strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Зменшити кількість пластикових відходів вже сьогодні - легко

Гори пластика Ймовірно, ви ще не готові раз і назавжди покінчити з усім пластиком, але є кілька простих способів, які значно зменшать кількість разового пластику у вашому житті.

Хоча переробка може допомогти зменшити кількість сміття, що залишається на сміттєзвалищах, водостоках та екосистемах - лишень декілька видів пластику може перероблюватися.

Читати також: Чарівні личинки на кухні

Продукт цієї часткової переробки досі вимагає багато енергії та води і далеко не в задовільних пропорціях, коли доходить до предметів одноразового використання. Пластиковому сміттю, що потрапляє на звалища і у океани, потрібні сотні років, щоб розкластися, а тим часом занепокоєння з приводу токсинів, які вивільнюються у навколишнє середовище під час його розкладання, все зростає.

Але життя сучасної людини оточене пластиком і думка відмовитися від нього здається приголомшливою.

Викидай розумно

Цей знімок зроблено на острові Тенеріфе (Іспанія) в Організації по утилізації відходів у 2013 році в рамках змагання « ]]> Викидай розумно ]]> » (Waste Smart) від Європейського агентства по навколишньому середовищу.

Далі ви знайдете декілька дуже простих порад (багато з них вже вам добре відомі) з чого можна почати:

1. Ходіть за покупками з власною сумкою.

Корисність цих тоненьких пакетиків, які швидко рвуться, вкрай обмежена, але згідно з одним із підрахунків, щороку у світі використовується близько від п'ятимільярдів до трильйону пластикових пакетів. Так, вони безкоштовні для покупців, та вони мають високу екологічну вартість і є однією з найпоширеніших форм сміття.

Порада ходити в магазин з власною сумкою загальновідома, але дійсно добра, настільки, − що деякі уряди намагаються залучити до цього більше людей. Наприклад, одноразові пакети для покупок були заборонені в ряді міст, як Сан-Франциско та Вашингтон, округ Колумбія.

2. Припиніть купувати воду у пляшках.

Не менш популярна порада. Якщо немає критичної ситуації з забрудненням, пластикові пляшки з водою є легкою мішенню для скорочення відходів. Натомість, зручно тримати багаторазову пляшку під рукою (зрозуміло, що можна зробити з одноразової пляшки – багаторазову).

3. Приходьте до кав’ярень з власними термосами.

Говорячи про предмети багаторазового використання, власні термоси або термочашки, щоб купити каву з собою, − це ще один спосіб зменшити ваш пластиковий слід. Одноразові стаканчики для кави можуть виглядати паперовими, та вони, як правило, футеровані поліетиленом, видом пластичного полімеру. У теорії ці матеріали можна переробляти, але для цього у більшості місць не вистачає інфраструктури. Ще є кришечки, мішалки та стаканчики з пінополістиролу − яких можна уникнути з власним посудом.

Термоси на користь пластика

4. Оберіть картон.

Загалом, картон переробляється легше за пластик. Вироби з паперу, як правило, також розкладаються легше за скляні або алюмінієві банки. Тому маючи вибір, оберіть пасту у коробці, а не у пакеті, або миючий засіб у коробці, а не у пляшці.

5. Скажіть "ні" соломинкам.

Зазвичай, одноразове використання пластикових соломинок вдома або в барі чи ресторані при замовленні напою взагалі непотрібно.

6. Приберіть пластик зі свого обличчя.

Більшість пластику, що забруднює океани, є пластикові мікросфери – це крихітні шматочки, які майже неможливо відфільтрувати. Зазвичай вони входять до складу споживчих товарів, як засоби для вмивання та зубна паста. Ці маленькі кульки призначені для відлущування, та водоочисні споруди не в змозі їх зупинити.

Детальніше читати: Іллінойс першим забороняє пластикові мікросфери в косметичних засобах

7. Замініть одноразову бритву.

Замість того, щоб викидати пластикову бритву в сміттєву корзину щомісяця, розгляньте варіант про перехід на бритву, яка дозволяє замінювати тільки лезо.

8. Переходьте з одноразових підгузків на тканинні.

Якщо у вас є малюк, то ви знаєте, наскільки багато підгузків врешті викидається у сміття щодня.

9. Переосмисліть підхід до зберігання продуктів харчування.

Використання пластикових мішечків, пластмасової обгортки і пластикових контейнерів для зберігання варто переглянути. Замість контейнерів чи не краще покласти бутерброд у коробку з-під печива?

Це занадто просто? А ви вже дотримуєтесь цих порад і шукаєте способи зменшити відходи у вашому житті ще більше? Діліться своїм досвідом у соцмережах.

Для КліматІнфо переклала та підготував Вероніка Казіна

Редактор: Олеся Зеліско

Поділитись в соціальних мережах: