strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Усі ми — вісники змін

Зміни за нами У «Ґрінпісі» всі ми — вісники змін. Ми бачимо, як люди використовують цей світ, і не приймаємо ані цей шлях, ані статус-кво, який ним керує. Завзято намагаючись знайти шляхи до покращення планети, ми водночас шукаємо способи вдосконалити нашу організацію, і 2013 став роком боротьби «Ґрінпісу» зі змінами та роком необхідності змін всередині і зовні.

Проте доки ми були зайняті оновленням нашої організації — не полишаючи розвитку — ми не припинили проведення кампаній, які змінюють світ. Ми задокументували деякі з ключових моментів цього року, які стали можливими завдяки вам, нашим прихильникам, у нещодавно опублікованій щорічній доповіді за 2013 рік. Ось лише деякі з цих моментів.

Кількість людей, які підписуються, ставлять лайки, допомагають матеріально, стають волонтерами чи іншим чином зв’язуються з «Ґрінпіс», збільшилася до понад 30 млн людей у всьому світі.

Як бачите, наше фінансове становище є сильним, і за це ми вам дуже вдячні. Окрилені зростанням кількості прихильників та пожертв із Індії й наших азійських офісів, і попри те, що ми понесли непередбачені фінансові втрати внаслідок добрих за намірами, але несанкціонованих і недостатньо контрольованих спроб захистити нас від коливань валютних курсів, ми отримали на 7 % більше доходів від 3 млн фінансових донорів. Це дозволило нам фінансувати операції трьох кораблів, 70 офісів і 2500 постійних співробітників, постійно відмовляючись приймати урядові та корпоративні «пожертви».

Наші незалежні аудитори дали високу оцінку фінансовому стану «Ґрінпіс Інтернешнл» (Greenpeace International).

У 2013 році наші прихильники широко висвітлили проблему захоплення нашого корабля, Arctic Sunrise, російською владою і арешт 30 активістів за втручання у божевілля від буріння нафтових свердловин Арктики. Понад 40 тис. з вас вийшли на вулиці, 2 мільйони надіслали електронні листи російським послам, і ви заручилися такою підтримкою знаменитостей у Twitter і Facebook, яка сягнула мільйонів людей по всьому світі, які вимагали звільнити наших активістів і врятувати Арктику. Тридцять людей завдячують вам своєю свободою. І вони цього не забудуть.

Читати також: А ти вже допоміг «Ґрінпісу» врятувати Арктику? , Росія і арешт 30 «ґрінпісівців»: що до чого

З Цюріха до Мумбаї та Пекіну кампанія з порятунку бджіл призвела до вилучення деяких пестицидів з полиць магазинів, здійснення законодавчих спроб щодо повної заборони декількох інших, а також поклала початок широкому обговоренню того, як ми годуємо цей світ і як захищаємо наших друзів-комах — не тільки друзів, звичайно, а й союзників у годуванні світу. Ми тільки дізналися про силу бджіл у передачі нашого повідомлення про стале харчування, коли невелика група добровольців у Швейцарії провела першу бджолину кампанію «Ґрінпісу», яка потім поширилася з квітки на квітку.

П'ять років зусиль наших активістів щодо тиску на Asia Pulp and Paper (APP) з метою зупинення знищення індонезійських тропічних лісів нарешті принесли свої плоди в 2013 році: зобов’язання припинити знищення лісів та обіцянки виробника пальмового масла Wilmar зробити те ж саме. Південна Корея відмовилася від планів наукової китобійної програми, тоді як тиск з боку «Ґрінпісу», Avaaz та інших організацій призвів до зупинки торгівлі ісландським китовим м'ясом через голландські порти . Ми успішно перевіряли вугільні компанії в Китаї, спонукали великі модні бренди, такі як Victoria’s Secret, Benetton, і Valentino, взяти на себе зобов'язання досягнути нульових викидів токсичних хімічних речовин з їхнього ланцюга поставок поряд з брендами, що вже погодилися на ці дії, такими як Adidas, Levi’s, Nike, Puma, і Zara. Об'єднана сила пропаганди громадян та потужності великих брендів позитивно вплинули на виробничі процеси і практики регулювання в Китаї, Мексиці та Тайвані.

Читати також: Найвідоміші бренди продають споживачам брудну білизну - дослідження Грінпіс , Adidas очищується

Ми пишаємося виконаною роботою і виграними боями. Але останнім часом ми розуміємо, що досі не виграємо війну за стабільне майбутнє. Не через відсутність спроб! У 2013 році ми почали змінювати структуру «Ґрінпісу» відповідно до наших прагнень принципово трансформувати, а не просто підправити ставлення до планети.

Цей процес розпочався зі зміни місця розташування більшості наших ресурсів. Битву за майбутнє буде виграно або програно не лише в Європі, де у нас зараз зосереджено більше фінансів і людей. Ми вирішили забезпечити людськими та інвестиційними ресурсами США та країни, що розвиваються, такі як Індонезія, Китай, Бразилія, Росія, Африка.

Грінпіс Інтернешнл

Як наслідок, ми модернізуємо «Ґрінпіс Інтернешнл» . У нашому офісі в Амстердамі буде менше персоналу, але глобальна організація потребує сильного координаційного органу. «Ґрінпіс Інтернешнл» зосередить свою енергію на забезпеченні сильної стратегічної основи для своїх кампаній у всьому світі. Організація слідкуватиме, щоб наша політика була послідовною та ефективною. Вона зосередиться на моніторингу, підтримці та оцінюванні наших кампаній, тоді як вони будуть створюватися та функціонувати якомога ближче до джерела проблеми та її вирішення. «Ґрінпіс Інтернешнл» гарантує, що ми будемо вчитися на наших успіхах та помилках та інвестувати в підготовку персоналу, щоб стати якнайкращим «Ґрінпісом» незалежно від того, де ми знаходимося, — так, щоб ми могли стати глобальною організацією, яка нам усім так потрібна.

Проте це не тільки наша заслуга. Ми концентруємо нашу роботу на більш ефективному залученні мільйонів людей у всьому світі, які розділяють наше почуття терміновості і є палкими прихильниками змін . Це означатиме створення сфер співробітництва та інструментальних засобів, які дозволять нашим 30 мільйонам прихильників брати участь у створенні кампаній і комунікацій, організовувати свої місцеві громади, набирати більше людей у нашу спільну справу і давати волю їх завзяттю й винахідливості, щоб залучити сили, які стримують яскраве і стале майбутнє для всіх нас.

Зміни ніколи не даються легко. Доки ми залишаємося вірними нашим основним цінностям ненасильства, політичної незалежності та відмові приймати корпоративне або державне фінансування, ми змінюємо спосіб, у який працюємо . Це означатиме зміни в персоналі, у місцях його роботи та в характері його роботи. В організації, де переважають сильні особистості, які піддають сумніву авторитети для кращого життя, цей процес ніколи не буде простим. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб піклуватися про наших людей, щоб продовжувати нашу співпрацю, де це можливо, і щоб згладити шлях до нових напрямів діяльності.

Спасибі вам за те, що прямуєте на цьому шляху поряд із нами. Разом ми можемо піднятися над старими способами мислення, які загрожують нашому світу сьогодні, і побудувати світ, який майбутні покоління будуть радо наслідувати, а сучасні покоління з гордістю передадуть у спадщину.

Для КліматІнфо переклала Наташа Чебишева

Редактор: Ірина Каленська

Поділитись в соціальних мережах: