strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Вперше за історію людства рівень вуглекислого газу в атмосфері перевищив 410 ppm

Нові СО2 рекорди Земля щойно переступила страшний поріг у зміні клімату: рівень вуглекислого газу в атмосфері сягнув 410 ppm (рarts per million – часток на мільйон). Це ще один доказ того, що для нашого виживання та здорового існування на планеті Земля, ми потребуємо узгоджених глобальних зусиль. 

Побити небезпечний рекорд

18 квітня 2017 року Земля побила свій новий рекорд у зміні клімату. Вперше за всю історію людства рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері сягнув 410 часток на мільйон. На графіку Кілінга, розробленого Каліфорнійським університетом в Сан-Дієго, програма Інституту океанографії Скриппса, показано цей новий поріг, який зафіксували у Обсерваторії Мауна-Лоа на Гаїті. Для науковців це був момент протверезіння, хоча вони не дуже здивувалися.

Ще минулого року, коли планета побила свій рекорд та перетнула нову небезпечну межу рівня СО2 в атмосфері у 400 ppm, науковці забили на сполох – наближалася наступна межа у 410 ppm.  

«Це нова епоха», – зауважив Ральф Кілінг (Ralph Keeling), директор програми СО2 Інституту Скріппса, під час конференції «Йель. Навколишнє середовище 360», коли планета перетнула цю межу. – «І події розвиваються надзвичайними темпами. Дуже скоро цей рівень перевищить 410».

Нічого унікального для пересічного жителя планети в цих цифрах, 400 та 410, немає. Але для науковців це надзвичайно важливі показники. «Це лише цифри. Але для нас – це можливість зупинитися, підвести підсумки та виконати дії, що допоможуть порівняти геологічний профіль», – повідомляє Гавін Фостер (Gavin Foster), дослідник-палеонтолог Університету Саутгемптон, у розмові з Climate Central у березні цього року.

Графік Кілінга

За графіком Кілінга

Побороти течію

Саме сьогодні, як ніколи раніше, всім країнам потрібно об'єднатися, щоб побороти небезпечну тенденцію. За минулі два роки такі природні фактори як Ель-Ніньйо, спровокували підвищення рівня вуглекислого газу в атмосфері. Але нові спостереження доводять, що загалом підвищення рівня СО2 спричинено людською діяльністю, а саме, спалюванням викопного палива у надзвичайних об'ємах, що й призвело до нових рекордних рівнів вуглекислого газу у атмосфері.

«Рівень підвищення почне сповільнюватися лише тоді, коли зменшаться викиди», – зазначає Пітер Танс (Pieter Tans), науковець в області наук про атмосферу, Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, у розмові з Climate Central . – « Рівень вуглекислого газу буде зростати, але вже не так швидко. Лише скоротивши викиди вдвічі, ми зможемо зупинити зростання рівня СО2 в атмосфері ».

Останні дослідження показують, що до 2100 року потрібно скоротити споживання викопного палива лише на 25%, щоб виконати Паризьку угоду . Країни вже долучилися до виконання покладених на них цією угодою зобов'язань. Наприклад, Китай ввів межу на видобуток вугілля та до 2030 року планує досягти запланованого рівня емісій. Німеччина планує заборонити використання двигунів внутрішнього згоряння до 2030 року. У США відомі захисники навколишнього середовища профінансували 20-річну програму чистої енергії у сумі 1 мільярда дол. США.

А Велика Британія зовсім нещодавно побила дуже приємний для всього світу рекорд: вперше за 135-річну історію у країні було оголошено день без вугілля. Тож настав час, коли ми всі маємо об'єднати та узгодити зусилля, щоб поставити нові позитивні рекорди нашої планети.

За матеріалом Карли Лант (Karla Lant)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ірина Ісай

Редактор: Вероніка Казіна

Поділитись в соціальних мережах: