strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Зміна клімату перерозподіляє світові водні ресурси

Водні ресурси Землі Згідно з даними дослідження, опублікованого в журналі Scientific Reports, підвищення температури в кожному куточку світу впливає не тільки на погоду, але, що не менш важливо, й на розподіл води по всій земній кулі.

Результати 40 років аналізу води в лісовому масиві Хаббард-Брук, штат Нью-Гемпшир показують як сильно змінилися джерела опадів. Протягом багатьох років, особливо в зимовий період, спостерігається різке збільшення рівня води на півночі.

«За останні роки, ми побачили більше води, що утворилася через випаровування вод Арктики та Північно-Атлантичного океану», – повідомила Тамір Пунтсаг (Tamir Puntsag), керівник дослідження та аспірант Коледжу екології та лісового господарства (ESF) в Сірак'юс, штат Нью-Йорк.

«Тамір Пунтсаг проводить аналіз води»

Це дослідження наразі стало першим, в ході якого вчені використовували спеціальні системи вимірювання для того, щоб показати як ресурси води змінюються, особливо на північному сході Сполучених Штатів. «Зміна клімату займає важливе місце у колообігу води в природі. Це дослідження показує те, як зміна клімату впливає на просторові закономірності та природу такої кількість опадів. Таке явище може істотно вплинути на доступність питної води, а також збільшити кількість повеней, які відбуваються все частіше і частіше» , – зауважив Мирон Мітчелл (Myron Mitchell), співавтор та викладач Таміри Пунтсаги.

Читати також: А слона ми й не помітили – світова водна криза

Оскільки підвищені температури в Арктиці викликають зміни в циркуляційній системі льодовиків, Арктичний вихор (полярний вихор) стає менш стійким, час від часу огортаючи холодним повітрям схід Сполучених Штатів, як, наприклад, сталося в жовтні 2015 року та в лютому 2016 року, коли жителі території від Нью-Йорка до Маямі стали свідками рекордно низької температури повітря. Зміни в циркуляції вологи в атмосфері призводять до змін світового водного циклу, в результаті чого води Арктики випадають у вигляді дощу або снігу в Нью-Гемпширі, тобто на 2500 миль південніше.

Мітчелл зазначив, що результати дослідження допоможуть вченим зрозуміти та попередити явища, які, ймовірно, вплинуть на світові запаси води. Для вчених та впливових людей зараз життєво важливим є зрозуміти, як зміна клімату впливає на водні ресурси, адже за даними ООН, близько 85% людей живе на суходолі, а 783 мільйони людей живуть без доступу до чистої води.

«Снігопад у Нью-Йорку»

«Наше дослідження допомагає нам краще зрозуміти природу дощу і снігу та виявити причину змін звичайного стану речей. Також наша робота висвітлює таке актуальне питання як майбутня доля водних ресурсів, – розповів Мітчелл. – Це ще один чіткий доказ того, що зміна клімату несе за собою жахливі наслідки. Якщо ми хочемо зрозуміти, як температура та вода взаємодіють між собою, тоді важливо зрозуміти як зміна клімату та порушення водного циклу впливають на нас на локальному, регіональному та глобальному рівнях».

Пунтсаг використала ізотопний аналіз (ідентифікація структури атомів, що утворюють речовину, наприклад, воду), щоб прослідкувати етапи колообігу води. Вода завжди складається з двох атомів гідрогену та одного атому оксигену, але ізотопний склад може змінюватися в залежності від джерела води. Пунтсаг також використовувала математичні моделі, щоб дослідити зразки води з опадів, зібрані щотижня в період з 1968 року по 2010 рік.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ніна Ромащенко

Редактор: Оксана Плахотна

Поділитись в соціальних мережах: