strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Як країни вирішують проблему залишків їжі?

Залишки їжі Залишки їжі: сьогодні це питання дуже критичне. Тільки у США майже 40% їжі викидається на смітники. У домашніх умовах ще є можливість боротися із таким марнотратством. Але для закладів харчування це завдання не з простих. А залишки їжі – це значне джерело забруднення довкілля. Як в країнах позбуваються цієї проблеми? Читайте далі.

Фото: poskod.my

Додаток «Too Good To Go» (TGTG) («Занадто якісна, щоб викинути») був запущений у Данії минулого року. Заклади харчування мають змогу розміщувати на сайті списки своїх невикористаних продуктів, а користувачі мобільних пристроїв на iOS та Android – замовляти ці продукти за зниженою вартістю. На сьогодні до додатку вже підключилися заклади у Великобританії (Брайтон, Бірмінгем, Лідс та Манчестер, а нещодавно до них приєднався і Лондон). Вартість продуктів на сайті   від 2,60 дол. США до 5,00 дол. США. Організатори планують розширювати географію своєї присутності.

Додаток Too Good To Go

Джерело: toogoodtogo.co.uk

«Наша місія – зберегти продукти харчування, зекономити гроші та убезпечити планету від втрати найціннішого для людства ресурсу – їжі. Вона не повинна викидатися у смітник. Чому? Тому що залишки їжі – це третій за обсягами виробник парникових газів. А цією їжею ще можна нагодувати цілі країни! Ця проблема взагалі не повинна існувати. Наше покликання – вирішувати її всіма силами»,   коментар від «Too Good To Go».

«Too Good To Go» надає ресторанам-учасникам спеціальне пакування із вторинної сировини. Крім скорочення кількості відходів, заклади харчування також можуть отримати дохід від продажу невикористаних продуктів. Крім того, компанія-організатор пропонує веб-версію додатку для користувачів, які не мають мобільного пристрою, а також відраховує 1 фунт стерлінгів з кожної покупки на потреби нужденних . У компанії запевняють, що від жовтня 2015 року вже 100 000 ресторанних страв було врятовано від викидання на смітник.

Як позбавитися харчових залишків вдома  –  читайте  10 способів зменшити відходи від продуктів

У Фінляндії на території покинутого лікарняного комплексу «Lapinlahti» неподалік центру міста Хельсінкі відкрили ресторан «Loop». Концепція проекту «From Waste to Taste», до якого входить ресторан, полягає у тому, що їжа без залишків допоможе боротися із глобальним потеплінням та проблемою накопичення відходів.

Залишки їжі та глобальне потепління

Фото: digital-development-debates.org

Організатори проекту уклали угоди із магазинами мережі «S-ryhmä», «Ruohonjuuri» та оптовиками, які безкоштовно привозять у ресторан продукти харчування, термін придатності яких добігає кінця. Йоханн Кохвакк, керівник проекту, каже, що магазини отримують зиск від такої співпраці. Адже їм не треба витрачатися на вивезення харчових відходів на заводи для виробництва біопалива.

У ресторані працює команда професійних кухарів, а персонал складається із молоді, іммігрантів та тих, хто просто довго не міг знайти собі роботу.

Європейський Союз виділив на цей проект грант із свого соціального фонду. А за допомогою краудфандинга організаторам вдалося назбирати ще близько 30 тис. євро, щоб втілити свій проект у життя. 

Щорічно фінські магазини викидають на смітник 12-14 кг продуктів у розрахунку на одну людину. Найчастіше це продукти харчування, які ще придатні до використання.

У той же час в Італії депутати проголосували за закон , який спрощує процедуру дарування продуктів харчування благодійним організаціям.

«Цей закон підтверджує той факт, що Італія зараз знаходиться на передовій у боротьбі із харчовим марнотратством, масштаби якого досягають неймовірних показників»,  –   зауважив міністр сільського господарства Мауріціо Мартіна.

Прийнятий закон передбачає спрощення бюрократичної процедури дарування продуктів харчування фермерами, магазинами та іншими представниками галузі. Крім того, такі благодійники можуть розраховувати на податкові пільги.

Пан Мартіна стверджує, що така модель, направлена на спрощення бюрократичних процедур, а не на покарання за марнотратство, є унікальним рішенням для Європи.

Видавництво «Le Matin» наголошує, що основними марнотратцями в Італії є звичайні споживачі (54%). На другому місці – ресторани (21%), далі йдуть – роздрібні торгівці (15%) та сільське господарство (8%). Щорічно таке харчове марнотратство коштує країні до 12 млрд євро.

Читати також:  Франція стає першою в світі країною, яка збирається заборонити супермаркетам викидати їжу

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Ірина Iсай ]]>

Редактор: Анна Семененко

Поділитись в соціальних мережах: