strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Проект «Bubbles»: завдамо нищівного удару по якості повітря в містах!

новий еко-проект від архітектурного бюро «Orproject» «Bubbles» (англ. “Бульбашки”) - новий еко-проект від архітектурного бюро «Orproject», яке розташоване в Лондоні. Він спрямований на створення величезних ізольованих куполів для здорового відпочинку на лоні природи в тих куточках планети, де ситуація з забрудненням навколишнього середовища набирає масштабів національного лиха.

Ботанічні сади можна знайти у списку визначних пам'яток практично кожного великого міста. Вони приваблюють туристів і традиційно слугують місцем відпочинку для містян. Крім того, вони часто стають майданчиком для серйозних наукових досліджень або невимушеним освітнім центром, де дорослі й діти можуть долучитися до природи й познайомитись з різноманіттям рослин у природному оточенні.

Концепція прозорих сфер

Концепція прозорих сфер виникла у відповідь на збільшення забруднення навколишнього середовища , особливо в великих містах Азії. Тут люди можуть проводити час на свіжому повітрі, не ризикуючи своїм здоров’ям . А закритий сад здатний захистити його відвідувачів від шкідливої дії смогу й кислотних дощів, а також гарантувати «шматочок літа» в будь-яку пору року – адже куполи дозволять фільтрувати повітря всередині парків, водночас контролюючи температуру й вологість.

Читати також:  Дим і газоподібні викиди отруюють повітря у великих містах Азії

Джерелом натхнення «Bubbles» стала знаменита утопічна ідея американського архітектора та винахідника Бакмінстера Фуллера, який запропонував помістити весь Нью-Йорк у геодезичний купол. Але на відміну від суто теоретичної концепції Фуллера, цей проект цілком можливо реалізувати на практиці, оскільки він має менші масштаби й таку маленьку вагу, про яку Фуллер не міг і подумати.

Різне застосування "бульбашок"

Проект «Bubbles» дозволить організувати в забруднених мегаполісах повноцінний простір для відпочинку – відкриті тераси кав’ярень і ресторанів, амфітеатри для проведення масових заходів, велосипедні й пішохідні доріжки, дитячі майданчики, місця для активних ігор та занять спортом. Систему «бульбашок» різних розмірів також можна застосовувати на шкільних подвір’ях, атріумах офісних будівель або торгових центрів, а також для створення садів і городів у межах міста.

Читати також: Якість повітря в містах неухильно знижується 

Вважається, що розподіл повітря всередині “бульбашки” контролюватиметься потужною системою теплообміну, енергію для якої постачатимуть сонячні батареї, розташовані на поверхні куполу. Така система дозволила б поділити простір на зони, підтримуючи в окремих садах необхідні умови для життя рослин з певної кліматичної зони. “Бульбашка” також може забезпечувати електроенергією найближчі будівлі, автоматично стаючи частиною міської інфраструктури.

принцип роботи "бульбашок"

Сам купол «Bubbles» буде виготовлений з етилену тетрафторетилену або ETFE, легкого й еластичного пластику. Це чудовий ізолятор, який є стійким до пилу, тому несильного дощу буде достатньо, щоб його очистити. Прозорий матеріал пропускатиме всередину світло, але затримуватиме більшу частину ультрафіолету, який у великих кількостях є небезпечним для тварин і рослин. Наочним прикладом використання ETFE є «Allianz Arena» в Німеччині, ботанічний сад «Eden» в Корнуоллі та Пекінський національний центр водних видів спорту для Олімпіади-2008.

Додаткової чарівності проекту надає малюнок на поверхні купола, який повторює візерунок, що часто трапляється в природі. «Геометрія конструкції була розроблена за допомогою алгоритму, який наслідує схему прожилок на листі рослин або структуру крил метелика», - пояснюють архітектори.

Як правило, архітектура вважається професією, яка нападає на природу. Це стало типовим: вирубувати дерева й щось будувати на місці, що “звільнилося”. Однак ідея «Bubbles», хоча і є замкнутим простором, не має стосунку до нав'язаного керівництва. Шкода, що в Китаї, для якого спершу розроблявся проект, цього зрозуміти не хочуть: місцеві державні будівельні норми й правила виступають проти будь-якого будівництва в зелених зонах. Тому «Orproject» має намір почати будівництво в Нью-Делі, де якість повітря також є проблемою, у кінці 2014 року.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Наталія Маркович

Редактор: Ірина Курганська

Поділитись в соціальних мережах: