strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

У Швейцарії почали заселяти перший у світі енергонезалежний будинок

Енергетично незалежний будинок Як виглядатиме «Будинок майбутнього»? Відповідь на це питання дала швейцарська компанія Umwelt Arena, яка закінчила в 2016 році роботу над проектом енергетично незалежної житлової будівлі.

Фото: Umwelt Arena Schweiz

Багатоквартирний будинок заввишки три поверхи було зведено в комуні Брюттен кантону Цюрих. Будівля розрахована на комфортне проживання в окремих квартирах дев’яти сімей.

Будинок не підключено до енергомереж та газопостачання – йому не потрібні зовнішні джерела енергії, адже конструкція сама забезпечує себе теплом та електроенергією.

Розробкою проекту займалися архітектори зі студії René Schmid Architekten . Результат їхньої роботи повністю відповідає швейцарському стандарту енергоефективної будівлі Minergie . Весь будинок утеплено – від даху до стін та вікон. У ньому комфортно знаходитися будь-якої пори року та й зовні він виглядає досить привабливо.

Під час проектування та будівництва еко-будинку було застосовано екологічні принципи збору, накопичення та дбайливого використання енергії. Головним джерелом електроенергії є сонце, енергію якого збирають батареї на даху та фасаді. Вони дещо відрізняються одна від одної: на даху встановлено монокристалічні батареї, а стіни вкрито тонкоплівковими фотоелектричними модулями. Останні є менш ефективними, проте вони схожі на звичайні будівельні матеріали та не відблискують. Загальна потужність системи складає 125,6 кВт.

Надлишок електроенергії, що генерується влітку, відправляється на зберігання у вигляді водню – він добувається шляхом електролізу та закачується у величезні підземні балони у дворі будинку. Інші цікаві частини будинку також розташовані під землею і перехожому помітні ще менше, ніж сонячні батареї на стінах.

Теплом будівлю забезпечує геотермальний тепловий насос Hoval Thermalia H19 з двома зондами, які проникають на глибину 338 метрів. Це стандартне рішення, що застосовується в тисячах інших будівель у Швейцарії. У випадку з еко-будинком під час проектування та встановлення насосу пріоритетом була максимальна ефективність та мінімальні тепловтрати. Потужність насосу складає 28 кВ. Ця система також постачає гарячу воду, що підігрівається окремо проточним способом.

Тільки одна година роботи сонячних батарей забезпечує весь будинок електроенергією на цілу добу.

Взимку, коли через погодні умови батареї є менш ефективними, до роботи стають спочатку акумулятори, а згодом – водень, накопичений під час літнього періоду. Невеликий паливний елемент виробляє електроенергію, запасів якої вистачає на місяць.

У будинку сім чотирикімнатних квартир, одна трикімнатна та одна двокімнатна, вони повністю відремонтовані. Незважаючи на достатню кількість електроенергії, в кожній квартирі встановлена побутова техніка класу енергоефективності А+++ та діодне освітлення . Як результат, квартири в середньому споживають 2200 кВт*год у рік, і саме ця цифра є лімітом.

Еко-будинок

Фото: Umwelt Arena Schweiz

У кожній квартирі встановлено спеціальній планшет, за допомогою якого мешканці можуть спостерігати за своєю енергоефективністю. У випадку, якщо вони витрачають менше енергії, їм повертають гроші.

Вартість оренди 4-кімнатної квартири складає 2 500 швейцарських франків, але оплачувати комунальні послуги не потрібно . Сімей, що заселилися в будинок, обирали з величезного списку бажаючих – близько сотні претендентів.

Читати також:  У Норвегії побудований найенергоефективніший будиноку світі

Для КліматІнфо переклала та підготувала Галина Король

Редактор: Ніна Поприго

Поділитись в соціальних мережах: