strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Світ прямує до глобальної угоди щодо клімату

глобальна кліматична угода Після двох тижнів переговорів уряди країн досягнули хоч і неостаточних, проте позитивних зрушень щодо кліматичної угоди 2015 року, відповідно до якої всі країни будуть зобов’язані скоротити викиди парникових газів.

Громадські організації привітали зміни на шляху до нової угоди щодо скорочення глобальних викидів, але попередили, що для остаточного затвердження кліматичної угоди в Парижі у 2015 році всі учасники відтепер повинні злагоджено працювати, щоб отримати конкретний текст до наступної сесії ООН з питань клімату у жовтні.

Таснім Ессоп (Tasneem Essop), Голова делегації Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), що є учасником Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, сказав: «Нельсон Мандела якось зазначив: «Завжди здається, що це неможливо, доки не зробиш». Отже, ми хочемо сказати урядам, що попереду нас чекає тяжка робота. Ми повинні перейти від активних обговорень до політичних реалій та дій. Ми маємо продовжувати в тому ж дусі до 2020 року і скоротити розрив між зобов’язаннями країн та потребами науки. Слід відштовхуватися від того, чого досягнули у Бонні, якщо хочемо отримати успішний результат у Лімі».

Країни домовилися продовжувати підготовку угоди 2015 року до наступної сесії в жовтні, де переговори мають пожвавити роботу.

Співголови переговорів щодо Паризької угоди заявили, що вони розроблять нову неофіційну версію тексту до 15 липня.

Збільшення уваги до міжнародної кліматичної угоди пов’язане з хорошою роботою окремих країн.

Троє з великих емітентів — Китай, США, ЄС — висловили наміри надати конкретні пропозиції щодо своїх національних внесків: ЄС до кінця цього року, США до початку наступного року, Китай — щонайпізніше до червня.

Читати також: Коротка історія енергетичної халепи у Європі 

Більше 60 країн підтримали ідею відмовитися від брудного викопного палива і пропонують замінити його на 100 % відновлювані джерела енергії, відповідно до закликів громадських організацій та наукового співтовариства .

За словами Мартіна Кайзера (Martin Kaiser), голови відділу Міжнародної кліматичної політики "Ґрінпіс", «це справжній прорив, оскільки майже третина урядів країн визнають, що наше покоління має відмовитися від викопного палива на користь чистої енергії. Уряди можуть і повинні діяти на державному та міжнародному рівні з метою такої трансформації та переходу на екологічно чисту енергію сонця та вітру».

Це дозволить обійти такі країни, як Австралія і Канада, що продовжують робити все можливе для затримання прогресу і захисту свої прибутків від використання викопного палива.

Уряди всіх країн у Бонні підтримали пропозицію щодо скорочення викидів, переробки, кліматичного фінансування та всього, що буде об’єднано в єдиний документ.

надія?

Це прискорить процес підготовки міжнародної кліматичної угоди до наступних переговорів у жовтні.

Олден Мейер (Alden Meyer), директор зі стратегії та політики Союзу стурбованих вчених (UCS) зазначив: «Доброю новиною є те, що країни поділилися більш детальним баченням Паризької кліматичної угоди тут, у Бонні. Але залишаються гострі розбіжності через форму та обсяг цієї угоди. Завдання сторін на наступному засіданні Спеціальної робочої групи щодо Дурбанської платформи з посилення дій (ADP) у жовтні полягатиме у звуженні цих розбіжностей, щоб міністри могли обговорювати ключові політичні питання на грудневому саміті в Лімі».

Лорд Стерн (Lord Stern), авторитетний економіст у сфері клімату, у новому рецензованому науковому виданні наголошує на необхідності прийняття нагальних і різких дій, припиненні використання вугілля як джерела енергії та попереджає, що фінансові збитки від глобального потепління будуть значно більшими, ніж зараз прогнозується.

В останні тижні провідні емітенти, такі як США та Китай, дали сильні політичні сигнали щодо боротьби зі зміною клімату.

Крім того, за даними доповідей REN21 та Міжнародного агентства з відновлюваної енергетики (IRENA), всі види відновлюваної енергії позитивно розвиваються в глобальному масштабі.

Але ці звіти чітко дають зрозуміти, що у ряди країн повинні обрати курс «сміливої» політики, пошуку значних інвестицій та стабільних політичних рамок , якщо світ готовий прийняти потенціал відновлюваних джерел енергії.

Саміт Генерального секретаря ООН з питань клімату в Нью-Йорку у вересні буде ключовим моментом для глав урядів, щоб інвестувати кошти та зобов'язатися поетапно відмовитися від викопного палива на національному та глобальному рівні.

Мохамед Адоу (Mohamed Adow), головний радник Християнської допомоги зі зміни клімату сказав: «Учасники переговорів зробили свою справу тут, у Бонні, але тепер міністри і голови держав повинні виграти джекпот; подолати нестачу фінансування програми. Без наявних коштів перед Паризьким самітом важко зрозуміти, як ми можемо уникнути глухого кута, який створює небезпеку для угоди. Зелений кліматичний фонд відкритий для угоди, настав час для розвинених країн зробити туди внесок. Нам потрібні лідери, щоб показати на кліматичному саміті у вересні Пан Ґі Муну відкриті чекові книжки і зобов’язання щодо скорочення викидів».

Громадські організації переконані, що після цієї зустрічі керівники держав повинні пообіцяти виступити з конкретними зобов'язаннями щодо клімату до кінця березня 2015 року.

Це означає, що під час зустрічі в Парижі для остаточного погодження угоди в кінці 2015 року ці пропозиції будуть досить сильні, щоб поширити ідею використання відновлюваних джерел енергії та інші затверджені проекти по всьому світі, а також допомогти бідним країнам із їхнім впровадженням.

Для КліматІнфо переклала Олена Репуленко

Редактор: Ірина Каленська

Поділитись в соціальних мережах: