strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Вплив санкцій проти Росії на прибутки нафтогазових компаній Великобританії: солідарність з Україною

«Газпром» Сем Холлік, радник Партії зелених в Оксфорді, зважаючи на триваючий конфлікт в Україні, закликав Оксфордський університет припинити будь-яку співпрацю з газовим гігантом «Газпромом», який, в основному, належить російському уряду.

Як нещодавно виявилося, російський газовий гігант є четвертим за величиною постачальником газу у Великобританії , що має контракти на постачання, зокрема, університету, Національній службі охорони здоров'я і футбольному клубу Челсі. В Лондоні також розміщені енергетичні штаб-квартири  «Газпрому» , в яких працюють понад 600 осіб.

Читати також: Оксфордський університет наполягає на припиненні інвестувань у викопне паливо зі свого фонду розміром в 3,3 мільярди фунтів стерлінгів 

Угода є підписана із зареєстрованою у Великобританії дочірньою компанією «Gazprom Marketing and Trading (GM&T)», яка і здійснює торгівлю енергоресурсами. Чистий прибуток компанії у 2012 році становив 374 млн. фунтів стерлінгів, враховуючи сплату 20 млн. фунтів стерлінгів корпоративного податку.

Газпром зупинив постачання енергоносіїв в Україну, пояснюючи це неоплаченими рахунками українського уряду. Однак, як стверджують критики, цей крок був політично мотивованим, так як російський лідер Володимир Путін вживає заходи для того, щоб ізолювати Україну від більш тісних зв'язків із Заходом.

У даний час Україна є втягнута в громадянську війну, у боротьбу із проросійськими сепаратистами, які борються за незалежний від Києва контроль над Сходом країни. Нещодавня аварія малайзійського літака MH-17, нібито збитого силами повстанців у Східній Україні, проте підняла питання стосовно співучасті Росії з повстанцями, а також її звинувачення у поставках зброї повстанцям-сепаратистам в Україні, що стало причиною накладення Європейським Союзом та Сполученими Штатами Америки економічних санкцій проти Москви. Зокрема, санкції ЄС включають заходи, що обмежують ввезення енергетичних технологій до Росії.

За таких умов, радник Партії зелених Сем Холлік зазначив: « Це не прийнятно для Оксфордського університету сидіти склавши руки та ігнорувати свої обов'язки. Університет повинен завчасно підтримати санкції, які допоможуть запобігти конфлікту».

Він додав: «Окрім цього питання, нам слід шукати шляхів, щоб відмовитися від викопного палива».

Санкції ЄС щодо Росії змусили британські корпорації остерігатися наслідків для своїх прибутків, оскільки багато з них підтримували тісні відносини з російськими газовими фірмами, які постачають велику частину енергії у Європейський Союз.

Нещодавно британська нафтогазова компанія «British Petroleum» висловила занепокоєння з приводу своїх прибутків, беручи до уваги нафтові угоди з російськими постачальниками, а також той факт, що компанія є одним із найбільших іноземних інвесторів у Росії - їй належить 20% акцій російської державної нафтової компанії «Роснафта». Ці інвестиції принесли «British Petroleum» 1 млрд. дол. США чистого прибутку у другому кварталі, відіграючи велику роль для компанії.

Британська компанія «Centrica»

Британська компанія «Centrica», що займається зберіганням і постачанням газу та електроенергії, і яка володіє компанією «British Gas», у даний час також веде переговори з урядом Великобританії з метою пошуку керівництва, яке зможе вберегти компанію, що має важливу газову угоду з Росією, від втрат та збитків, які можуть бути спричинені в результаті економічних санкцій проти Росії. Зокрема, однією з таких важливих угод є угода, підписана в 2012 році з російською державною компанією  «Газпром», що передбачала імпорт 2,4 млрд. кубометрів газу протягом трьох років, починаючи з жовтня 2012 року.

Згідно заяви компанії «Centrica», ця угода стимулюватиме енергетичну безпеку Великобританії , і оцінила цю співпрацю як "звичайне постачання одного з найбільших у світі виробників і експортерів газу".

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ірина Кутько

Редактор: Віола Нгуєн

Поділитись в соціальних мережах: