strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Як індійські солдати борються з кліматичними змінами

Оновлення лісового покрову в Індії Як повідомляє уряд Індії, представники Спеціального Екозагону з метою відновлення лісів за останні 30 років посадили 65 мільйонів дерев.

Фото: Збільшення лісного покриву є ключовим пунктом в кліматичній політиці Індії.  Flickr/Kaustav Das Modak

У своїй діяльності з покращення лісного покриву та зменшення таким чином викидів парникових газів, що призводять до кліматичних змін, уряд Індії задіяв неочікуваного партнера – сухопутні війська.

Читати також:  Як воно – жити у найбільш забрудненому місті світу

На конференції ООН з питань клімату, що відбулася в Парижі у грудні минулого року, Індія проголосила розширення та покращення лісонасадження центральною частиною свого зобов’язання у боротьбі з кліматичними змінами . Окрім Лісового департаменту урядом були призначені відповідальними за дії з покращення стану лісів багато інших установ. Однією з них є частина Сухопутних військ Індії, відома як Спеціальний Екозагін (Eco Task Force / ETF).

За даними Міністерства оборони Індії підрозділи Спеціального Екозагону (Eco Task Force) посадили вже 65 мільйонів дерев в різних регіонах країни за останні 30 років. До того ж, Екозагін бере на себе відповідальність за відновлення лісів, стан яких погіршується, за збереження ґрунтів та догляд за водними ресурсами.

Ліси діють як поглиначі вуглецю , всмоктуючи діоксид вуглецю, що призводить до кліматичних змін. Коли ліси знищуються, накопичений вуглець потрапляє в атмосферу разом з викидами парникових газів та призводять до більших проблем у зміні клімату.

Поглиначі вуглецю

На сьогоднішній день загальна кількість еквівалента CO2, накопиченого в лісах Індії, дорівнює більше ніж 7 мільярдам тонн. Після конференції в Парижі Індія має на меті виконати свої зобов’язання у боротьбі з кліматичними змінами. Д о 2030 року країна планує створити додатковий поглинач вуглецю для 2,5-3 мільярдів тонн еквівалента CO2 за допомогою додаткового лісового покриву.

Еквівалент CO2 – це спрощений спосіб підраховувати викиди різноманітних парникових газів, прирівнюючи їх до тієї кількості вуглецю, яка б мала той самий потенціал глобального потепління (зазвичай приблизно 100 років).

За останніми статистичними даними на основі лісової таксації Індії за 2015 рік лісовий покрив країни складає загалом більше 7 мільйонів км2. Це більше, ніж 21% географічного регіону країни. Уряд планує збільшити цей показник до 33%.

«Регіон зазнав тотального перевтілення на сьогоднішній день: від занедбаних лісових територій до краю з багатим біорізноманіттям».

Фото: tribuneindia.com

Екозагін Індії Екозагін бере участь у безлічі проектів. Один з них – це відновлення лісових земель, що зазнали забруднення від незаконної гірницької діяльності на окраїні Нью-Делі. В лісах нижніх Гімалаїв біля Масурі в штаті Уттаракханд Екозагін намагається реабілітувати сильно занедбані лісові ділянки , а біля Тезпуру в північно-східному штаті Ассам, частини країни, що зазнала усіляких заколотів, – призупинити поселенців, що вторгаються на лісові території.

Завдання виконуються за простим зразком: у перший рік ведеться підготовка території та висаджуються дерева; на другий рік дерева підраховуються, загиблі паростки замінюються; по завершенню п’яти років нагляду ділянка передається під опіку лісового департаменту.

На одному з місцезнаходжень Екозагону в передгір’ї Гімалаїв на північному сході країни, поблизу кордону між двома штатами – Ассам та Аруначал-Прадеш, латки лісу розкинулися вздовж ландшафту з рисовими плантаціями та маленькими групами будинків. Селяни вирубують дерева на дрова, а також для розширення територій для сільського господарства.

Але завдяки зусиллям батальйону солдат з Екозагону регіон зазнав тотального перевтілення на сьогоднішній день: від занедбаних лісових територій до краю з багатим біорізноманіттям.

Розподіл земельних ділянок

«Окремий регіон не є суцільним відрізком території. Це невеличкі земельні ділянки в цілому по регіону, що переходять під нашу опіку одна за одною» ,  – повідомляє полковник К. С. Джагі (K S Jaggi), командуючий батальйону.

Розмір та стан земельних ділянок різняться. Протягом всього реабілітаційного процесу Екозагін удається до консультацій державного лісового департаменту. Він допомагає обирати види для висаджування, інформувати місцеве населення щодо необхідності захисту лісу, протистояти затопленням та іншим проблемам. До того ж співробітники лісового департаменту допомагають армійським підрозділам більше дізнаватися про збереження лісів.

З чого все почалося

Батальйони Екозагону були засновані на початку 80-х років, як частина проекту у боротьбі з лісовими проблемами, особливо у віддалених районах або регіонах країни, що мають проблеми із законом та порядком.

Проект було впроваджено суспільними зусиллями Міністерства оборони та Міністерства навколишнього середовища, лісничого господарства та кліматичних змін. Ідея проекту була запропонована Норманом Борлоугом, американським біологом та лауреатом Нобелівської премії. Саме його часто називають батьком зеленої революції. Пізніше проект було підтримано прем’єр-міністром Індірою Ганді.

Читати також:  Ізраїльські ліси: від тотальної загибелі до відродження

Для КліматІнфо переклала та підготувала Олександра Гончаренко

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: