strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Як виготовити сир без шкоди для корів і телят, або З чого створюють біологічні молокопродукти

Сир Усі знають, що продукти з ГМО дуже шкідливі - ми неодноразово писали про це. Але що, якщо деякі з них рятують життя? Сир у тому вигляді, в якому ми звикли його споживати, існує з 1874 року. Сьогодні не кожен знає, що для приготування цього прекрасного молочного продукту використовують природний сичужний фермент – перетерті шлунки телят, убитих протягом перших 10 днів життя. З 90-х рр. минулого століття у цього способу з'явився безкровний конкурент – той же фермент, але синтезований ГМО-грибами. Сергій Бєлков розповідає детальніше про користь біотехнологій: 

Про життя

Якось у черзі в магазині, я став свідком жалюгідної ситуації. Мама стояла із трьома дівчатками різного віку. Середня дівчинка, якій було, мабуть, років 5, прибігла з морозивом, натякаючи, щоб мама його їй купила. Але та натомість закричала на весь магазин: «Ні! Не можна! Поклади на місце! Це цілковитий непотріб! Суцільна пальмова олія! Давай краще шоколадку купимо!». Ось така от користь від продуктів в розумінні люблячих матерів. Шоколад замість морозива, бо в останньому пальмова олія. І це влітку, коли на вулиці 30 градусів. Бідні, бідолашні діти недоумкуватих батьків.

Я не знаю, як і не знає та матуся, що розкричалась на весь магазин, чи була в тому морозиві пальмова олія. Але сам я люблю морозиво з пальмовою олією. Я люблю згущене молоко з пальмовою олією. Я абсолютно не проти, а навіть за такі заміни. Я навіть за, якщо при виробництві сиру частина, чи навіть весь молочний жир буде замінений пальмовою олією. За умови, зрозуміло, що споживач буде проінформований про таку заміну і про те, що, зрештою, такі продукти як мінімум не шкідливі, а по факту – навіть корисніші. І загалом це дурня, що продукти з пальмовою олією несмачні – все залежить від того, як їх виготовили.

Як доводить практика, навіть найзапекліші прихильники і лобісти молочного жиру, далеко не завжди можуть відрізнити його від пальмової олії.

Про сир

Пальма пальмою, але жир у сирі не єдиний важливий компонент.

Замінювати так замінювати, – вирішила команда біохакерів з міста Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Вони, на зло молочному союзу і особисто його засновнику й голові А. Л. Даниленку, надумали зробити сир взагалі без молока. «Як так без молока?!» – залементує матуся з діточками в магазині. «Совісті у них немає! – підтримає її бабуся, що стоїть в черзі одразу за нею. Тепер що, не тільки морозиво, але і сир купувати не можна буде?!! Треба терміново заборонити сир, поки його підробляти не навчилися!!!»

Як завжди, в теорії все дуже просто. Найважливіший компонент сиру, який поки що виходить підробляти не дуже якісно – це молочний білок. Точніше, молочні білки. Так склалось, що рослинних аналогів, з точки зору функціональних властивостей, для них не знайшлося. Але це не біда. Не було рослинних аналогів – знайдуться грибні. Точніше, молочні за природою, а грибні – за походженням.

  Про ГМО

"Гени"

Білки, як відомо і як можливо, смутно пам'ятають ще 25 % наших співвітчизників, кодуються генами.

Гени, як відомо, можна вставити, наприклад, в дріжджі. В результаті, якщо все пройде успішно, можна змусити дріжджі напрацьовувати молочний білок в шаленій кількості. Щось на кшталт того, як зараз мікробіологічно отримують 100 500 різних білків включно із тим же ГМ-інсуліном.

Якщо взяти цей білок, правильним чином змішати з рослинним жиром (так, тією ж пальмовою олією), додати трішки рослинних вуглеводів, то вийде молоко. Майже справжнє молоко, з якого можна зробити сир, причому, за цілком традиційною сирною технологією. А сир при цьому буде суто веганським і абсолютно без тваринних компонентів, якщо не вважати дріжджі маленькими злісними тваринками.

Ні, сам я не веган і ставати ним не збираюся, але ідея ця чудова за багатьма критеріями. І сир такий я б купував, і навіть їв би із задоволенням. Тому що, врешті-решт, це економія на коровах, які самі є ГМО і, м’яко кажучи, далеко не найкорисніші для біосфери ссавці.

А якщо хтось раптом боїться, що від ГМ-сиру з пальмовою олією (а я б туди ще й ГМ-глутамату додав для смаку, і ГМ-бета-каротину для кольору) виростуть бородавки на сідницях і відкриються зайві сирні дірки в голові і по всьому тілу, то ваша хвороба називається курячою сліпотою і селективним мисленням. Бо весь сир на планеті, ну, трохи менше, ніж весь, давно вже ГМ.

Навіть, якщо ви його купили в традиційному французькому або швейцарському селищі. Тому, що для приготування сиру потрібні ферменти. І тільки зовсім хворі любителі натурального продовжують вбивати телят, розбирати на запчастини їхні шлунки з метою видобутку натурального, «корисного» сичужного ферменту. Нормальні ж, розумні люди використовують ферменти, отримані від ГМ-бактерій.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ольга Кузьмин

Редактор: Вікторія Дворак

Поділитись в соціальних мережах: