strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Румунія забороняє трофейне полювання на хижаків Карпат

Ведмеді Карпат Румунія заборонила трофейне полювання на бурих ведмедів, вовків, рисів та диких кішок. Це тимчасово захистить найбільшу популяцію великих хижаків в Європі від безпосередньої загрози.

Фото: Раду Сігхеті (Radu Sigheti)/Reuters

Рішення Парламенту Румунії змінює тенденцію знищення великих хижаків мисливцями, яка з моменту вступу Румунії до Європейського Союзу в 2007 році набирала обертів. У 2016 році найбільші квоти на полювання дозволяли мисливцям вбивати 550 ведмедів, 600 вовків і 500 великих кішок протягом року.

За останнє десятиліття полювання в Румунії перетворилося на багатомільйонну промисловість : мисливці з усього світу сплачують до 10 000 євро, щоб вполювати «трофей» – тушу зацькованої тварини з Карпатських гір .

Уряд стверджує, що для подальшого існування промисловість покладається на лазівку в європейському законі, який дозволяє відбраковувати диких тварин, визнаних небезпечними для людини. Згідно з Директивою про збереження природних типів оселищ та видів природної фауни й флори всі великі хижаки захищаються в державах-членах Європейського Союзу, проте держава може замовити вбивство конкретних тварин у разі доведення нападу на людину або пошкодження приватної власності.

«Полювання задля грошей було нелегальним і раніше, та йому показували «зелене світло», – розповідає видавництву the Guardian міністр з захисту навколишнього середовища Кристіана Паска-Палмер (Cristiana Pasca-Palmer). – Збитки [пункт Директиви] виступали у якості прикриття для трофейного полювання».

Щороку сотні мисливських асоціацій по всій країні представлятимуть два показники: 1) загальну чисельність популяції кожного з видів великих хижаків та 2) загальну кількість тих тварин, які на думку мисливців, можуть становити загрозу.

Другий показник діятиме як основа для виданої державою мисливської квоти для кожного виду. Ці квоти були поділені між мисливськими компаніями та продані як мисливські дозволи для громадськості.

«Цей метод порушив деякі питання, – зазначає Паска-Палмер. – Як можуть мисливські організації підрахувати скільки тварин завдають шкоди апріорі, ще до завдання збитків? Заборона полювання лише повертає нас до початкових положень, закладених в Директиві».

Неурядові організації, що опікуються живою природою, стверджують, що існує похибка у підрахунку великих хижаків . Офіційно в Румунії нараховується понад 6 000 ведмедів і 4 000 вовків. Навіть з сотнями мисливських асоціацій, кожна з яких відповідає за моніторинг невеликої ділянки землі, а також беручи до уваги схильність тварин до мандрів, слід розуміти, що окремі тварини перераховувалися по кілька разів, потенційно збільшуючи сумарну статистику популяції на тисячі.

Очікується, що заборона розділить населення Румунії на два табори: містян, які підтримують рішення, та селян, чия худоба і володіння страждають від великих хижаків .

Вбитий ведмідь

Фото: Нік Тьорнер (Nick Turner)/Alamy

Габріель Паун (Gabriel Paun), активіст і захисник природи, після петиції що зібрала 11 000 підписів, протягом декількох тижнів до початку дії заборони на полювання, бачить рішення уряду, як крок на шляху забезпечення безпечнішого майбутнього для диких просторів Європи: « Карпатські гори – це дім для більшої кількості біологічних видів, ніж будь-яке інше місце в Європі, та занадто довго вони безжально експлуатувалися для лісового господарства і полювання. Будемо сподіватися, що рішення уряду є ознакою змін ».

За матеріалом Люка Дейл-Харріса (Luke Dale-Harris)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Євгенія Шугал

Редактор: Марія Волошина

Поділитись в соціальних мережах: