strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Як любов до м’яса прискорює зміну клімату

м'ясо погано впливає на клімат Як відомо, американці полюбляють бургери, стейки, хот-доги. Споживання м’яса у США, до речі, втричі перевищує середньосвітові показники. За даними Worldwatch Institute, цей факт є причиною 20%-го збільшення поголів’я свійських тварин на планеті.

Разом із тим спосіб ведення фермерського господарства також змінюється. Сімейні ферми вже не є основою тваринництва. Натомість великі фермерські господарства і виробництва концентрованого годування тварин (Concentrated Animal Feeding Operations, CAFO) постачають більшу частину м’яса, яєць і молочних продуктів. Так, CAFO забезпечують понад 70% ринку продуктів із птиці.

Ризики для здоров’я і зміни клімату

Стрімке збільшення поголів’я худоби передбачає серйозні загрози для довкілля і стану здоров’я населення . Посилено споживаючи м’ясо, ви підвищуєте ризик захворіти багатьма хронічними хворобами, зокрема йдеться про серцево-судинні хвороби і рак. Особливо відчутний вплив такого харчування у випадку, якщо м’ясом замінюють фрукти, овочі та крупи, що їх обов’язково має містити здоровий раціон.

Читати також: 6 способів нагодувати 11 млрд. людей 

Збільшення поголів’я худоби означає більшу концентрацію метану , одного з чотирьох основних парникових газів. Хоча викиди двоокису вуглецю набагато перевищують емісію метану , останній суттєво помітніше впливає на інтенсивність глобального потепління. Його небезпечний влив у 21 раз більший, ніж у вуглекислого газу.

«Внесок» тваринництва

Худоба є основним чинником емісії метану. Американське Агентство із захисту довкілля (Environmental Protection Agency, EPA) підрахувало, що її частка у викидах перевищує 20%, поступаючись лише природним газоносним системам.

Фермерство є найбільшим «вкладником» в екологічні наслідки зростаючого поголів’я худоби . Дослідження AgResearch у Новій Зеландії показало, що вівчарні дають до 80% викидів вуглецю у регіоні.

Якщо ж поглянути на світові тенденції у споживанні м’яса уважніше, то сценарій дещо змінюється. З підвищенням рівня обізнаності про ризики любові до м’яса у розвинених країнах обсяг споживання цього продукту знижується . Проте у країнах, що розвиваються, ситуація протилежна.

Для КліматІнфо переклала Євгенія Продаєва

Редактор: Наталія Бандюк

Поділитись в соціальних мережах: