strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Рекламний щит очищує річку від токсинів

Рекламний щит Група творчих людей зі Східної Азії вигадала оригінальний спосіб нагадати світу про необхідність берегти природу і не опускати рук навіть тоді, коли здається, що надії нема. Вони створили перший у своєму роді плаваючий рекламний щит, котрий водночас слугує і яскравим прикладом соціальної реклами, і реальним рішенням для очистки найбільш забруднених річок планети.

У місті Маніла, столиці Філіппін, є річка Пасіг. Ця невелика водна артерія перетинає частину міста між озером у глибині острова Лусон і океаном. Після Другої світової війни ч ерез швидкий приріст населення, ріст міст регіону і будівництва великої кількості промислових підприємств, котрі зазвичай скидали відходи прямо у річку, екологічний стан Пасіга сильно погіршився . З 1980-х років у ріці заборонено риболовлю, а останні 25 років річка офіційно визнана біологічно мертвою.

ветивер

Нарешті, небайдужі до проблеми люди зважились на захід по відродженню ріки. У лютому 2014 року спільними зусиллями «Shokubutsu Hana», «The Pasig River Rehabilitation Commission», «Vetiver Farms Philippines» і «TBWA/SMP» у міській частині Пасіга встановили плаваючий рекламний щит у вигляді баржі з особливою травою. На цю роль вибрали ветиве р (Chrysopogon zizanioides) – саме цей багатолітній злак є головною надією екологів і «чарівним інгредієнтом» проекту.

Ветівер доволі високий як для трави (він підіймається на висоту до півтора метра), але саме цікаве у цій рослині – його коріння. На відміну від більшості трав, воно не створює ковроподібного дерну, а йде на глибину у два або навіть чотири метри. За це ветівер і заробив прізвисько «цвяхів для ґрунту» - його коріння надійно оберігає грунт від ерозії і розмивання під час сезону дощів.

надія екологів Ветівер, як ніщо інше відлякує комах, у тому числі термітів, котрі здатні прогризати собі шлях навіть через метал . Вся справа у вмісті смертельно небезпечної для них хімічної сполуки нооткатона (вона ж придає характерний запах грейпфруту). Ароматний корінь цієї трави ще в античні часи використовувався у медичних і ароматичних цілях. За антидепресивний і заспокійливий ефект його називають « травою умиротворення ». Поки що складний хімічний склад ефірної олії ветівера неможливо ні замінити, ні створити синтетичний аналог, що робить його справді унікальним парфумерним інгредієнтом.

Але найголовніше, що завдяки своєму дужому корінню рослина фільтрує велику кількість води, при цьому очищуючи її від токсичних матеріалів . Цей злак без проблем м оже витримати високий рівень нітратів, фосфатів і важких металів, тому його часто використовують для очистки стічних вод і стабілізації сміттєзвалищ. Творці живого рекламного щита розумно вирішили, що ветівер допоможе зменшити забруднення навіть такої брудної води, як у ріці Пасіг.

"плавучий город"

Як виявилось, це зовсім не складно: незвичайна рослина родом з Індії та культивується також у Китаї, Японії, Бразилії, на Яві, Гаїті та Реюньйоні, є цілком невибагливоюа у догляді – росте у глині і піску, у пустелі і на болотах. Дерев’яний піддон, наполовину заглиблений у воду, також сподобався ветіверу. Екологи стверджують, що цей «плавучий город», завдовжки 27 метрів, здатний очистити від 2 до 8 тисяч літрів води на день, залежно від сили течії.  

Крім того, цей проект покликаний нагадати людям, що не можна скидати у річку звичайне побутове сміття. Для цього дизайнери виклали блоками рослинності спеціальний лозунг, який чудово видно з висоти: ««Clean River Soon» . А екологи, тим часом, вже домовляються про створення аналогічних проектів у інших країнах.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Наталія Маркович

Редактор: Марина Веселик

Поділитись в соціальних мережах: