування заводу з повторного використання води та нових резервуарів для її збереження.

В інших містах штату Сан-Паулу з населенням 40 мільйонів чоловік, де Sabesp не функціонує, обмеження на воду вже діють.

- Світове порушення рівноваги -

Деякі експерти вбачають у вирубуванні лісів ключову причину посухи. «Незвичайна посуха, що панує в південно-східній частині Бразилії, а особливо в Сан-Паулу, вже може бути результатом надмірної людської діяльності в Амазонській низовині», – зазначає Антоніо Донато Нобре, співробітник Національного інституту космічних досліджень. «Амазонія забезпечує вологістю та приносить дощі до південно-східного, центрально-західного та південного регіонів Бразилії, а також до регіонів Болівії, Парагваю та Аргентини», – пояснює Нобре.

Читати також: Віддайте ліси під опіку місцевим жителям 

До того ж науковці підкреслюють, що зливи в тихоокеанській частині Азії, підвищення температури океанів та посуха в Каліфорнії пов’язані між собою. Ці три явища є частиною світового порушення рівноваги .

Кількість населення в містах збільшується, рослинність складає невеликий відсоток, надмірно забудовуються території – все це сприяє порушенню рівноваги.

«Ця посуха змінила моє життя. Раніше тут було багато людей, що рибалили, купалися та розважалися. Зараз немає нічого та нікого», – з розпачем додає Ернане да Сільва.

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Олександра Гончаренко ]]>

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: