strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Зелений офіс на практиці

Фото з презентації проекту "Зелений офіс"

З 2009 року, коли зусиллями Глобального договору була видана брошура «Зелений офіс: З турботою про довкілля, з вигодою для бізнесу», це стало найпоширенішою екологічною ініціативою серед членів мережі Глобального договору в Україні.

Зелений офіс – це концепція управління організацію задля зменшення негативного впливу компанії на навколишнє середовище та більш раціонального використання ресурсів.

Поняття «зелений офіс» не нове і застосовується у світовій практиці вже більше 30 років. В Україні ініціатива «зеленого офісу» вперше з’явилася у 2004 році. Програма «Зелений офіс» передбачає не тільки екологічну відповідальність з боку організації, а й допомагає здешевити утримання офісу і покращити свою репутацію у стосунках з клієнтами і партнерами.

До уваги аудиторії запропонували такі матеріали:

  • Розробка та впровадження комплексної екологічної програми на прикладі «зеленого офісу» Концерну Галнафтогаз , Марічка Кучеренко, провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю, та Олена Самсоненко, начальник сектору охорони довкілля ПАТ «Концерн Галнафтогаз».
  • «Зелений офіс» як складова екологічної політики підприємства , Анна Брущенко, головний   спеціаліст департаменту екологічної безпеки ТОВ «ДТЕК».
  • Внутрішня та зовнішня комунікація еко-ініціатив , Олена Пньовська, менеджер з питань PRта маркетингу RadissonBluHotel.
  • Комплексна екологічна культура корпорації «Оболонь»: аспект «Зелений офіс» та звітність по GRL ,Олексій Яценко, менеджер з корпоративної соціальної відповідальності АТ «Оболонь».

Також у рамках круглого столу були запропоновані практичні рішення для «зеленого офісу»:

  • Зелені будівлі : Роман Помазан, керівний партнер проектної групи BWA, член ініціативної групи UkrainianGreenBuildingCouncil .
  • Екологічні ІТ- рішення ( software ): Роман Адамів, консультант із впровадження ERPсистем.
  • Поводження з відходами: Олег Костюшко, голова правління «Крамар Рісайклінг».
  • Безпечний клінінг: Віталій Брус, комерційний директор «VIP-ClubCleaning».
  • Офісне приладдя з еко-сировини: Ніна Василенко, керівник відділу маркетингу ТОВ «Дукат».
  • Добровільна сертифікація «зеленого офісу»: Наталія Гозак, керівник програми «Зелений офіс» ГО Український екологічний клуб «Зелена хвиля».

Концепція «Зеленого офісу» справді комплексна і передбачає надзвичайно широкий спектр заходів: у сфері енергозбереження, економії води і тепла, збереження паперу і т. ін. Для зменшення викидів СО2, зокрема,  рекомендують надати перевагу веб-конференціям. І загалом краще, аби співробітники добиралися до роботи громадським транспортом чи велосипедами. Меблі для офісу варто обирати із перероблених матеріалів чи таких, як пізніше легко піддаються переробці. Екологічні канцтовари на українському ринку пропонує фірма «Дукат» . Гостям заходу подарували набори «екологічних» канцтоварів для того, аби вони могли перевірити, що ті не поступаються у якості звичайним.

За оцінками фахівців, цілком реально облаштувати повністю екологічне робоче місце, а це, у свою чергу, позитивно позначиться і на самопочутті працівників, і на фінансових справах компанії.

Однак на практиці легко зустрітися з багатьма підводними каменями. Передусім потрібно дбати про підвищення екологічної культури колективу фірми, підбираючи різні методи виховання і перевиховання байдужого до екології колеги…

Роман Помазан розповідав про можливості природного освітлення офісу, екологічно ефективного опалення. За його словами, є навіть унітази, які працюють без води.

Інша складна для вирішення проблема – це відходи. Про це авторитетно розповідав Олег Костюшко , який одразу взяв на себе роль руйнівника міфів… Зважаючи на особливу «українську меркантильність», як сказав пан Олег, немає особливих сподівань з приводу швидкого впровадження «зеленого офісу».

Українські компанії хочуть самі заробляти на своїх відходах, але це неможливо і заради тієї ж екології слід відмовитись від таких планів, заробляти можуть лише утилізаційні фірми. Екологічно дружній спосіб поводження з відходами передбачає їх сортування перед подальшим вивезенням і утилізацією. Однак більшість організацій, які займаються правильною утилізацією відходів, не приїдуть за вашим відром батарейок чи сотнею кілограмів паперу, бо це невигідно (виняток становлять великі компанії, такі, як «Ашан», які мають дуже багато відходів).

Аби ваше сміття мало ресурсну цінність, воно мусить бути у великій кількості, посортоване, складене у одному місці. На зауваження гостей, що правила протипожежної безпеки не дозволяють, наприклад, накопичувати велику кількість паперу, Олег Костюшко порадив прес-компактори для паперових відходів.

Таким чином, концепція «Зеленого офісу» містить як доволі складні вимоги, так і правила, яких дотримуватися просто: вимикати світло при виході з приміщення, економно користуватися водою і вчасно лагодити крани; раціонально витрачати папір: використовувати менший розмір шрифту, скорочувати на сторінці поля за замовчуванням, користуватися режимом двостороннього друку… Цей список щоденної допомоги природі може доповнити кожен.

Для КліматІнфо  підготувала Ірина Салій

Поділитись в соціальних мережах: