strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

14 проектів, які призведуть до кліматичної катастрофи

Точка неповернення До відкриття Всесвітнього економічного форуму у Давосі (Швейцарія) Грінпіс опублікував доповідь «Точка неповернення», у якій представлені 14 найнебезпечніших для клімату промислових проектів. Це проекти з видобутку викопного палива: нафтоносні піски у Канаді та Венесуелі, глибоководне буріння у Бразилії та Мексиканській затоці, збільшення видобутку вугілля у США, Австралії, Індонезії та західних провінціях Китаю. А також видобуток сланцевого газу в США, збільшення видобутку нафти й газу на шельфі Каспійського моря, видобутку газу в Африці, видобутку нафти в Іраку, запуск видобутку нафти й газу на Арктичному шельфі. Їх реалізують компанії Shell, BHP Billion, Peabody, Enbridge, «Газпром», Cairn Energy, Petrobras та ВР.

«Цей список — свідчення лицемірства урядів, які говорять про боротьбу зі зміною клімату, і одночасно проштовхують гігантські проекти, що погіршують цю проблему», — каже Кумі Найду, виконавчий директор Грінпіс, який приїхав у Давос, щоб зустрітися з представниками бізнесу і держав.

У доповіді ]]> «Точка неповернення» ]]> , що підготовлена консалтинговою компанією Ecofys, йдеться про те, що до 2020 року ці 14 проектів збільшать викиди вуглекислого газу в атмосферу на 6,34 гігатонни за рік, тобто на 20 % більше відносно теперішнього рівня.

Це означає, що уряди не виконають взяті на себе в рамках Кіотського протоколу обов’язки підтримувати зміни клімату в межах 2 ˚С.

Розробка нафтоносних пісків у Канаді руйнує прадавні ліси Згідно дослідження Міжнародного енергетичного агентства, якщо утримувати теперішній об’єм викидів парникових газів, планета до 2050 року розігріється у середньому на 3,5-4 ˚С. А якщо ці 14 проектів будуть реалізовані, то зросте вірогідність втілення найнебезпечнішого сценарію, у якому потепління подолає межу 5 ˚С. Це означає, що точку неповернення буде подолано до 2020 року, і людство вже не зможе контролювати зміни клімату, котрі призведуть до природних катастроф, дефіциту питної води та продовольчих криз.

Кумі Найду вважає, що уряди мають відмовитися від грандіозних планів розширення видобутку викопного палива, замінивши їх проектами розвитку відновлювальної енергетики. Це цілком реалістична ціль, наприклад, вже у 2011 році третину всього світового приросту виробництва електрики давали відновлювальні джерела енергії.

Для КліматІнфо переклала ]]> Наталія Дущенко ]]>

Редактор: ]]> Оксана Дущенко ]]>

Поділитись в соціальних мережах: