strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

У Кам’янському розробляється План дій сталого енергетичного розвитку

Угода мерів У рамках реалізації європейської ініціативи «Угода мерів» в Кам’янському (Дніпродзержинську) спеціальна робоча група приступила до розробки Плану дій сталого енергетичного розвитку (далі – ПДСЕР).

Реалізація плану передбачає досягнення наступних цілей в муніципальній сфері: скорочення викидів парникових газів на 20%, зниження споживання енергії на 20%, збільшення частки відновлюваної енергетики на 20% . До складу робочої групи були включені представники профільних департаментів, депутатських комісій, громадських організацій. На думку екологічної організації «Голос Природи», якісна розробка Плану дій сталого енергетичного розвитку є важливим заходом, який допоможе місту знаходити позабюджетні кошти для досягнення поставлених цілей.

Кам’янське – специфічне місто

Організація «Голос Природи» вважає, що при розробці Плану дій сталого енергетичного розвитку важливо враховувати особливості Кам’янського, а саме: високий рівень індустріалізації, застарілий житловий фонд, тяжке фінансове становище комунальних підприємств, неякісний облік втрат води і енергії в системах централізованого опалення і водопостачання, низький рівень самоорганізації населення.

Основною ідеєю « Угоди мерів » є взяття добровільних зобов’язань зі скорочення викидів парникових газів в муніципальній сфері за рахунок заходів в сфері енергоефективності та впровадження відновлюваної енергетики . Робиться це для того, щоб знизити негативний вплив на кліматичну систему . Однак, особливістю Кам’янського є те, що головним споживачем енергетичних ресурсів є промисловість, яка споживає 80% енергії, в той час як в бюджетній і комунальній сфері споживається не більше 20% енергії .

Кам'янське

м. Кам'янське
фото: risu.org.ua

Тому «Голос Природи» вважає важливим включити до ПДСЕР заходи щодо скорочення споживання енергії не тільки в муніципальній сфері, а й у промисловій. Скорочення викидів тільки в муніципальній сфері не зіграє серйозної ролі в процесі пом’якшення впливу на клімат. Якщо ми хочемо знизити негативний вплив на кліматичну систему, нам потрібно чітко уявляти, яким чином влада міста буде впливати на підприємства , які є основними забруднювачами і споживачами енергетичних ресурсів. На думку «Голос Природи», в ПДСЕР необхідно доопрацювати умови досягнення поставлених цілей. Наприклад, якщо планується досягти скорочення споживання енергії за рахунок утеплення житлових будинків, то потрібно враховувати, що значна частина житлового фонду міста потребує капітального ремонту. Інвестори не виділять кошти на утеплення будинків, які перебувають в зношеному стані.

Підготовка пропозицій «Голос Природи» з доопрацювання Плану дій сталого енергетичного розвитку стала можливою завдяки фінансовій підтримці в рамках проекту CLEEN / «Енергоефективність: створення коаліцій на місцях». «Голос Природи» висловлює особливу подяку за консультаційну підтримку організації «Екоклуб» (м. Рівне).

Поділитись в соціальних мережах: