strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Припинення будівництва вугільних електростанцій в Південно-Східній Азії, Кореї та Японії дозволить зберегти 50 000 життів на рік

Вугільна електростанція в Азії Близько 50 000 життів на рік можна зберегти до 2030, якщо нові вугільні електростанції не побудують в Південно-Східній Азії, Південній Кореї, Японії і на Тайвані, згідно останніх даних від дослідників з Гарвардського університету і Ґрінпіс Інтернешнл.

Фото: energydesk.greenpeace.org

Викиди забруднюючих речовин в атмосферу вугільними електростанціями в цих регіонах на даний час викликають приблизно 20 000 передчасних смертей на рік, а до 2030 вони зростуть до 70 000 . Якщо будуть зведені та введені у експлуатацію вугільні електростанції, які на даний час плануються або на стадії будівництва. Більшість смертей (до 55 000) до 2030 року припадає на Південно-Східну Азію.

«Забруднення повітря в Китаї та Індії привертає багато уваги науковців. Але наслідки планованого розширення вугільної електроенергетики в іншій частині Південно-Східної та Східної Азії вивчені недостатньо», — сказав Шеннон Копліц (Shannon Koplitz), провідний науковий співробітник проекту з Гарвардського університету. 

«Використання вугілля в країнах Південно-Східної Азії, що розвиваються, матиме суттєвий і довгостроковий вплив на якість повітря і здоров'я населення. За нашими оцінками, десятки тисяч передчасних смертей можна було б уникнути, якби використовували чисті джерела енергії. Вартість здоров'я людини слід враховувати, приймаючи рішення щодо майбутнього енергетики Південно-Східної Азії».

Автори дослідження з Гарвардської університетської атмосферної наукової групи моделювання, Гарвардської школи охорони громадського здоров'я і Ґрінпіс склали поточні викиди з усіх вугільних електростанцій в регіоні, використовуючи складну атмосферну модель, для оцінки частки поточних рівнів забруднення повітря, обумовлених викидами вугілля в різних місцях по всій Азії.

Якщо розпочаті проекти вугільних електростанцій не закриють, викиди від вугілля в Південно-Східній Азії, Кореї та Японії збільшаться втричі до 2030 року і перевищуватимуть загальний обсяг викидів вугілля в США і Європі. Найбільше — в Індонезії і В'єтнамі.

Смог в Індонезії

Смог в Індонезії
фото: todayonline.com

Вугільні електростанції будуть відповідальними за 70 000 передчасних смертей в регіоні щороку, на противагу 100 000 смертей від смогу 2015 року в Індонезії. Індонезія матиме найбільшу кількість передчасних смертей, за нею — В'єтнам, М'янма матиме четверте місце по смертності в 2030 році.

«Плановане розширення використання вугілля в Південно-Східній Азії викликає особливу стурбованість через низькі норми викидів цих країн для електростанцій. Всі країни регіону дозволяють набагато більше викидів від нових вугільних електростанцій, ніж в Китаї і Індії», — сказав Лаурі Милливірта (Lauri Myllyvirta), старший активіст Глобального Вугілля в Ґрінпіс Східної Азії.

« Країни Південно-Східної Азії зараз мають шанс змінити такі брудні застарілі технології, як вугілля і перейти на поновлювані джерела енергії. В'єтнам вже зробив перший крок, закривши 17 великих вугільних електростанцій. Цей крок знизив прогнозований вплив на здоров'я від масового збільшення використання вугілля в країні більш ніж на чверть. Уряди країн регіону мають можливість терміново змінити свою енергетичну політику і врятувати життя десятків тисяч своїх громадян ».

Південно-Східна Азія — один з регіонів світу, що швидко розвивається; попит на електроенергію в 2035 році, згідно з прогнозами, збільшиться на 83% порівняно з рівнем 2011. А це — вдвічі більше за середній показник по всьому світу.

Проблема полягає у тому, що багато країн в регіоні, як і раніше розвивають нові вугільні електростанції. На щастя, Китай та Індія та деякі інші регіони розширюють масштаби використання поновлюваних джерел енергії.

Поновлювальна енергія в Індії

Поновлювальна енергія в Індії
фото: livemint.com

Серед розвинених країн тільки Японія і Південна Корея продовжують розвивати нові вугільні електростанції , незважаючи на їх невідповідність до кліматичних зобов'язань і турботі про здоров'я населення.

У Китаї, найбільшому у світі забруднювачі, спостерігається загальне зниження споживання вугілля і пов'язаних з ним викидів забруднюючих речовин з 2013 року. Ця тенденція буде підтримуватись, незважаючи на недавній стрибок забруднення. У той час як забруднення навколишнього середовища Китаю часто переходить в сусідні країни, Китай також може відчувати вплив зростаючих викидів за межами своїх кордонів.

Певне скорочення забруднення повітря в Китаї може бути компенсоване за рахунок його збільшення в Південно-Східній Азії. На материковій частині Китаю очікується приблизно 9 000 випадків передчасної смерті в 2030 році через забруднення навколишнього середовища через збільшення викидів вугілля у сусідніх країнах.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Марія Волошина

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: