strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Україна відчиняє двері для Monsanto, приватизації землі та ГМО

Монсанто «Офіційні ЗМІ навмисно оминають своєю увагою той факт, що позика, надана МВФ Україні, відкрила доступ великим корпораціям», - пише Джойс Нельсон, незалежна журналістка і дослідниця з Канади. Кредитні умови змушують країну, яка по вуха в боргах, дозволити впровадження генетично модифікованих культур та зняти заборону на придбання земельних ділянок приватними компаніями. Американські корпорації просто в захваті від такої перспективи.

Нарешті, маловідомий аспект кризи в Україні отримує все більше уваги по всьому світі.

Розташований в Каліфорнії Оукландський інститут опублікував доповідь під заголовком « Рухаючись на Захід: Світовий Банк, МВФ та Український конфлікт », в якій вказано, що Світовий Банк та Міжнародний Валютний Фонд (МВФ) нададуть Україні позику в розмірі 17 мільйонів доларів США, за умови якщо країна дозволить використання на своїй території генетично модифікованих культур та впровадить ГМО в сільське господарство.

Наприкінці 2013 року тогочасний президент Віктор Янукович відмовився від угоди про асоціацію з Європейським Союзом, яка передбачала позику в розмірі 17 мільйонів доларів від МВФ, умови якої стали відомі лише зараз.

Замість цього, Янукович обрав пакет допомоги від Росії, який передбачав 15 мільйонів доларів і знижку на природний газ. Це рішення стало одним із головних факторів для подальших кривавих протестів, які призвели до його скинення у лютому 2014 року та нинішньої кризи.

У доповіді Оукландського Університету зазначено: « Дозволить Україна використання ГМО в сільському господарстві чи ні, Стаття 404 в угоді про асоціацію з ЄС, включає положення яке, як правило, не помічають. В ньому вказано, що поміж інших речей, обидві сторони мають співпрацювати задля поширеного використання біотехнологій. Немає жодних сумнівів що це положення має відповідати інтересам сільськогосподарської галузі ».

Також директор з досліджень інвестиційного банку Piper Jaffray Майкл Кокс зауважив, що « Україна та, певною мірою, Східна Європа є найбільш багатообіцяючими ринками збуту для таких гігантів, як Deer (корпорація, яка займається сільськогосподарським оснащенням), а також, DuPont та Monsanto, які є виробниками зерна ».

Читати також: Марш мільйонів проти ГМО , ГМО: кампанія «Маємо право знати!» перемагає

Україна вже давно вважається житницею Європи, оскільки багата на чорнозем, який ідеально підходить для вирощування зернових культур. Лише за 2012 рік українські землероби зібрали 20 мільйонів тонн кукурудзи. І досі вирощувати генетично модифіковані посіви було заборонено українським законодавством.

Інвестування в розмірі 140 мільйонів доларів в «не-ГМО»

У травні 2013 року в Monsanto повідомили, що інвестуватимуть 140 мільйонів доларів в кукурудзяні поля на території України, які не будуть містити ГМО, а представник корпорації в Україні Віталій Фещук завірив, що «м и матимемо справу лише з тим зерном, яке відповідає стандартам », тому що « на території України можливе виробництво та імпорт лише такого зерна ».

Але вже в листопаді того ж року шістьма найбільшими сільськогосподарськими асоціаціями було підготовлено поправки до чинного законодавства, які передбачали « створення, випробування, транспортування та використання генетично модифікованих продуктів, з огляду на легалізацію генетично модифікованого зерна ».

А 5 листопада голова Української Зернової Асоціації Володимир Клименко дав прес-конференцію в Києві, де повідомив наступне: «Можна обмірковувати дане питання ще дуже довго, але ми, разом із сільськогосподарськими асоціаціями, вже підписали два листи, в яких пропонуємо зміни до закону про біологічну безпеку, зокрема, дозволити нашим фермерам використовувати генетично модифіковане зерно, яке вже давно випробовується у США».

( На замітку : Насправді, на території США продукти з ГМО, як і генетично модифіковане зерно ніколи не підлягали незалежному та тривалому випробовуванню)

Створення сприятливих умов для Monsanto

Монсанто націлюєтсья на Україну

Поправки, запропоновані українськими чиновниками, припали якраз на момент висвітлення умов для асоціації з ЄС та отримання кредиту від МВФ/Світового банку.

Веб-сайт ]]> sustainablepulse.com ]]> , який стежить за новинами стосовно ГМО по всьому світі, негайно ж розкритикував ініціаторів поправок, а їхній голова Генрі Роуландс зазначив: « Землеробство в Україні матиме серйозні збитки, якщо влада дозволить використання генетично модифікованого зерна . А українські фермери зіштовхнуться зі зменшенням ринку експорту, з огляду на сувору політику Росії та ЄС стосовно ГМО ».

Також Роуландс відзначив, що « вже через декілька років Monsanto може збільшити свої інвестування в Україну до 300 мільйонів доларів. Чи справді сільське господарство України прагне залежити від успіхів або невдач іноземної компанії? »

13 грудня 2013 року віце-президент Monsanto з питань корпоративних відносин Хéсус Мадрасо розповів на україно-американській конференції у Вашингтоні, що компанія « вбачає необхідність у створенні [в Україні] сприятливих умов для втілення нововведень та тривалого розвитку сільського господарства. Україна має змогу й надалі розвивати свій потенціал у вирощуванні врожаїв за стандартними методами - нині ми докладаємо всіх зусиль в цьому напрямку. Також ми сподіваємось, що вже в найближчому майбутньому біотехнології стануть доступнішими для українських фермерів ».

За кілька днів до виступу Мандрасо, представники корпорації в Україні запустили, так звану, «програму соціального розвитку», яку було названо « Зерновий запас на майбутнє ». Ця програма забезпечує українських фермерів певними дотаціями задля того, щоб, за словами Monsanto, « вони мали відчуття спроможності покращити свою ситуацію самотужки, а не чекати на подачки ».

Але, насправді, реальну «подачку» отримуватиме величезний сільськогосподарський бізнес США через умови , н а яких Україні надається позика від МВФ/Світового банку, які не тільки відкриють країну для генетично модифікованих культур, але й в подальшому знімуть заборону на продаж багатих, придатних для посіву земель у приватний сектор.

Як повідомив «International Business Times» генеральний директор бізнес-консульства України та США Морган Вільямс: « Україна може стати справжньою золотою жилою ». А також додав, що « необхідно внести деякі зміни в бізнес середовище України. Ключовим пунктом цих змін буде повне виключення уряду з бізнесу …»

WikiLeaks повідомляє про лобіювання ГМО

У серпні 2011 року на WikiLeaks було оприлюднено дипломатичне листування американських чиновників, в якому Державний департамент США займається по всьому світі лобіюванням для Monsanto та інших корпорацій, які мають відношення до біотехнологій, такі як DuPont, Syngenta, Bayer та Dow.

Американська некомерційна організація Food & Water Watch після тривалого копирсання в архівах тих самих листувань, які велись протягом п’яти років (2005-2009), опублікували 13 травня 2013 року свою доповідь під назвою «Посли біотехнологій: як Держдепартамент США просуває свою глобальну програму по виробництву зернових культур».

У ній розповідається, як Держдепартамент США « займається лобіюванням програм та законів на користь використання біотехнологій в сільському господарстві інших країн, розробляє суворі пропагандистські кампанії задля покращення іміджу біотехнологій серед населення та нехтує очевидними запобіжними заходами та правилами при використанні біотехнологій, включаючи закони, які забороняють маркування генетично модифікованих продуктів ».

Згідно зі статтею на ]]> consortiumnews.com ]]> (від 14 березня 2014), Морган Вільямс безпосередньо причетний як до великих корпорацій, так і до курсу зовнішньої політики країни.

Окрім того, що він є генеральним директором бізнес-консульства України та США, Вільямс є головою урядових справ приватної фірми SigmaBleyzer, яка займається капіталовкладеннями, що в свою чергу пов’язує його діяльність з « різними урядовими агентствами, членами конгресу, комітетами конгресу, посольством України в США, міжнародними фінансовими установами, аналітичними центрами та багатьма організаціями у сферах бізнесу, торгівлі, інвестицій, та економічного розвитку між Україною та США ».

Виконавчий комітет бізнес-консульства України та США, який складається з 16 осіб, забитий представниками американського агробізнесу, а також представниками Monsanto, DuPont, John Deer, Pioneer, El Lilly та Cargill.

Старшими радниками консульства є 20 осіб, серед яких: Джеймс Грін (колишній голова координаційного офісу НАТО в Україні); Аріель Коен (старший дослідник The Heritage Foundation - дослідницький інститут, який розробив пенсійну та економічну систему США); Леонід Козаченко (голова Українського союзу аграрників); шість колишніх послів США в Україні та колишній посол України в США Олег Шамшур.

Шамшур наразі є першим радником PBN Hill + Knowlton Strategies – підрозділу піар-гігантів Hill + Knowlton Strategies (H+K), які в свою чергу є дочірнім підприємством WPP Group, корпорації з колосальним впливом, власником біля десятка піар-фірм, включаючи Burson-Marsteller (вже тривалий час є радниками Monsanto).

Hill + Knowlton Strategies

15 квітня поточного року канадське видання Toronto’s Globe & Mail опублікувало цитату асистент-консультанта H+K Ольги Радченко. Зміст був спрямований проти президента Росії Володимира Путіна та його піар-машини, а також містив наступне: « Минулого місяця (березень, пройшов місяць після перевороту), група київських піар-спеціалістів сформувала Український кризовий медіа-центр. Ця добровільна акція спрямована на підтримку іміджу України та розробки її ролі на світовій арені ».

На веб-сайті PBN Hill&Knowlton Strategies вказано, що генеральний директор компанії Мирон Василик є членом ради директорів бізнес-консульства України та США, а виконавчий директор Оксана Монастирська, яка в минулому працювала на Міжнародну фінансову корпорацію, яка належить Світовому Банку, зараз керує відділом H&K, який виконує замовлення для Monsanto.

Із доповіді Оукладнського інституту: « Кредитні умови Світового банку/МВФ для України вже призвели до збільшення іноземних інвестицій, що, скоріш за все, виллється у широкомасштабне оволодіння іноземними компаніями землею сільськогосподарського призначення та подальшої корпоратизації сільськогосподарської галузі в країні ».

Тим часом, прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв ще в квітні заявив: « Ми не зацікавлені в імпорті або розробці генетично модифікованих продуктів. Нам по силах забезпечити себе нормальними, органічними, не модифікованими продуктами. Якщо американцям подобається вживати таку продукцію, ну і нехай. У нас немає такої необхідності. У нашій державі достатньо простору та можливостей для виробництва органічної їжі ».

найзловісніша корпорація планети Свого часу відома махінація, розроблена Hill+Knowlton, про те, як іракські солдати в Кувейті виймають дітей з інкубаторів та лишають помирати, послугувала інструментом для першої війни в Перській затоці на початку 90-их років.

Тепер ця компанія причетна до розпалювання чогось на зразок другої Холодної Війни чи навіть гірше, і все від імені Monsanto, яку нещодавно охрестили як «найбільш зловісну» корпорацію планети .

Це те, про що слід пам’ятати, особливо тоді, коли в офіційних ЗМІ чорнять лише Путіна.

Для КліматІнфо переклав та підготував Кирило Гусаков

Редактор: Катерина Сіпакова

Поділитись в соціальних мережах: