strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

14 найбільших та найвразливіших дерев світу – у фотографіях

Найбільше насадження старих мамонтових дерев у державному парку міста Хамболт, ш

Найбільші дерева світу стрімко вимирають унаслідок того, що дороги, ферми та поселення розбивають лісові масиви на окремі ділянки. Дерева також страждають від тривалих посух, нових шкідників та захворювань. Нижче розташувалася добірка найбільших світових дерев, що опинилися під загрозою. Встигніть побачити їх хоча б на фото.  

На 1 фото зверху: Найбільше насадження старих мамонтових дерев залишилося у державному парку міста Хамболт, штат Каліфорнія. Серед назв цього дерева можна натрапити також на “секвоя вічнозелена”, “каліфорнійське мамонтове дерево” або “червоне дерево”. Секвоя - світова рекордсменка за висотою, адже може сягати 115.56 метрів заввишки.

Гігантські червоні дерева, відомі під назвами “Королівська коштовність” та “Чудовисько”

Гігантські червоні дерева, відомі під назвами “Королівська коштовність” та “Чудовисько” у національному заповіднику Каліфорнії . Це вічнозелені довгожителі, вік яких сягає 1200 -1800 років. До 1850 року, коли розпочалася масова вирубка лісів та заготівля деревини на продаж, ці велетні займали більше 2-х мільйонів акрів берегової лінії Каліфорнії (за вийнятком західної частини штату, де кількість сезонних дощів недостатня). Дерева також займали частину берегової лінії штату Орегон на Південному-Заході. За оцінками, більше 95% природних лісових масивів було вирубано для заготівлі лісоматеріалу.

Гігантська секвоя, Sequoiadendron giganteum, або “велінгтонія”

Йосмітський державний заповідник, штат Каліфорнія. Гігантська секвоя, Sequoiadendron giganteum, або “велінгтонія”.

Гігантські секвої у національному парку Секвоя, штат Каліфорнія

Засніжені, оповиті туманом гігантські секвої у національному парку Секвоя , штат Каліфорнія. За кількістю кілець у стовбурі, вік найстарішого дерева нараховував 3500 років .

 насадження Дугласових піхт у Національному Лісі Олімпік

Туман осідає на старі насадження Дугласових піхт у Національному Лісі Олімпік , що на Тихоокеанському Північному-Заході (штати Орегон та Вашингтон). Дерева відомі також під назвами “орегонська сосна” або “каліфорнійська піхта”. Це вічнозелені хвойні красені родом із Північно-Західної Америки. Дугласові піхти займають нині друге місце за висотою серед хвойних дерев світу (після мамонтових дерев).

Каліфорнійські піхти у тропічному лісі Сол Дак

Каліфорнійські піхти у тропічному лісі Сол Дак , олімпійський національний парк, штат Вашингтон. Дерево займає третє місце у світі за висотою, адже піхта, що зростає у штаті Орегон, сягає заввишки 99.4 метрів. У середньому, вік дерев становить більше 500 років, а подекуди сягає навіть тисячі.

Американський білоголовий орлан примостився на гілці сітхінської ялини на Алясці

Американський білоголовий орлан примостився на гілці сітхінської ялини на Алясці . Велике хвойне вічнозелене дерево сягає 80 метрів заввишки. Воно, до речі, є найбільшою ялиною у світі та п’яте за величиною світове хвойне дерево. Ця ялина - справжній довгожитель; деякі представники виду прожили більше 700 років. Оскільки зростають вони досить швидко за сприятливих умов, значний розмір не завжди є ознакою “похилого віку”. Сітхінська ялина - уроженка західного узбережжя Північної Америки.

 Eucalyptus regnans, більш відомий як “евкаліпт царственний”

Туман просочується крізь хащу гірського лісу евкаліпту ясеневидного  в національному парку Яра Ренджес, штат Вікторія, Австралія. Eucalyptus regnans , більш відомий як “евкаліпт царственний” , уроженець Північно-Східної Австралії: Тасманії та Вікторії. Зростає у прохолодних, вологих, переважно гірських місцевостях із кількістю опадів не менше 1200мм на рік. Може досягати 1000 метрів заввишки. Дерева зростають дуже швидко - більше, ніж на метр за рік, тож за 50 років можуть “дорости” до 65 метрів. Середня тривалість життя становить 400 років.

Гірський евкаліптовий ліс поблизу Хілесвіля

Гірський евкаліптовий ліс поблизу Хілесвіля , національний парк Яра Ренджес, штат Вікторія, Австралія. Займає друге місце за висотою серед світових дерев, сягаючи 99.6 метрів заввишки.

Гірський евкаліптовий ліс поблизу Хілесвіля

Південно-східна Тасманія: Тасманський блакитний евкаліпт та альпійські лікувальні трави . Займає 6-те місце за висотою у світі, сягаючи 90.7 метрів заввишки. Тасманський блакитний евкаліпт - вічнозелене дерево; одне з найпоширеніших місцевих дерев, родом з Австралії.

Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН, проходить повз столітнє дерево, відоме під назвою “Сумаума”

Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН, проходить повз столітнє дерево, відоме під назвою “Сумаума” під час туру джунглями о-ву Комбу в регіоні Амазонки, поблизу міста Белем у Бразилії. Вік місцевих дерев, який визначили за допомогою радіовуглецевого методу, коливається від 400 до 1400 років. Дроблення лісів Амазонії на окремі ділянки шкодить великим деревам, втрата яких негативно вплине на екосистему тропічних лісів.

Розкішний цвіт тропічного лісу парку “Данум Воллей”

Розкішний цвіт тропічного лісу парку “Данум Воллей” у штаті Саба, о-в Борнео, Малайзія.

Коала куняє на евкаліпті.

Коала куняє на евкаліпті .

жовті сосни в горах Джемез, Нью Мексико

Через посуху та зміни клімату вимирають лісу по всьому світові. На цій світлині -  жовті сосни в горах Джемез, Нью Мексико , які загинули через посуху та атаки жуків-короїдів, які досаждають ослабленим деревам.

Для КліматІнфо переклала Аліна АНОСОВА

Поділитись в соціальних мережах: