strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Сполучені Штати Америки і Китай підписують угоди щодо кліматичних змін

Вид із повітря на енергетичний завод в окрузі Кемпер, Міссісіпі Сполучені Штати Америки і Китай підписали вісім партнерських пактів щодо скорочення викидів парникових газів, в результаті чого два світових лідери з викидів вуглецю стали ближчі одне до одного в галузі кліматичної політики.

Угоди, які охоплюють ряд компаній та науково-дослідних організацій, були підписані в Пекіні перед дводенним візитом у Китай високопоставлених чиновників адміністрації Обами, у тому числі державного секретаря Джона Керрі (John Kerry), міністра фінансів Джека Лью (Jack Lew) і міністра енергетики Ернеста Моніца (Ernest Moniz).

Читати також: Найгірші кліматичні "свині" світу

На підписанні були присутні Се Чженьхуа (Xie Zhenhua), заступник голови Держкомітету Китаю з реформи і розвитку, Тодд Стерн (Todd Stern), спеціальний представник американської адміністрації з проблем глобальних кліматичних змін, радник Обами Джон Подеста (John Podesta) та Лі Зак (Lee Zak), директор Агентства торгівлі та розвитку США.

В одному з меморандумів про взаєморозуміння, китайський Інститут досліджень чистої енергії Huaneng, дочірня компанія державної енергетичної компанії Китаю Huaneng, і вашингтонська група Summit Power домовилися обмінюватися інформацією про екологічно чисті технології вугільного вироблення енергії.

Huaneng є частиною китайського консорціуму, що керує пілотною (400 МВт) установкою комбінованого циклу комплексної газификації в Тяньцзіні.

Читати також: Газифікація вугілля: чиста енергія майбутнього?

За умовами угоди, Huaneng буде обмінюватися інформацією з Summit Power, що, як очікується, найближчим часом розпочне роботу над аналогічним проектом в Техасі після того, як забезпечить інженерну та постачальницьку підтримку від Petrochina і китайської інженерної фірми Huanqiu Contracting and Engineering.

Меморандум про взаєморозуміння має бути підписаний у середу в Пекіні. Summit, в свою чергу, поділиться інформацією та технологіями для видобутку нафти з отриманого вуглецю.

"Він (пакт) прискорить обмін інформацією про видобуток та зберігання вуглецю для подальшого вироблення енергії ", - сказав Хуліо Фрідман (Julio Friedmann), заступник помічника міністра з питань екологічно чистого вугілля в Міністерстві енергетики США.

Партнерство буде вигідним для обох країн, зазначила Лора Міллер (Laura Miller), колишній мер Далласа, яка наразі керує проектом чистої енергії в Техасі (Texas Clean Energy Project). "Ми будемо ділитися нашими надбаннями, багаторічним досвідом розробки та незапатентованими технологіями обох проектів, при цьому здійснюючи гігантські кроки вперед для захисту навколишнього середовища", - сказала вона в інтерв'ю.

Читати також: Китай прибере з доріг шість мільйонів транспортних засобів, що забруднюють атмосферу

В іншому проекті Університет Західної Вірджинії розпочинає співпрацю з Yanchang Petroleum у галузі промислової демонстрації технології ультраочищення в північній провінції Шеньсі.

Університет Кентуккі, ще один державний вугільний університет, співпрацюватиме з Shanxi Coal International Energy Group and Air Products and Chemicals Inc у проекті з техніко-економічного обгрунтування надкритичної вугільної електростанції (350 мВт), яка може захоплювати 2 млн. тонн СО2 на рік.

На прес-брифінгу в китайській столиці, в середу, Се привітав початок тісного партнерства двох світових лідерів з викидів CO2, але зазначив, що необхідні наступні кроки й у інших сферах, таких як, наприклад, технічне співробітництво.

"Країни, що розвиваються, найбільш стурбовані тим, щоб отримувати достатні кошти й технологічну підтримку з боку розвинених країн", - сказав він. "У цьому питанні, як і раніше, виникають великі труднощі, і ми повинні докласти ще більше зусиль".

Читати також: Рейтинг світових компаній-руйнівників, винних у зміні клімату

Китай наразі найактивніше спонукає розвинені країни до створення фінансових механізмів, за допомогою яких бідні країни скоротили б шкідливі викиди та адаптувалися до кліматичних змін .

Це питання залишається головним каменем спотикання в переговорах щодо нового глобального ладу, тоді як Сполучені Штати та інші країни неохоче виділяють кошти на допомогу суспільствам, що перебувають в екологічній скруті.

Се розповів китайським ЗМІ у вівторок, що в рамках розгорнутих двосторонніх переговорів буде проведена спеціальна нарада з питань зміни клімату, спрямована на обговорення внутрішньої і зовнішньої політики й можливого співробітництва.

Читати також: Світ прямує до глобальної угоди щодо клімату

Делегація США перебуває в Китаї для шостого раунду американо-китайського стратегічного й економічного діалогу, під час якого відбудуться зустрічі на високому рівні щодо співпраці в різних областях - від національної безпеки до сільського господарства.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Наташа Чебишева

Редактор: Марія Харитонюк

Поділитись в соціальних мережах: